Seçime Doğru Seçmen Düşünceleri

28 Mayıs 2015 Yazan  
Kategori Genel Kültür

Seçime Doğru Seçmen Düşünceleri

Sevgili okurlar 2015 seçimlerine az bir zaman kaldı bizde, bizde seçmenlerimize düşüncelerini sorduk bu günkü, seçmenimiz  romantik35 Bizleri kırmadı sorularımız yanıtladı:

Valide> romantik35 acaba bu seçimlerde sizce değişen ne olacak?

romantik35> Öncelikle bu seçimlerde değişmesi gerektiğini düşündüğüm konulardan söz etmek istiyorum bir millet ki vekilini seçtikten sonra bütün herşeyi onun eline teslim eden anlayıştan vazgeçmeli eğer bu zihniyet değişmezse değil bu seçim hiç bir seçim de değişen bir şey olmaz ve bizden sonraki nesillerde de gelenek bozulmaz şu an bu kadar zeki bir toplum oluşmuşken tam zamanı bu zihniyeti değiştirmenin onunda yolu öncelikle bu başkanlık sistemine

Valide> 2.seçim sonuçlarıyla alakalı yapılan anketlerde birinci parti olrak akp görünüyor, sizce bu gerçeği yansıtıyormu
romantik35> evet birinci parti olarak ak parti görünüyor, ki olacak partide o,  iktidarda oldukları surece devletin bütün organlarını ele geçirdiler, şimdi ki hedefleri başkanlık sistemi, onun içinde bu seçimlerden de tek başına iktidar çıkmak, aslında zorlanmayacaklarını düşünü-yordular ama kobani olayları paralel yapı ve gezi direnişleri, onların toz pembe hayallerini kabusa cevirdi. Dikkat ettiniz mi önceden olsa 10 15 senelik projelerinden söz ederlerdi
akp yine birinci parti olacak ama tek başına iktidar olamayacak.
Valide>. 3. Sizce cumhur başkanın bukadar taraf tutması doğrumu?
romantik35> Cumhurbaşkanın bu kadar taraf tutması ona sorsanız elini vicdanına koyup söylerse kesinlikle doğru değil. Zaten şuan ülkemizin Cumhurbaşkanı değil ki akp lilerin Cumhurbaşkanı ve bunun başkanlık sistemine geçtiği zaman yaratacak kaosu düşünebilirmisiniz?  Sadece akp’nin yandaşlarının yaşayabileceği bir ülke olacak.

Valide> 4. acılım süreci seçim sürecini nasıl etkiler, akp’ye bu açılım oy kaybettirirmi?
romantik35> Seçim sürecini , açılım süreci etkiler, nasıl etkiler söylediklerinde diretirlerse bu süreci biz başlattık ancak biz yürütebiliriz, biz olmazsak yürümez evet  yaşlıları kanar ama  gençleri artık herşeyin ne olduğunu biliyor araştırıyor, öğreniyor sadece onların tekerinde yürümediğini de biliyor, onlara kanmaz ve açılım süreci bunca zamanda bir arpa boyu kadar ilerlemem-işken, nasıl sadece onların eline bırakılabilir aklı başında bir insan.

Valide>Sorularımızı cevapladığınız için teşekkür ederim. güzel bir söyleşi oldu.

<romantik35> umarım katkıda bulunu-yorumdur

Valide>tabiki seçim yazılarımızda seçmenin dugu düşüncelerini söylemesi, en doğal hakkı. Teşekkür ederim

2015 seçimlerine giderken biz sorduk seçmen cevapladı tatlialem web sayfası adına, sorularımızı cevaplayan arkadaşımız romantik ‘e teşekkür ediyoruz. seçim sonuçlarının tüm ülkeye hayırlı olması dileğiyle yazımızı noktalıyoruz.

