Kaliteli Sohbet

28 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

Kaliteli sohbet

Kaliteli sohbet Odaları

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Türkiye’nin en kaliteli sohbet sitelerinden biri olan CiciSohbet seviyeli sohbet sitesi hakkında bilgi vereceğiz. Günümüzde artık birçok sohbet hizmeti veren sohbet siteleri güçünü yitirmek ile beraber artık yerlerini sosyal paylaşım siteleri almıştır. Yalnız benimde olduğu gibi bu tarz sitelere gönül veren ve vazgeçmeyenler için Irc sunucuları halen hizmettedir. Bizde bu hizmeti sağlamaya devam ederek sizlere Irc aleminin hiçbir zaman son bulmayacağını göstermek istedik birkez daha. Türkiye üzerinde bulunanSohbet Siteleri genelde arama motorlarında sohbet chat ve sohbet odaları gibi kelimelerde hizmet vermektedir. Bunlara yan kelimeler olarakta mynet sohbet , Bedava Sohbet ve seviyeli sohbet gibi kelimeler ile destek verildiği görülmüştür. Şimdi sizlerde dilerseniz Babasohbet.Com sohbet ve chat platformumuzu biraz tanıyalım.

Seviyeli Sohbet Odaları

CiciSohbet ailesi olarak bizim ilk etaptaki amacımız, bir anda olmamak şartı ile çeşitli arama motorlarında belirli kelimelerde yükselmek ve bu yükseliş ile sitemize ziyaretçiler çekmektir. Zaman içerisinde kendimizi tüm sohbet eden insanlara tanıtmak ve bu alanda otoriter bir site olmaktır. Bunları yaparkende bazı sitelerde olan ücret karşılında hizmet vermekten kaçınmak ve kullancılarına sadece seviyeli ve bedava sohbet hizmetini en iyi bir şekilde sunmaktır.
Sitemizin misyonu yani uzun vadede gerçekleştirmek istediğimiz ; Cici Sohbet ailesi olarak sohbet daima Seviyeli sohbet  eden ve kaliteli bir sohbet hizmeti sunmaktır. Kullanıcılarımız sitemize giriş yaptığında buranın seviyeli sohbet hizmeti verdiğini makalelerimiz yerine ettiği sohbet ve edinlen sohbet odalarından anlamasıdır. Güvenli bir sohbet sitesi olmamız için elimizden geleni tabiki Babasohbet.Com ailesi ile devam ettireceğiz.
CiciSohbet.Net sohbet sitemizde sizler için hazırladığımız önemli paylaşımlarıda okumanızı ve bilgi sahibi olmanızı dileriz. Sitemizde anasayfamızda yer alan sağlık , tv-medya , biyografi , güncel haberler ve sohbet haberlerimizi takip ederek bizler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. CiciSohbet.Net ailesi sizlere en seviyeli sohbet hizmetini sunarak ve bedava sohbet imkanı sunarak bundan sonrada çalışmalarına en titiz şekilde devam edecektir.
CiciSohbet.Net Türkiye’nin Bedava Sohbet Siteleri tüm sohbet severlerden seviyeli sohbet etmesini ister .

Seviyeli Sohbet Sitesi

28 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

 

Seviyeli sohbet Sitesi

 

Seviyeli Sohbet Odaları

Merhaba değerli kullanıcılarımız sitemiz olan CiciSohbet.Net hoşgeldiniz.Ülkemizde ücretsiz sohbet edebilmek artık çok kolay neden derseniz artık hemen hemen tüm sohbet siteleri ücretsizdir.Ücretli olan sitelerde ise gelir hesaplaması veya para kazanmak amacıyla kurulmus wep portallardır.Yalnız bizim sitemizde gelir hesaplama veya para kazanma beklentisi olmadığı için bizim sitemiz ve bu tarz dost siteler ücretsizdir.
Bizim temel vizyonumuz sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımıza seviyeli sohbet ettirmektir.

Birçok sitede bu tarz konular yer alır ve ziyaretçileri kandırmaya yönelik içerikler yazılabilir.Özelikle bayan kullanıcılarımızın birçok sitede ahlaksızca sohbetler içine düşmesi bizi üzmüştür.Seviyeli sohbet deyince akla ilk gelen şey; o sohbet akışında insanları ezmeyen,kullanıcılara karşı kötü söz kullanmayan,ahlak kuralları içerisinde ve iftira edilmeyen bir sohbet ortamı sağlamaktır.

SEVİYELİ SOHBET ETME KURALLARI
1- İlk olarak kendimizi nasıl davranılmasını istiyorsak bizde o şekilde davranmalıyız.
2- İnsanların kötü söz kullanmasına müsade etmemeliyiz.
3- Seviyeli sohbet akışını bozan insanları Oparatörlere şikayet etmeliyiz.
4- Ahlaksızça davranan kişileri sohbet ortamımızdan uzaklaştırmalıyız.,

Bunların olduğu ve önemsendiği bi sitede seviyeli sohbet ortamı muhakkak bozulmaz.
CiciSohbet.Net Yönetimi kullanıcılarına bu konuda hassasiyet gösterip ve Seviyeli sohbet ortamının akışı bozulmaması için elinden gelen özverili çalışmayı sürdürmektedir.

Fotoğraf Çekerken Çok Dikkatli Olun

28 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Sağlık

fotoğraf çekerken dikkatli olun

 

Bebeğinizin Fotoğrafını Çekerken Çok Dikkatli Olun

Bebeklerin göz yapıları yetişkinlere göre çok daha hassas ve bilinçsizce yapılacak bir çok hareket gözlerine zarar verebilir

Bebeklerin doğumdan sonra ya da çeşitli temaslar neticesinde konjonktivit oluşabileceğini ve bu durumun bebeklerin gözlerine damlatılan özel damlalar ile engellendiğini unutmamalıyız. Hastanede gerekli önlemler doktorlar tarafından alınırken eve getirdiğimiz bebeklerimizin bakımına asıl bu noktada dikkat etmemiz gerekiyor.

