Namaz’ın Faydaları

29 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Dini Bilgiler

Namazın Faydaları

Namaz Kılmanın Bir insana ne kadar faydalı olduğunu biliyormuydunuz? Öncelikle şunu Söylerimki Bir insan’ın Ayakları Yoksa Yürüyemez Ve Ancak Protes Takarda Yürür Dimi ? Namaz’ında insana öyle faydası var.. Eğer namaz Kılarsanız yürüyebilirsiniz.. Eğer Kılmasanız Yürümeyessiniz.. İşte Geniş Özeti.. Namaz insanın Temel direğidir.. Bir inşaat yapılırken  eğer temeli yoksa o bina çöker.. eğer binanın direkleri yoksa o bina dikilemez yıkılır.. işte namazda insana O şekilde Faydası var.. eğer namaz Kılarsanız temeliniz güçlenir ve yıkılma gibi bi lüxü olmaz. Ve Maddi manevi olarak namaz insana bi çok faydası vardır.. Namazın Bir İnsana Nasıl faydası olur diyen insanlar var. işte size öncelikle manevi olarak namazın insnlara nasıl faydası olduğunu anlatayım.. insanlar hayatı boyunca günah işler haram yer zina yapar kul hakkı yer hayatı boyunca bunları yapmakla geçmiş bir insan, geçmişte yaşadıklarının bi hata olduğunu cahillik dönemi olduğunu anlar ve kendi kendine söyler ben nasıl bu kadar gunahkar oldum acabaAllah (Cc) beni Affedermi tövbe etsem tövbe kapısını bana açarmı diye düşünür.. Allah’ın kitapta Anlattığı gibi nerde olursan ol yaşın kaç olursa olsun yeterki ölümün Son dakikası olmasın. Tövbe kapım tüm kullarıma açıktır yeterki tövbe etsin diye buyurur.. ve o insan tövbe eder. ve geçmişte yaşadıklarından pişmanlık duyup geri kalan tüm ömrünü ibadet etmekle geçirir..

NAMAZIN İNSAN VUCUDUNA FAYDALARI

Namaz kılan bi insan her gün spor yapmış gibi olur.. sporuda bırakalım abdest alırken her gün yıkanmış gibi olur.. temiz ve hijyen bi insan haline gelir. bir insan spor yapmakta güçlük çekerken namaz kılmakta güçlük çekmiyor. halbuki kıldığı namaz yapacağı spordan daha iyidir.. 5 vakit namaz kılan bi insan 5 defa abdest almış olur. namaz insana ferahlık getirir. namaz insana güç kuvvet verir. namaz insana salık huzur verir.

NAMAZ’IN İNSANA MADDİ FAYDASI

mümin olan bi insan ne kadar borcu olursa olsun hiç bir zaman borçlarından korkmaz aklına koymaz kendine dert etmez.. Çünkü o adam kimsenin hakkını yemez. rıskı veren Allah’tır der ve normal hayatına devam eder. peki namaz kılmayan bi insanın borcu olduğunda ? nasıl bi düşünce içinde yaşar. ya ben burcumu nasıl ödicem nerden getircem. ya Allah sana o bedeni vermiş o kuvveti vermiş sabretmeyi vermiş. peki neden dert ediyosun. Aklına binbir fessatlık gelir acaba kimin hakkını yesem ne çalsamda yerini kapatsam faiz mi yiyim faizle paramı çekim gibi kötü şeytani düşünceler içinde yaşar. peki bunlar doğrumu kessinlikle yanlış düşüncelere kendini kaptırmış şeytani ruhların içerisindedir ama farkında değildir.. herşeyden önce ibadet gelir. eğer ibadet ediyosan Allah her konuda o kuluna yardımcı olur kimseyi derde koymaz. Kimseye taşıyamayacağı yükü vermez.

NAMAZ’IN KUDRETİ

Bir insan canı gönülden namaz kılıyosa ibadetini yapıyosa o insan gözünün gördüğü hiçbir şeyden korkmaz. isterse 1000 kişinin içine koyun ve kanının son damlasına kadar yine savaşır haksızlığa karşı dinine karşı zalimlere karşı. işte ibadet eden bi insan ölümden korkmaz. muhakkakki ölümü hepimiz tadacağız. ölüm Allah’ın emridir. peki namaz kılmayan ibadet etmeyen bi insana nasıl bi dünya içerisinde yaşıyodur. eğer gunahları varsa ölümden korkar. ölümden uzak durmaya çalışır. şimdi herkesin ölümü bellidir. kaderi yazılmıştır. Kimse kaderinden kaçamaz.