Kara Geceler Yalan Dünya Şiir

28 Mayıs 2015 Yazan  
Kategori Şiirler

Kara Geceler Yalan Dünya Şiir

Karamsar gecelerin, karamsar yazıları, aklımda dolanıyor, paylaşamadığım, sözlerim aklımın içinde yanıyor sönüyor. Bir ben bilirim birde seni, hak ettim-mi, sence bunca sözü? Hiç düşünmedim, senin uyuşmuş aklın. Kötü söz her zaman söyleyeni yansıtır. Bu güzel yazının sitem dolu kelimeleri arasında, bir bulmaca aradım, bulmak çözmek, bir kör düğüm. Acıyan, duygular, sızlayan yürek, birde, kırılan kalp. Değer-miydi bilemem. Dünya fani, hayat kısa. Biz günahkar. Utansın nokta kadar menfaate, virgül gibi eğilenler. Menfaat düşünür, yanında dolananlar.

Yalan Dünya

Karamsar bir gidiş var anlamadığım
Çekemezlik, yol almış gidiyor dolu dizgin
Sanki dünya malı omuzlarında gidecek ahirete
Almıyor aklım ne deneni nede söyleneni
Paylaşılamayan nedir, tapusu yok misafiriz ki
Mal sahibi, mülk sahibi, nerede bunun ilk sahibi
Bilen çıkmadı daha,  gören kesinlikle yok
Ana bacı sözleri yalan, var gitte biraz sen oyalan
Doydum dünyanın hile karlarından
Bir avuç kara toprak nasip etsin gerisi yalan
Söyleyen diller yalan, gidilen yollar yalan
Duyduğun sözler yalan, gördüğün yüzler yalan
Namazın yok niyazın yok, Allah diye gezesin yok
Hatırın yok, hürmetin yok, büyük başın
Koca burnun, Kafdağı’nda yukarılardan inesi yok
Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var
Diyen, güzel demiş, tam yerine söylemiş.
Sen yalan, ben yalan, dünya yalan
Ben fani, sen fani, kalıcı can alan
Birde bu dünyayı yaradan

Güzel bir serbest yazının daha sonuna geldik.Kara Geceler Yalan Dünya Şiir, serbest yazımızda, tanıdığımız bir çok insanın dünyada ölümünde var olduğunu, unutması, kendi nefisleri, rahatları için, Allah’ın evi gönülleri, kırdığı, kırmakla kalmayıp, yok etmek için yalan iftiralarla, yaralayıp incitildiğinin, üstünde duruldu. Bir nefes alıp düşünülmesi, ölümü hatırlamaları için, ince sözlerle süslendi, kırmadan dağıtmadan, hatırlatmalar yapıldı. Dünya senin olsa ne yazar sonunda ölüm olduktan sonra, akıllarda kalan tatlı dil güler yüz.

Sevgili okurlarımız sizlerinde yazdığınız, serbest yazılarınız varsa, tatlialem web iletişim bölümünden bizlere yayımlanmak üzere vere bilirsiniz sizlerinde duygu düşüncelerini, kendi adınızla yayımlayıp, okurlarımızla buluşturabiliriz. Teşekkür ederiz.

2015 Seçim Makale Yorumları

28 Mayıs 2015 Yazan  
Kategori Genel Kültür

2015 Seçim Makale Yorumları

2015 seçim yazılarımızdan ”25 Dönem Genel Seçim Sonucu Hayırlı Olsun” makalemize yorum yapan Emre arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Normal sıradan vatandaşlarımızdan gelen yorumlar umarız , Siyasilerimize ışık tutar. Nede olsa bizim vekillerimiz, biz asillerin istek arzularını seçim öncesi dinleyip seçim sonrası unutmazlar. aslında istediğimiz, temiz siyaset, doğru yönetim, bunlar insani  duygular. Her insanın  vekil olması beklenemez, yoksa meclis zaten olmaz, bizler oylarımızla doğru olduğuna inandığımız., adaylara oy veriyoruz herseferinde hayal kırıklığı yaşıyoruz. Emre arkadaşımızın yorumunu da belirttiği gibi: ”Yani hak edecek bir partiyi seçim sonrası meclise koyabilirsek ülke için hayırlı olacaksa seçimlerde harcadıkları oy toplayabilmek için maddi manevi yıkımlarını seçmenlerinden geri toplamalarına gerek yok bizim o desteği kendi kendimize vermemiz namus borcumuz olur.”

 

Biz sıradan insanlar bu sözümüzü tutarız, umarız, oylarımızla, paralarımızla, seçtiğimiz, vekil adaylarımızda, aynı özen ve ihtimamı gösterirler.