Bebekler doğduktan sonra 3 ay boyunca göz retinaları olgunlaşmaz bu yüzden fotoğrafını çektiğimiz çocuklarımızın gözlerine flaş patlatmak zarar verir. Çektiğiniz fotoğraflarda flaş kullanmamaya özen gösterin. Doğru bilinen bir yanlış daha var ki gözlerine limon damlatmak çocukların gözlerinde büyük zarara yol açabilir zira içerisinde bulunana asit çok yarayışlı değildir.

Bebeklerin Gözlerindeki Çapaklanmaya Engel Olun.

İlk doğduğunda normal olan fakat ilerleyen günlerde oluşmaya devam eden çapaklanma bebek için olumsuzluğa işarettir. Bakteriyel enfeksiyon riski vardır doktora götürerek hemen tedaviye başlanmalıdır.

Bebeğimizin gözünde 1 yaşına kadar çapaklanmalar meydana gelecektir. Bu durumda bebeğimiz gözüne zarar vermemesi için eline koruyucu eldiven takarak çapaklanma olan bölgeyi kaşıması önlenmelidir. Çapağı temizlemek için ılık su kullanılmalıdır.

Göz Muayenesine Dikkat

Bebeklerin ilk göz muayenesi 6. Aydan itibaren mutlaka yapılması gerekmektedir. Muayene sırasında gözlerde ki kaymalar, tembellikler ve gözün iç tabakasında oluşan rahatsızlar erken tanı ile hemen tedavi edilebilmektedir. İlk aydan itibaren bebeğinizin gözlerindeki akıntı geçmiyor ise göz yaşı tıkanıklığının habercisidir. 1 yaşına kadar devam eden bu rahatsızlık daha sonra tamamen kalkmaktadır. Bu süre zarfında doktora müracaat etmeli ve onun dediği yöntemleri uygulamayı ihmal etmeyin.

Gözlerde Kızarıklık Olması

Bebeklerde gözlerde kızarıklık, göz kayması ve şaşılık gibi durumlarda elleriyle ovmalarını engellemek için göz kapaklarının üzerine soğuk temiz havlu sürerek rahatlamasını sağlarız. Gözlerinin içinde küçük çizgiler halinde kanamalar meydana gelmektedir. Bebek bunu gözüyle çok oynaması ve tırnaklarıyla gözünü çizmesi sonucu kendisi yapmaktadır. Bu miktar çok fazla ise mutlaka doktora götürünüz. Doğum sırasında meydana gelen göz kaymaları ve şaşılık cerrahi müdahale ile geçirilmektedir.

Bebeklerde ki Boy Kısalığı Doğumsal Bir Hastalık Mı

28 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Sağlık

Turner Sendromu

Yeni doğmuş kız bebeklerimizin hücrelerinde ki kromozom eksikliğinden dolayı ortaya çıkan bu rahatsızlık tıp dünyasında ve de halk arasında fazla bilinmemektedir. Hastalığın ismi ise Turner Sendromu

Kız çocuklarımızın yaşam kalitelerini ve sağlık durumunu alt üst edecek bir hastalıktır. Sendrom hakkında bilinçlendirme yapmak için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Profesör Doktor Filiz Tütüncüler Turner Sendromu Derneği kurduğunu açıkladı.

Kısa Boylu Bebekler İçin Dikkat

Boyu kısa olan bebeklerin bu rahatsızlıktan dolayı iskelet sistemlerinde, yumurtalıklarında, kalp ve böbreklerinde yapısal problemler oluşmaktadır diyen Tütüncüler, Bebeklik döneminde hastalık boy kısalığı ile kendini gösteriyor. Yaşı ilerledikçe hormonlarının az olmasından dolayı adet görememe ve ya hamile kalamama gibi sorunlara sebep olmaktadır. Bu şekilde ki hastalar hormon tedavisi ile normal yaşamlarını sürdürebilmektedir dedi.

Erken Teşhis Etmek Çok Önemli

Turner Sendromlu çocuklar çocuk endokrinolojisi tarafından tedavi edilmekte. Tütüncüler’in kurduğu bu dernek sayesinde hastalığı tanıtmak, bu sendromu yaşayan çocukların sorunlarına çözüm üretmek hedeflerimiz arasında. Bu rahatsızlığı yaşayan çocuklar ve gençler tanıştırma ve kaynaştırma, ailelerin birbirine destek olmalarını sağlamak gerekiyor sözlerini kullandı. Ayrıca bu durum toplumun ve de doktorların hastalık konusunda daha fazla bilinçlenmesine yardımcı olacaktır. Koyduğumuz erken teşhisler sayesinde erken müdahale etme olanağımızda bulunmaktadır.

 

Doğru Süt Miktarı ile Kemik Hastalığına Son

28 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Sağlık

doğru süt miktarı

Süt ve süt ürünleri üzerinde yapılan bilimsel çalışmalar, kalsiyum ihtiyacını karşılamanın tek kaynağının süt ve süt ürünleri’n de olduğuna kanaat getirilmiştir. Demir’in ise ana kaynağı et ürünleridir.

Günlük Kaç Litre Süt Tüketmeliyiz

Günlük karşılamamız gereken kalsiyum miktarı 1,200 Miligram’dır. Tekrar söylemekte fayda var kalsiyum miktarını karşılamanın tek kaynağı Süt ve Süt Ürünleri’dir. Günde bir vatandaşımız 1,2 litre süt tüketmekte mi sizce? Ne yazık ki kimse tüketmiyor. Günde 1,2 litre Süt ve ya Yoğurt tüketirsek Kalsiyum miktarını anca karşılamış oluruz. Süt içme alışkanlığımız doğduktan sonra annemizden emdiğimiz süt ile kalıyor. Şimdilerde yetişkinlerde ve genç arkadaşlarımızda süt içme alışkanlığı ne yazık ki yok.