En Güzel Örgü Modelleri

29 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Bilmediklerimiz

images (11)birbirinden güzel örgü modelleri Devamını oku

Bursa Sohbet Odaları

29 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

Bursa Sohbet ODalarıBursa Sohbet Odaları Giriş Devamını oku

Anderlecht Galatasaray maç özeti

27 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Spor Haberleri

Anderlec galatasaray

Belçikanın 2nci sırada bulunan Anderlecht dün akşam Şampiyonlar liginde d gurubunda bulunan galatasaray ve Anderlecht takımıyla 21 45 te oynadığı şampiyonlar ligi 5şinci maçta son kozlarını oynadılar. Galatasarayın oynadığı şampiyonlar ligi 5şinci maçında Anderlecht deplasmanında 2 0 mağlup ayrılarak hem şampiyonlar liginde hem uefa da payını bırakmayarak her iki kupayada veda ederken belçikanın Anderlecht takımı ise 3 puan alarak uefa yı garantiledi. Anderlecht in golleri dakka 44 te Chancel Mbemba nın attı golle takımını 1 0 one geçtirdi ve golden 2 dakka sonra ilk yarıyı 1  0 la kapatan anderlecht takımı şansını ilk yarıda artırdı. ve galatasaray ilk yarıyı 1  0 mağlup olarak ilk 45 dakkayı 1  0 mağlup olarak  kapattı. maçın ikinci yarısında galatasaray iyi bi performans sağlayaram ancak bu performans iyi sonuç getirmedi. anderlecht in ilk yarıda attığı golun sahibi Chancel Mbemba yine dakka 8 6 da takımını 2  0 bi skorla tamamladı ve bu şekilde anderlecht iyi bi soluk ve şansını paya artırarak uefa ya adımlarını attı. galatasaray ise trabzonspor maçında aldığı 3  0 mağlubiyetin ardından şampiyonlar ligi anderlecht ede 2  0 mağlup ayrılarak hem şampiyonlar ligine hem uefa ya veda etti.

Sohbet Siteleri

27 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

Neden Sohbet

 

SOHBET SİTELERİ HAKKINDA BİLGİ

 

 

Neden Sohbet, Şimdi Türkiye Genelinde Değil Bunu Tüm Ülke Çapında Yapıyorlar.. İnsanlar’ın iş Hayatından Sonraki Gelen Akademi Hayatı Sanal internet. Peki bu sanal ndernet nedir? Sanal İnternet Kullanıcıları Doğal yaşantılarından sonra gelen Bi Tutku Diyebiliris.. insanlar iş hayatından hiç bir şey eksik etmeden, iş hayatından sonra internet dünyasına giren insanlar, genellikle Sohbet ve Arkadaşlık Sitelerini Terci Ediyor.. Peki Neden ? Şimdi İnsanlar boş zamanlarında Sanal Sohbet ODaları’na girip Boş Zamanını Değerlendirip ya oyun odalarında çarkıfelek oyunları zeka testi oyunları bilmece oyunları ve sohbet odalarında Muhabbet ederler.. Şimdi Dünya genelinde Milyonlarca insan sohbet sitelerinde sörf yapmaktadırlar. Bekar insanlar için ise Sohbet sitelerinde  dostluk arkadaşlık ortamları kurup farklı yüzlerle diyolog çerçevesinde bi arkadaşlık dostluk bağı kurmak. veya oraya giren bayanlarla tanışıp yeni bi aşka sevgiye yelken açmak. oysaki  çoğu insanların düşünceleri bunun gibidir..

YABANCI SOHBET SİTELERİNE NASIL GİRİLİR

Şimdi türk sohbet sitelerinden bıkmış iseniz eğer farklı bi sohbet sitelerine girmek istiyorsanız öncelikle yabancı dil bilmeniz gerekmektedir. neden yabancı dil. çünkü yabancı sohbet sitelerinde türk asıllı insanlarla karşılaşmanız nerdeyse imkansızdır. zaten türk sohbet siteleri haddinden fazla sohbet odaları bulunmaktadır. sizlerde bu türk sohbet odalarını bi yana bırakıp yabancı sohbet sitelerinde boş zamanınızı yabancı dille farklı yüzlerle yabancı insanlarla değerlendirmek istiyorsanız buda sizin için bi geliştirme pozisyonu olabilir. eğer gerçekten yabancı sohbet sitelerini arayış içerisinde iseniz bunu türk arama motorlarında değilde mesela uzantıları ru sl mp gibi uzantıları olmalıdırki sohbet odalarını bulabilesiniz. tabi yabancı sohbet odaları türk sohbet odalarına benzemez herkesin farklı bi sohbet platform şekli vardır. genellikle yurt dışındaki sohbet odaları görüntülü olur.. sizinde kameranız web camınız varsa buda sizin için bi kolaylık sağlayabilir..