Kalsiyum’un ne demek olduğunu bilmeyen gençlerimiz yaşları ilerledikçe başlarına gelecek olan kemik hastalıklarından da habersizler. Yurdumuz da bu rahatsızlığın en çok rastlandığı il Erzurum

Yurt Dışında Tüketilen Süt Miktarı

Ülkemizde pek de sevilmeyen Süt ve Süt Ürünleri Avrupa birliğine katılmış olan ülkelerde bir kişinin yılda tükettiği süt miktarı 70 ila 80 litre arasında değişmekteyken. Türkiye’de bu miktar kişi başına 25 Litre civarında anca oluyor. Süt ve Süt Ürünleri’ni çok tüketen ülkelerde kemik hastalığı 70’li yaşlarda görülürken, Ülkemizde çok genç yaşlarda görülmeye başlıyor.

Bebekleri Süt İçirip Hemen Uyutmayın!

Kalsiyum miktarını karşılamak tek başına önemli değil onu vücudumuza lokalize etmemiz gerek. Yani hareket etmemiz gerekiyor. Kalsiyum’u alıp oturmakla kaslara ve kemiklere hiçbir faydası olmamakta. Sütten ve Yoğurttan Kalsiyum alamayan kişiler için peynir tüketmeleri de faydalı olacaktır.

Peynir ve Kalsiyum

100 Gram peynir ile 600 Miligram kalsiyumu karşılamamız mümkün. Günde tükettiğimiz 100 gram kaşar peyniri kalsiyum miktarının hepsini karşılamaktadır. Fakat hem ekonomik yönden hem de vücudumuza bu kadar peynir yarayışlı gelir mi derseniz gelmeyebilir.

Nefes Alsam Kilo Alıyorum

27 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Sağlık

su içsem kilo yapıyor

Yeni yapılan bir araştırma sonucu keşfedilen 93 gen bölgesi ezber bozacak.

Obezite için 300 bin den fazla kişinin DNA’larını inceleyerek şimdiye kadar yapılmış olan en ayrıntılı genetik harita çıkarıldı.

Bulunan 33 gen bölgesi, vücuttaki yağ dağılımını belirleyen en önemli faktör olduğunu keşfettiler. Bundan dolayı bazı kişilerin neden sadece tek bir bölgeden kilo aldığı da açıklığa kavuştu.

Geri kalan 60 gen bölgesi ise vücudun kitle endeksini etkilediğini ve sinir sistemiyle doğrudan bağlantılı olduğunu buldu

Araştırmanın başında bulunan Profesör Doktor Elizabeth Speliotes, Kilo problemi olan bir kişi doğal olarak nöroloğa gitmeyi düşünmez. Kilo aldığı için Obez oluğunu düşünür sinir sistemi kimsenin aklına gelmez. Ancak durum tamamen farklı yeni bulunan gen bölgelerinden bazıları iştahımızı kontrol ederken bazıları da yediğimiz yiyecekleri hafızalarına kaydetmektedirler.

Araştırma Neticesinde Elde Edilen Sonuç İse

Bulunan Gen bölgeleri Obezite’nin tek bir gene bağlı olmadığını göstermiş durumda. Obezite ile mücadele ederken herkes için tek bir çözüm yolu olmadığı, yaş ve cinsiyetlerde farklılık gösterdiği çözümüne ulaşılmış kesin ve net bilgiyi ise yapmış oldukları genetik bilgi sunacak.

En İyi Diz Üstü Bilgisayarlar

27 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Teknoloji

En iyi laptop bilgisayar

En İyi Diz Üstü Laptop Bilgisayar

Dünya çapında en iyi ve en kaliteli diz üstü bilgisayar ve laptop tüm dünyaya hakim kılmış durumda. Acer marka diz üstü ve laptop bilgisayar,olağanüstü fonksiyonlarıyla adeta teknoloji harikası olan bu diz üstü bilgisayar adeta göz kamaştıran bir performansıyla göz kamaştırmaktadır.

Tasarım ve özellikler
Nitro görünüyor muhtemelen ooohs ve aaahs çok götürmez V Talip. Muhtemelen çoğu insan ikinci bir bakış olmaz. Çekici bir dizüstü bilgisayar, ama abartısız ve özellikle ortalama oyun dizüstü kıyasla hafif.

Herkes elektronik onların çığlık istiyor “bana bak”. Kapak, ekran çerçevesi ve klavye güverte ve iyi bir his veren yumuşak bir malzeme ile kaplı ve metal menteşe doğru aksan ekler. 10.1’de inç 15.3 inç genişliğinde 0.94 cm kalınlığında (yaklaşık 390x258x24mm) tarafından derin Ölçme ve 4.8 pound (2.2 kg) ağırlığında, dizüstü ince ve hafif sınır.