YABANCI SOHBET SİTELERİ ÜCRETLİMİ

türkiyede sohbet siteleri yüzde 90 ücretsizdir. hiçbi ücret ödemeden sohbet sitelerine giriş yapabilirsiniz. tabi bu yabancı sohbet siteleri için değişir. yabancı sohbet siteleri büyük bi ihtimalle ücretli olur. buna dikkat etmenizde fayda vardır. eğer yabancı sohbet sitelerine girmek istiyorsanız sohbet sitesinde kessinlikle kredi kartı bilgilerini vermeyiniz. yoksa sonra başınız ağrıyabilir.

SOHBET SİTELERİMİZ.

Eğer ücretsiz bi sohbet sitesi aramak ve sunucuya girmek isterseniz bizim sitede bulunan sohbet botununu tıklayarak bedava ve ücretsiz bi şekilde sizden hiç bi özel şahsi olarak bilgiler almamaktayız. tamamen doğal ve kolay kullanışlı olan bi sohbet platformudur. sohbet platformumuzda üstelik yeni yüzlerle tanışıp güzel dostluklarda elde edebilirsiniz.. kaliteyi ve seviyeyi üst düzeyde tutup hiçkimsenin rahatsız etmeyeceği şekilde sizleri tamamen yönetim gözetiminde rahatsızlıktan kurumaktayız..

Saç Ektirmek Faydalımı

25 Kasım 2014 Yazan  
Kategori İnsan Bakımı

saç Ektirmek faydalımı

SAÇ EKTİRMEK NE KADAR FAYDALI

Günümüzde Kel kalan insanların En Büyük hayali Saç Ektirmek.. Peki insanların En Büyük Hayali Olan Saç Ektirmek ne Kadar faydalı ve Ne kadarda Zararlı olduğunu  Bilmektemidirler.. Saç Ektirmeyi Göze Alan innlar öncelikle Başının Ön tarafında Değilde Ense Tarafında Saç tellerinin Olmasıdır.. Çünkü Saç Ekimlerde Orjinal Saç olmadı Saç Ekilmiyor. Eğer tamamen kel kalmışsanız galiba perruk yada yapma saç takmaya maruz kalacaksınız.. Her zaman orjinalin Değişmeyeceği Bi Tür olduğunu Düşünüyoruz. Aslında Öyledir. Saç Ektirdikten Sonra Aynanın Karşısına Geçipte Saçınızı taradığınızda Ne kadar Güzel Bi Duygu olduğunu Biliyorsunuz.. Saç Eken Bilir.. Peki Saç’ı Ektirdiğinizde Ne kadar Acı çekeceğinizi Düşündünüzmü 🙂 ee Bi o Kadarda Acısı vardır.. Düşünsenize Şimdi Ense Tarafındaki Saçlarınızı Tek Tek Kopartıyolar.. vede Ektirkleri Zaman Her Bi Saç Teli için ise bi hücre oluşturmaktadırlar yani enjeksiyonla saç kökünü deliyolar içine saç’ı yerleştiriyolar.. Artık ne kadar acı çektiğinizi Düşünün..

saç ektirmek

SAÇ EKİLDİKTEN SONRA İLERKİ ZAMANDA YİNE DÖKÜLÜRMÜ

şimdi saçınızı Ektiniz.. Saçınıza bakım yapmadınız jole sürdünüz saç kremleri fön yağ gibi saç hücrelerine zarar veren maddeleri sürüpte o şekilde yatağa geçtiğinizde bakım yapmadığınızda tabikide saçlarınız dökülür.. Zaten saçlarınız dökülmese neden kel kaldınız.. düşünsenize. Saç Ekiminden Sonra Başınız hep saç hücrelerinden Dolayı Yara alacaktır.. O yaralar ileşmeyene kadar Kessinlikle su Değmicek şekilde Korunuyorsunuz.. ve Saç Hücreleri ileştikten Sonra kessinlikle saçınızı bakımdan korunmayın ve saçını sürekli bakım yapmanızda saçlarınız dahada çok canlı kalacaktır..