Geleceği sağlama amaçlı veya palavra hakları için istemediğinizi, 4 K 3,840×2,160-piksel çözünürlük IPS ekran olması güzel olur UHD. Ben izlendi 4K içerik harika görünüyordu ve mat sürekli Parlama kavga etmiyoruz çok takdir edilecektir. Ekran Güç Seçenekleri gelişmiş ayarlar menüsüne tam güç almak için uyarlamalı parlaklığı özelliğini devre dışı bırakmak için gitmek zorunda kalabilirsiniz ama çok parlak da alır.
En iyi bilgisayarlar
Eğer hiç bir Windows 8 dizüstü bilgisayar kullanmadıysanız sizi rahatsız olmayan bir dokunmatik ekran değil. Benim için, test ederken kaçırdım kesinlikle bir şeyler oluyor. Bu yüzey vücudun geri kalanı gibi sadece yeteri kadar sürükleyin imleç düzgün yapmak için sağlayan dokulu. Daha hızlı varsayılan ancak, diğer ekranın bir ucundan almak için duyarlılık ve seyahat ayarlama sonunda yaptım. Sol ve sağ düğmeleri yok, ama sağ tıklatın, ya da iki parmağı sol işaret parmağı ile pad üzerinde basın. Pad alt ya da sağ tıklama için kullanılabilir. Genel olarak, iyi bir tıklatma yüzeyi ve yazarken herhangi bir imleç jumpiness tecrübe etmedim. Eğer iş bir gün için oturuyor iseniz, muhtemelen bir fare kullanmak isteyeceksiniz.

Klavye, diğer taraftan, bütün gün kullanmak için yeterince iyi. Seyahat adil bir miktar sığ güverte altında verdi. Tuşları iyi aralıklı ve hiçbiri garip ölçekli ve ekran boyutu tam bir sayısal tuş takımı sağlar. Kırmızı arka ışığı bir oyun sistemi olan bu konuya ışık tutan bir tasarım hakkında tek şey. Ve kapalı olabilir ve zaman, yazmaya başladığınızda canlanıyor. Ancak, gücü değil ayarlanabilir.

Bağlantı noktaları ve bağlantıları tüm ön SD kart yuvası dışında sağ tarafında dizilmiş. Önden arkaya doğru bu güç girişi, Fast Ethernet, tam boyutlu HDMI çıkışı, üç adet USB 3.0 portu ve Birleşik kulaklık ve mikrofon girişi içerir. Kablosuz bağlantı için böylece miracast etkin g/n/802.11 (802.11 ac ne yazık ki) ve Bluetooth olsun. Bir tarafta tüm bağlantı noktaları olması durumunda bir masaüstü yerine bu kullanmayı planlıyorsanız şeyi daha güzel yapar. Sadece bir sorun olmamalı, ama gerçekten tüm bağlantı size göre bağlantı noktaları arasında yeterli boşluk var. 15.6-inç V Nitro optik sürücü yok, ama Blu-ray Disk 17.3 inç alabilirsiniz.

Yüksek çözünürlüklü ekran, maç, hoparlörler güçlü bir set olsun. En iyi sonuçlar için sağlam bir yüzeye sahip olmak isteyeceksiniz bu yüzden onlar aşağı ateş. Aksi halde çarpık ya da çok ince görünmeden gürültülü oluyorlar. Muhtemelen hala oyun, müzik ve video maksimum keyfi için iyi bir kulaklık veya harici hoparlörleri isteyeceksiniz, ama Dahili hoparlörler hayal kırıklığı değil.

Tahmin edebileceğiniz gibi, ekran üzerinde iyi bir web kamera ve Skype aramaları için bir mikrofon var. Sonuçta, V Nitro mobil ve ofis kullanımı için çok güzel bir kurulum sunuyor Talip.

Sohbet Hatay

26 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

loli chat

 

Hatay Chat Odası

Merhaba Hataylı hemşerilerimiz hoş geldiniz. Siz değerli hataylı kardeşlerimiz için öncelikle ücretsiz sohbet odaları açmış bulunmaktayız. Sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız.  Hatay Sohbet ve hatay chat odalarımız tamamen ücretsiz olup çevre ilçelerinde oturan hemşerilerimiz için ücretsiz kanal sahibi olmaya hak tanımışlar. Eğer sizlerde farklı yüzler tanıyıp yeni arkadaşlıklar edinmek istiyorsanız ücretsiz sohbet kanalımızda bulunabilirsiniz. Hatay  Chat odalarımız 7/24 saat aktif olup gün boyu online kalabilir,sevdiklerinizi davet edebilirsiniz. Sizler için huzuru sağlamış,kaliteli ön planda tutup sizlere daha rahat bir ortam sunmak ve gönül rahatlığıyla muhabbet etmeniz için çaba sarf etmekteyiz.

Balıkesir sohbet

26 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

balıkesir sohbet

Balıkesir sohbet odaları

Balıkesir‘li vatandaşlarımız için bir öncelik gösterip, sanal sohbet kanalları açmış bulunmaktayız. Sanal sunucumuzda balıkesir’li kardeşlerimiz artık site site dolaşmasına gerek kalmadan balıkesirli vatandaşlarımız için rahat ve huzurlu bir ortam içinde gönül rahatlığıyla muhabbet edebilecekler. Balıkesir ve çevre ilçeleri olan » Altıeylül » Ayvalık » Balya » Bandırma » Bigadiç » Burhaniye » Dursunbey » Edremit » Erdek » Gömeç » Gönen » Havran » İvrindi » Karesi » Kepsut » Manyas » Marmara » Savaştepe » Sındırgı » Susurluk‘ta ikamet eden kardeşlerimiz artık sanal sunucumuzda ücretsiz sohbet edebilecekler. Sohbet ve chat odalarımızda Balıkesir ve çevre ilçelerinde ikamet eden hemşerilerimiz,ücretsiz oda açıp sevdikleriyle doya doya mhabbet edebilecekler. Ücretsiz kanallarımızda gönül rahatlığıyla sevdiklerini,arkadaşlarını,dostlarını davet edip ücretsiz odalarda muhabbet edebilecekler. Artık üyesiz giriş yapabilir gönül rahatlığıyla chat edebilirler. Balıkesir sohbet odaları ve kanalları olarak sizlere 7/24 saat aktif olan sunucumuzda ücretsiz hizmet vermekteyiz. Sizlerde balıkesir sohbet kanallarımızda bulunabilirsiniz. Radyo kanalımızda online olan dj’lerimiz. Sizlere bir ayrıcalık göstererek,sevdiklerinize istek isteyebilir en güzel şarkılar armağan edebilirsiniz. En güzel dostluklar arkadaşlıklar ve sevgi’ler burada başlar. Tüm balıkesirli kardeşlerimiz bu kervana davetlidir.

Omega-3’ü Doğru Miktarda Alın

26 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Sağlık

omega 3

Omega-3 Nerden Sağlanır

Omega-3’ü fazla miktarda alırsanız beyin kanaması ve felç gibi ihtimallerin yükselmesine neden olabilir.
Omega-3 ve Omega-6 insanların dışarıdan aldıkları doymamış ve uzun zincirli yağ asitleridir.
Bu tür yağ asitleri insanların vücudunda depolama ve enerji verme gibi fonksiyonu dışında temel olarak biyoaktif özelliği vardır.
Omega-6 çeşitli bitkisel yağlardan gerekli miktarın fazlası ile alınması Omega-3 te ise bu miktarı dengeleyecek kadar alınmaması ispat edilmiştir.
Omega-3 Nerden Sağlanır
Omega-3 hayvan etinden ve özellikle soğuk sularda plankton yiyerek beslenen balık ve bitkisel gıdalar yardımıyla alınır. Omega-3’ün tabletini almak daha sağlıklı olacaktır. Hayvan etinden almak isterseniz de doğal yeşillikle beslenen hayvanlardan almaya özen gösterin. Hormonların ortaya çıkması ile hayvanlarında beslenmeleri değişmiştir. Hazır yemler ve ya mısır küspesiyle beslenen hayvanlarda yeteri kadar Omega yoktur. Dışarıdan elde ettiğimiz Omega-3 insan sağlığını oldukça olumlu yönden etkiler. Bu yağ özellikle beyin ve sinir hücrelerimizde önem taşıyan yağlardır.
Damar sertliğinin önlenmesinde, kan akışkanlığını sağlamakta. Omega-3 satışı yapan yerde sertifikasını isteyip Eikosapentaenoik Asit (EPA) miktar 0,5 gram ve Dokosaheksaenoik Asit (DHA) miktar 1,8 gram bunların miktarlarının doğru olduğundan emin olmamız gerek.
Doktor Tavsiyesi Dinlenmeli
Omega-3, hasta eğer kan sulandırıcı ilaç alıyorsa ve beyin kanaması geçirdiyse yararlı olan Omega-3 insanları felç edebilir. Aspirin ve kan sulandırıcı ilaç alan kişilerin Omega-3 kullanımlarını bilinçsiz bir şekilde yapmaları hayat şartlarını olumsuz yönde etkiler.
Omega-3 tablet olarak kullanıldığında ve yeterli dozda alınırsa kilo artışına neden olmaz.

Selülit Sağlık Sorunu Olabilirmi

26 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Sağlık

selülit zararları

Selülit neden kaynaklanır

Yapılan bir araştırma sonucunda ortaya çıkan durum şaşırttı. Selülitin sağlık problemi olabileceği doğrulandı.
Kötü beslenme ve hazır olarak tükettiğimiz gıdalar selülit sorununu da beraberinde getirdi. Her 10 kadın’dan 9’unda görülen bu hastalık sadece bacaklarda olmaz. Karın bölgesi, kalça, göğüs gibi bölgelerde de görülmesi normaldir. Bilinmesi gereken bir diğer husus ise bu estetik problemi değil tamamen sağlık problemi olmasıdır.
Selülit tedavisinde en etkili yöntem düşük yoğunluklu lazer tedavisidir. Genişlemiş olan yağ hücreleri, vücutta fazla su tutmaya başladığında dolaşım zayıfladığı için dokulara daha az oksijen gitmesine neden olur ve dokular elastik yapısını kaybeder bundan dolayı derinin üst kısmında pütür pütür yerler meydana gelir.

Selülit Zararlımıdır

Lazer terapi sayesinde cilt altında ki dokulara ulaşarak doğal iyileşme sürecini uyandıran özel bir ışındır. Selülit tedavisinde akla gelen ilk tedavi şekli lazer tedavisidir. Yalnız dikkat etmeniz gereken husus burada bahsedilen tedavi türünde ‘’düşük yoğunluklu lazer’’ tedavisi olmasıdır.
Lazer ışığı cilt ve cilt altına bulunan dokuya girdiğinde, kan hücreleri sayesinde emilip, enerjiye dönüşmektedir. Bunun sayesinde hücre geçirgenliği değişim göstererek hücre ve membranlar arasında ki micro sirkülasyonunu artırarak lenf dolaşımının hızlanmasında büyük rol oynar ve selülitin kalıcı olarak yok olmasını sağlamaktadır. Yüzümüzde bacaklarımızda bütün vücudumuzda ki selüliti uyararak düzleşmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Işını emen kan hücreleri kan dolaşımı artırarak cildin berraklaşmasına ve düzleşmesine yardımcı olur.

Yaşlılar Neden Huysuz Ve Aksidir

26 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

yaşlılar huysuz

Yaşlılar Çok Huysuz Diyorlar

Yaşımızın ilerlemesiyle birlikte uyku düzenimizin bozulduğu ve kısa süren uykular yüzünden huysuz olduğumuz açıklandı.
Yaşlı kişilerin, yaş ilerledikçe yakalandıkları hastalıklar ve kullandıkları ilaçlar metabolizmayı bozduğu için fizyolojik olarak uykuyu bozmaktadır.
Yaşlıların uykusu erişkin insanlara göre daha kırılgan bir hal alır. Gece döneminde yaşlıların 5,5 – 6 saat uyuyabildiklerini ve gün içinde içtikleri ilaçların uyku getirmesiyle birlikte gece uykularının da kaçtığını hesaba katarsak emeklilik, yemek ve yatma zamanlarında değişme ve ya yalnızlık gibi durumlar ister istemez vücut ritmini bozmaktadır. Gözlerde ve Kulaklarda oluşacak görme ve duyma kayıpları da huzursuzluk için yeterli olmaktadır.