Sohbet Odaları’na Nasıl Girebilirim

25 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Sohbet Hakkında

Sohbet Hakkında

 

SANAL SOHBET ODALARI HAKKINDA

 

Sanal Sohbet Yapmak isteyen Arkadaşlar’ Sanal Sohbet’in Nasıl Kullanıldığı’nı ve Nasıl Giriş Yapıldığı’na Dair Biraz Tecrübe Kazanmaları için Ufak Bi Bilgi Aktarmak istedim. Sanal Sohbet Odaları’na Giriş yapmak isteyen Fakat Bi Türlü Acemilik Çekip Giriş Yapamayan insanlar için Öncelikle Sanal Sohbet Odaları’na Nasıl Giriş Yapıldğını Öğretmek İstedim.. Öncelikle Sanal Kullanıcıları Google Arama Motoru’nda Sohbet veya Sohbet Odaları yazıp Karşınıza Sohbet Siteleri linkleri Karşınıza çıkıcaktır.. Herhangi Sohbet Linkini Tıklayıp Sohbet Sitesine Yönlendirileceksiniz Tıkladıktan Sonra.. Evet  Sohbet Sitesine Giriş Yaptınız üst Menude Solda veya Sağda Olmak üzere Bulunan Sohbet’e Giriş Botunu Göreceksiniz.. 2 Boş alan kutucukta Göreceksiniz.. Rumuz yaz Yazılan yere İsminizi yada takma adınızı veya’hut Kendinize Belirli ve unutmayacağınız bi Rumuz yazıp Bağlan Botunu Tıklıcaksınız.. Tıkladıktan Sonra otomotik Olarak Kanala Yönlendirileceksiniz..

 

SOHBET ODALARI NE TARAFTA NASIL GİRERİM ODALARA

Sadece Sohbet odaları olmayıp oyun,eğlence,yarışma,bilmece,zeka testi odaları’da Mevcuttur.. Sağ tarafta bulunan Oda isimlerini Tıkladığınızda Otomotik olarak tıkladığınız kanalın Sayfası karşınıza çıkıcaktır. Aşağı kısımda ise boş alanda mesajınızı yazıp Kanala Gönderebilirsiniz.. Eğer Biriyle Yazışmak istiyorsan kanalda bulunan sol üst menude isimleri olan userlerin üstünü 2 kez tıklayıp onunla özel olarak konuşma mesajlaşma gerçekleştirebilirsiniz.

BAĞLANTIDA HER ZAMAN KALABİLİRMİYİM

evet siz modem fişini çekmediğiniz sürece 7/24 saat içerde bağlantı kesilmeden aktif olarak kalabilirsiniz.. sohbet odaları’nda argo kelime kullanmadan küfür etmeden başka userleri rahatsız etmediğiniz sürece sohbet odaları’nda kalabilir seviyeli bi ortamda insanlarla tanışabilir güzel dostluklar kurabilirsiniz..

HERHANGİ Bİ ÜCRET VERİRMİYİZ

Şimdi Sizlere Anlattığım Sohbet odaları tamamen ücretsiz olup hiç bir şekilde sizden ücret talep etmeden oldukça kullanışlı bi sohbet platform’da sohbet edebilir anlık canlı mesajlaşabilirsiniz..

5 Suriyeli Soba’dan zehirlenerek Öldü

22 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

antalyada 5 suriyeli sobadan zehirlenerek öldü

 