Düzensiz Uyku Huzurlarını Kaçırıyor

Uykusuzluk her yaşta insanı etkiler. Ancak bu durum yaşlılarda daha çok ortaya çıkar. Erkeklerde orta yaşın sonlarında, kadınlarda ise menopoz döneminin sonrasında uykusuzluk görülmekte. Gün boyunca kendisini gösteren kalitesiz uyku halleri, gün içinde uyuyan yaşlıların durumunu açıklamaktadır. Tabiri caizse şekerleme de denebilir. Bazı hastalarda bağırma, yumruk atma, eşyaları fırlatma ve ya yataktan atlamaya kadar görülen rahatsızlık tipleri vardır. Bu belirtiler genelde 60 yaş üzerinde ki erkek hastalarda ortaya çıkmıştır.
Uyku bozukluğu çeken yaşlılarımızın aile sağlığı açısından tedavi görmeleri şarttır. İlla doktora gitmelerine gerek yoktur. Bu durumu düzeltmek ellerindedir.
Uykuları gelmeden yatağa yatmamaları, yatağı sadece uyumak için kullanmalı, yatağa uzanıp kitap okumak ve televizyon izlemek gibi aktiviteler yapmamalıdır. Yatağa girdi fakat aradan geçen 25 dakika içinde uykuya dalamadıysa yataktan kalkmalıdır. Gece ne kadar az uyursa uyusun sabahları hep aynı saatte kalkmaları gerekir. Gün içerisinde egzersiz ve yürüyüş yapmalıdırlar.

Termal Kameralı Cep Telefon’u

22 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Teknoloji

Gece Görüşlü cep telefonu

Termal Kameralı Telefon

Türkiyede satışı daha gerçekleşmeyen cep telefonları modellik açısından, bir üst seviyeye daha yükselmiş bulunmaktadır. Termal kamera özelliği olan bu cep telefon, gece görüşlü olarak bizlere görüntü sağlamaktadır. Gece görüşlü cep telefonu yurt dışında inanılmaz rakamlarla satışlarını güncellemektedir. Bu cep telefonları yakında türkiyede satışı gerçekleşebilir.

Termal isteyin verdiği askeri ve diğer profesyoneller için sadece bir kez kullanılabilir olan termal teknoloji. Çevrenizdeki her şeyi termal görüntü, çevre sıcaklığı anlık gösteren bu yüzden, akıllı telefonlara takılan küçük bir kamera.

Harika bir sürü gerçek dünya kullanımlar için Talep var. Ve ev tamir meraklıları DİY için, kamera borular içinde sorunları görmek veya ısı pencere ya da kapı yerinden kaçan nerede olduğunu görmenize yardımcı olabilir. Ev aşçılar ızgara onların sıcak göz atın ve lekeler soğutmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca ev güvenlik için faydalı, eğer herhangi bir istenmeyen hayvanlar ya da insanlar geceleri bahçenize girdiğini görmek için isteyin.

250 dolar fiyat biraz dik, ama Aramak çok yönlülüğü bunun için yapar. Eğlence için bu cihazı almazdım ama yakalayabilir görüntüleri sadece düz serin olduğu için gözden geçirmek çok eğlenceliydi. Termal görüntüleme teknoloji İsteyin böylece binlerce dolar mal olabilir Profesyonel dişli bu tür kitleler için daha erişilebilir hale getirmek için ilk sistemlerden biri olduğunu belirtmekte yarar var. Kamerayı Alın
Termal sistemi Android veya iOS cihazınız için kamera aparatı ve kamera görüntüleri ne olduğunu gösteren bir uygulama içerir İsteyin. Fotoğraf makinesi hakkında ilk konuşalım.

termal kameralı cep telefonları

İnanılmaz Termal Kameralı Cep Telefonu

Satan iki akıllı telefon kamera ekleri, 250 dolar Termal kamera ve $300 Termal Xtra Range (XR), hem de iOS için kullanılabilir ya da Android cihazlar isteyin. İkisi arasındaki farkı XR nesneleri iki kat uzakta orijinal kamera gibi, aynı netlikte görebilir ve XR manuel odak özelliği vardır. İPhone için, bir Yıldırım bağlantısı ve iOS 7 veya 8 olması gerekir. Android için Jelly Bean 4.3.1 veya daha sonra çalıştırmak gerekiyor. Bu değerlendirme için, Android kamera uygulaması orijinal modeli test ettim. Aramak orijinal termal kamera küçük, yaklaşık 1.6 cm, 0.8 inç uzun boylu ve 0,6 inç kalınlığında ve sadece 0.5 ons (14 gram) ağırlığında. “Lens sol tarafa kaydır ve sağda telefonunuzun Mikro USB portuna taktığınız bağlayıcı. Küçük boyutu ve kolay bir cebine kayma için yapar, ama aynı zamanda kolay kaybetmek anlamına gelir. Ve eğer 250 dolar harcama yapıyorsanız, bunu yapmak istemezsin.

Neyse ki, aynı zamanda bir-düzgün bir taşıma çantası içerir, kullanmadığınız zaman güvenli kamera tutar yumuşak kauçuk iç İsteyin. Aynı zamanda bir Anahtarlık için çantalar ya da bir tezgah asın böylece bir tarafta bir döngü var. Snap toka çantanıza mandalını açmak istemiyorum güçlü ve sağlam.

Isı uygulaması (daha aşağıda) Aramak kurduktan sonra, kamerayı kullanarak telefonunuzu takarak kadar basit. Uygulama otomatik olarak başlatılır ve Android üzerinde kamera ile iletişim kurmak için izin gerekebilir. Kullanmak istediğiniz her zaman Aramak sadece birkaç saniye sürer kolay bir kurulum.

Görmek sıcaklıklar
Görsel ışık ihtiyacı yok, çünkü herhangi bir ışık seviyesini gece gündüz ya da kamera çalışıyor, temelde arayın. Bunun yerine, her şeyi yaşayan ya da değil — olsun — yayan Kızılötesi dalgalar alır. Çıplak gözlerimizle o dalgaları göremiyoruz, görsel bir görüntü içine bu dalgalar, rengini kullanarak çok İsteyin döner. Bu KIZILÖTESİ dalgalar renkleri görüyorsunuz etrafınızda sıcaklık değişimleri belirlemek için etrafında farklı sıcaklıklara karşılık Aramak ile kullanılabilir. Etkisi gerçekten harika bakmak ve şeyler gözümüzün önünden normalde gizli görmek için kullanışlıdır.

Küçük bir sensör çipi ve bu termal görüntü oluşturmak için bir yazılım algoritması kullanır isteyin. Her atış ile 32,000 piksel ve her piksel farklı bir sıcaklık ölçümü tüm fotoğraf veya video oluşturmak için alır yakalar. Kamera termal ihtiyaçlarınız uyması gereken -40 derece 626 derece Fahrenheit Fahrenheit (-40 derece 330 derece Celsius) sıcaklık algılayabilir.Kamera Alın alın, fotoğraf ve video sadece 206 tarafından 156 piksel uzun bir vuruş ile yüksek çözünürlüklü değil. Ancak, özellikle eğer kamera hala fotoğraf snap önce bir kaç saniye basılı tutarsanız bazı detaylar ortaya çıkaran, objektifler. Aldım deneme çekimleri, en biraz bulanık, ama bazı küçük detayları tespit yakalamak olabilir. Kamera telefonunuzun ekranında gerçek zamanlı termal görüntüyü görmek için kullanın, ya da fotoğraf ve video daha sonra bakmak için zaman ayırın.

Kamera otomatik siyah vücut bir çekim lens kalibre etmek için kullanır, ve her birkaç saniyede duyduğunu yumuşak bir klik sesi yapar. Bu çekim farklı daha ekrandaki deklanşör kullanın yakalamak için bir fotoğraf uygulaması, ve aslında, kontrol edemezsin siyah vücut çekim; tasarlanmış bir biçimde kendi kendine.

Fotoğraf veya video çekerken olsun en iyi kamerayı sabit tut eserleri arıyorlar. Bulduğum ise taşındığım lens etrafında çok fazla, önemli yansımaları, yani termal görüntü olur oyalanmak telefonumun ekran sonra gösterdim ona yeni bir şey kadar çekim tıklandığında tekrar. Lens yeni bir konu üzerinde odaklanmak için birkaç saniye sürer, kamerayı kullanırken biraz sabırlı olmak gerekir. Ben de kamerayı bu şekilde lambaları veya güneş ışığından ısı görüntüyü etkilemez mi çünkü daha düşük aydınlatmada etkili olduğu bulundu.

Seo Nedir Ve Nasıl Yapılır

20 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Seo Hakkında

seo

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) nedir?

Seo hakkında bilmediklerimizi ve öğrenmek isteyipte öğrenemediklerimiz bazı kısımların olduğunu ve seo zenginliği hakkında neler yapılmalı neleri göze alıpta sitemizi Google’de üst sıralara çıkartacağımız hakkında bazı ipuçlar eklemiş bulunmaktayız. Umarım bu makale sizler için faydalı olur

SEO ve site arama motorlarından aldığı ziyaretçi sayısını artırmak için bir web sitesi geliştirmeye teşvik uygulamasıdır. Web üzerinde diğer sitelerin size bağlantı yolu sayfa üzerinde kelime SEO için birçok yönü vardır. Bazen SEO sitenizi arama motorlarının anlayabileceği bir şekilde yapılandırılmış olduğundan emin olmak için basit bir mesele.

SEO sadece arama motoru dostu web siteleri oluşturmak değil. Sitenize insanlar için de daha iyi yapmakla ilgili. Moz ilkeler El-in-hand git inanıyoruz.

Bu rehber için tasarlanmıştır tarif tüm alanlarda arama ve bulma terimler ve ifadeler (anahtar kelimeler) oluşturmak trafik Web sitenize, yapma sitenizi arama motorlarına dost, bina bağlantıları ve pazarlama benzersiz bir değer site. Eğer bu şeyler hakkında karıştı iseniz, yalnız değilsiniz, ve yardım etmek için buradayız.

Neden web siteme SEO ihtiyacı var mı?

seo nedir

Web trafiği çoğunluğu büyük ticari arama motorları, Google, Bing, ve Yahoo! tarafından tahrik edilir. Trafik sosyal medya ve diğer tür web sitenize ziyaretler üretebilir rağmen, arama motorları en çok İnternet kullanıcıları için navigasyon birincil yöntem vardır. Bu sitenizin içerik, hizmet, ürün, bilgi veya başka bir şey sağlayıp doğrudur.

Arama motorları trafik insanları hedef ne teklif aradıkları sağlamak konusunda benzersizdir. Arama motorları bu olmasını sağlayan yollar vardır. Eğer arama motorları sitenizi bulmak, ya da kendi veritabanlarına içerik Ekle olamaz, inanılmaz fırsatlar sitenize trafik çekmek için seni özlüyorum.