5 SURİYELİ KARDEŞ SOBADA ÇIKAN KARBONMONOKSİT GAZINDAN ZEHİRLENEREK ÖLDÜLER

ANTALYA‘nın Korkuteli İlçesi’nde gece saat 23 00  sıralarında Isınmak için sobaya attıkları kömür sönmeden beş kardeşten biri o soba kovasını dışarı çıkarttı. 5 Kardeşten biri salonda uyurken odanın soğuk olduğunu ve üşüdüğünü hissedince dışarı bırakılan kömür kovasını içeriye koydu. içindeki kömürler sönmeden sobada çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek evde bulunan 5 kardeşte Sabaha karşı çocuklarının odasına giren anne baba çocuklarının cansız bedenlerini görünce şok’e oldular.. evde bulunan 5 kardeşlerinin ismi şöyle: 18 yaşındaki Cemile Almahawi, 14 yaşındaki Ala Almahawi, 11 yaşındaki Ahmet Almahawi, 9 yaşındaki Nesri Almahawi ve 7 yaşındaki Gıfran Almahawi .. polis ve sağlık ekiplerine verilen ihbardan gelen sağlık ve polis ekipleri olay yerine gelerek çocukların sağlık durumundan verdiği bilgiler sobada çıkan kömür zehiri olan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldükleri tespit edildi.. gündelikle çalışan suriyeli 5 çocuk annesi gündelik mantar toplayarak yövmiye 30 tl ile çalıştığı belirlendi.. suriyeden iç savaştan dolayı kaçan  ve ANTALYA’nın Korkuteli İlçesi ne yerleştiler… Allah’tan rahmet, Yakınlarına baş Sağlığı diliyoruz..

izmir Sohbet

22 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

izmir sohbet odalarıizmir Sohbet Devamını oku

istanbul Sohbet

22 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

istanbul sohbetistanbul Sohbet Odaları’na Giriş Devamını oku

Toplist nasıl eklenir

19 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Seo Hakkında

toplist nasıl eklenir Devamını oku

Sen Gittin Ben Bittim

19 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Şiirler

Sen gittin ben bittimSen Gittin Ben Bittim aşk Şiiri

 

SEN GİTTİN BEN BİTTİM BE GÜLÜM

En büyük aşktı bizimkisi, Ve Sen Gittikten sonra yaşantımız kül olup rüzgara serpili verdi
Ve Sen Gittin O tertemiz duygularımız yok olup gitti bi hayal gibi.
Ve Sen Gittin Yıldazlar kayan gecelerim bitmez oldu.
ve sen gittin Dünyam karardı hayatım söndü renkli çiçeklerim açmaz oldu.
Ve sen gittin gittikten sonra hayat bana küsüp prangalar taktı yüreğime açılmayan kapılar kapattı ardımdan.
Ve sen gittin hergün cehennem ateşindeymiş gibi bağrım yüreğim yandı.
Ve sen gittin gözlerimden yaşlar aktı mutluluk gözyaşları değil kan ağladı be gülüm.
Ve sen gittin mahalle mahalle dolaşmaktan seni aramaktan ayaklarım kesildi.
Ve sen gittin dünyam başıma yıkıldı kadere sevdiklerime küstüm be can.
Ve sen gittin dünyaya küstüm hayata küstüm senin hayallerine bile boyun eğdim.
Ve sen gittin yıkılmayan gururum bile yıkıldı belim böküldü be can.
Ve sen gittin yağan yağmur üzerime yağmaz oldu şimşekler çaktı yüreğimde.
Ve sen gittin koytu köşelerde sefil kaldım pencereye asık kaldım.
Ve sen gittin hayat bana zehir oldu ölüm şerbeti diye içirdiler.
Ve sen gittin ansızın yüreğime kalbime hançerler saplandı gözlerimden yaşlar durmadı.
Ve sen gittin hayalin gözümden hiç gitmedi ve gitmiyor o tatlı bakışların.
Ve sen gittin gülümseyen yüzün bana bakan gözlerin sıcak ellerin hayal oldu.
Ve sen gittin yakamozlar düşmedi artık baktığımız denize karanlıklar çöktü.
Ve sen gittin artık mutsuz bi hayat benim kaderim oldu bitmez oldu çileler.
Ve sen gittin bağrıma taş bastım yollar bana diken oldu gidemez oldum baktığımız bozkırlara.
Ve sen gittin aşkımız paramparça oldu yıkılmaz sevdalar biter oldu.
Ve sen gittin darma duman oldum bittim tükendim yokluğuna dayanamaz oldum.
Ve sen gittin aşk şarkıları dilimden düşmez oldu ayrılık şarkıları besteledim sayende.
Ve sen gittin her yer bana zindan karanlığın içinde mahkum oldum. ve sen gittin kısacası Bittimmmm..

Hızlı Sohbet

17 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

Sohbet-odaları Devamını oku

Backlink Faydaları

17 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Genel, Seo Hakkında

Backlink Faydaları Devamını oku

omega sohbet

17 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

omega SohbetOmega Sohbet Odalarına Giriş

Devamını oku

Sonraki yazılar »