Kullanıcılar arama kutusunu taşımak olağanüstü değer yazdığınız sorgular sözleri arama. Deneyim arama motoru trafiği (veya kırmak), bir kuruluşun başarı göstermiştir. Bir web trafiği tanıtım, gelir ve Pazarlamadan başka bir kanal gibi poz verebilir. SEO yatırım pazarlama ve tanıtım diğer türlerine göre iade olağanüstü bir hızı var.

Neden arama motorları SEO olmadan sitemi bulamıyor mu?

seo nasıl yapılır

Arama motorları akıllı, ama yine de yardıma ihtiyacım var. Büyük motorlar her zaman onların teknolojisi, web daha derin tarama geliştirmek ve kullanıcılara daha iyi sonuçlar döndürmek için çalışıyoruz. Ancak, arama motoru çalıştırmak için bir sınır yoktur. Doğru SEO ziyaretçi ve artan ilgi binlerce net ise, yanlış bir hareket ya da siteniz derin görüş az olduğu arama sonuçlarına gömmek gizlemek olabilir.

İçerik arama motorları için kullanılabilir hale getirmenin yanı sıra, SEO, içerik arama daha kolay bulamayacağı bir yere yerleştirilecek biçimde sıralamalarını artırmaya yardımcı olur. İnternet giderek daha rekabetçi hale geliyor ve SEO gerçekleştirmek isteyenler şirketleri, ziyaretçiler ve müşteriler karar avantaja sahip olacak.

Kendim için SEO yapabilir miyim?

SEO dünyası karmaşık, ama çoğu insan kolayca öğrenir. Hatta bilgi küçük bir miktar büyük bir fark yaratabilir. Ücretsiz SEO eğitim web üzerinde yaygın olarak kullanılabilir, bu gibi rehberler de dahil olmak üzere. Küçük bir uygulama ile bu birleştirin ve bir guru olma yolunda.

Zaman bağlılık, öğrenmeye istekli ve web sitenizin karmaşıklığına bağlı olarak(s), uzman şeyler işlemek için karar verebilirsiniz. Pratik SEO olan şirketler diğerlerinden daha geniş ve daha genel bir yaklaşım olsa bazı son derece özel bir odak noktası değişir;,.

Bu makaleyi okumak zorundamıyım ?

Arama trafiği iyileştirilmesi konusunda ciddi iseniz ve SEO bilmiyorsanız, bu rehber arkaya ön okuma öneririz. Mümkün olduğunca kısa ve kolay anlaşılır yapmaya çalıştık. Tercih ederdim edenler için yazdırılabilir bir PDF versiyonu var, ve bağlı onlarca da dikkate değer diğer siteler ve sayfalarda kaynakları.

Bu kılavuzun her bir bölümü arama motoru optimizasyonu en etkili yöntemler anlamak için önemlidir.

En İyi Akülü Araba

19 Şubat 2015 Yazan  
Kategori En İyi Arabalar

akülü araba

EN İYİ AKÜLÜ ARABA

Türkiye dünyanın en pahalı yakıtını sattığını biliyoruz. Bu yüzden bu yakıtın her 6 ayda bir zam geldiğini düşünerekten türkiyede akülü araba icat edip tasarruf sağlamak için ilk imzasını attılar. ama bu sadece türkiyede olmayıp bir çok ülkede akülü araba icad ettiklerini duymaktayız.

Apple Araba Pazarı eski General Motors CEO‘SU Dan Akerson yaptığı iki sent teklif etti bu kadar ciddi ye girmeden söz: yapmayın!

Akerson, kim bıraktı GM 2014, söyledi Bloomberg yayınlanan bir röportajda Çarşamba günü olsaydı bir Apple hissedarı haber şirket dikkate alınarak bina bir elektrikli araba, o “olmaz, çok mutlu.”

“Düşük kar, ağır bir üretim içine aldığı uzun vadeli umudu son derece şüpheli olurdum” iş, Bloomberg anlattı.

Söylentiler Apple, bir takım Tesla ve diğerleri almak için bir elektrikli araba tasarımı ile tahsil yaratıyor geçen hafta dönen başladı.

Apple değil yorumladı, ama çeşitli söylentiler var kırpılmış o Elma tuttu insanlardan Otomotiv Sanayi ve görünüyor hazır olun “bir şey daha” bir elektrikli araç bu olabilir ya da olmayabilir sürücünün kendisi.

Apple olmuştur ilgileniyor otomotiv endüstrisi için yıl, ama sadece kısa bir zaman önce CEO’SU Tim Cook, demek ki kendi iOS tabanlı, araç-platform CarPlay “anahtar geleceğimiz” Apple.

Kullanıcılar iTunes mesajlara cevap parçalar erişim her şeyi yapmanızı sağlayan CarPlay, sadece Apple odaklanmış olan tüm olabilir. Hatta bazı araba işinde Apple’ın son işe CarPlay araba geniş bir alanda bir standart yapmak için kendi arzusu ile ilgili spekülasyonlar var.

Yine de, vermeyen çerez devam etmek için besleme fikri Elma olduğu düşünüldüğünde binaya elektrikli arabalar da dahil olmak üzere haber, kısa bir süre önce Apple’ın üst birleşme ve satın almalar icra Adrian Perica ile bir araya geldi Tesla CEO’SU Elon Musk tartışmak için bir potansiyel satın alma. Misk Apple ile toplantıları kabul etti, ama onların tartışmalar olası bir satın alma dahil olduğunu söyleyerek kısa durdu. Tesla da Satılık olmadığını kaydetti var.

Akerson araba şu Apple için çok fazla sorun çıkıyor, akıllı telefonlar, müzik çalarlar, bilgisayarlar ve medya satışları milyarlarca yapmış olduğu bir şirket sunuyor inanıyor. Araba “ve Apple yöneticileri,” onlar içine alıyor. “bilmiyorum sözlerine ekledi üretim”hard-core gerektiren Bloomberg söyledi

Sonraki yazılar »