Şaşı Kediler Güzellik Yarışması

28 Mayıs 2015 Yazan  
Kategori Genel

Şaşı Kediler Güzellik Yarışması

Konumu Güzellik yarışmaları, dikkat ettik bu konuda herşeyin yarışması, tescillenmiş güzeli var ama şaşı kedilerin yok. Tatlialem olarak bir ilke imza attık ve Şaşı Kediler Güzellik Yarışması düzenledik. Şaşı Kedilerin arasına sağlam kedilerde karışmış, çok çirkin oldukları ve kurallara uymadıkları için diskalifiye ettiler. 8 şaşı kedi yarışmacısı resim galerimizde yerlerini aldılar. Büyük jüri gerçek finalist olan 6 kedi arasından en güzelini seçerek öne çıkarılmış görsel olmasına ve 1 yıl yetecek kedi maması, aynı zamanda uzman veteriner tarafından yıllık aşılarının ücretsiz yapılmasını hediye olarak birinci olan kediye verdi.

Bu durumun kökenine inecek olursak insanların sempatik görünebilmek adına girdikleri şekiller ön plana geliyor.Kız seni beğenmemiş daha ne uğraşıyorsun be çocuk demezler mi adama.Sen önce adam olmayı öğren sonra kendini beğendirme telaşına düş demezler mi adama.Sen git fareni yakala, kuyruğunu kovala ve hatta yayıl miskin miskin kendini yala.O ne öyle gözlerini şaşı yapmaya uğraşıyorsun?

Sempatik gözükmek adına gözlerini şaşı yapmış ve bir daha gözlerini düzeltememiş bir kedi arkadaşa mikrofonlarımızı uzattık ve sorduk Neden şaşı oldunuz dedik? kedi hüzünlü gözlerle kameralarımıza baktı ve mikrofonumuza yaklaştı anlatmaya başladı,Bir sevdiğim mırnav vardı babasından istedim vermedi sen tekirsin dedi bende kendimi tekirdağ rakısına vurdum içtikçe düşündüm,düşündükçe içtim sonunda kızı etkileyip kaçırmaya karar verdim,kızın evine gittim gece yarısı,kız dedi ki hiç sempatik değilsin ben de dedim bak ben gözlerimi şaşı bile yapabiliyorum yap dedi gavurun kızı,yaptım yapış o yapış patladı gitti.İlk şaşı gözü ben buldum,buluş o buluş o gün bu gündür şaşıyım. Zalımın kızını gördüm üç beş gün sonra,takmış koluna bizim sarmanı geziyordu.Görünce dellendim tutamadım kendimi, saldırdım mırnava. Mutluyuz üç çocuğumuz var.Mırnav evinin hanımı çocuklarının anası,ben ise farelerin korkulu rüyası mırnavımın evinin direğiyim.

Şaşı gözü ilk bulan Tekirin yorumlarını sizlerle paylaştık.Ne kadar tehlikeli olsa da Tekir azim ve hırsıyla Mırnavına kavuşmuş.Şuan mutlular.Biz de onların mutluluğunu paylaşmak adına evlerinde misafir olduk.Mırnav yenge bize ikram olarak ızgara fare ve sıcak süt ikram etti.Önceleri midemiz bulansa da sonraları tadına bakmak zorunda kaldık ve yenge hanımdan tarifini aldık.Bundan sonra ben de fare avcılığı işine girip,fare ızgara ikram edeceğim misafirlerime.

Sanalın Yalan Yüzü

28 Mayıs 2015 Yazan  
Kategori Aşk Hikayeleri

Sanalın Yalan Yüzü Sevgili arkadaşlar kendi yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Sanalda maalesef kendini uyanık sanan, bir çok insan var, muhabbet etmek için girdiğiniz bir sunucuda, çok garip insanlarla karşılaşa bilirsiniz. Sonuçta yazılardan tanımaya çalışıyorsunuz, kesinlikle, sizlere tavsiyem, net olarak tanımadığınız hiç kimseyle, sunucu harici muhabbet etmeyin, gerçek kişiliğini tanımadan size yaşadığım bir olayı anlatmak zorunda kaldım çünkü bu tuzağa insanlar çabuk düşüyorlar sanalda neden derseniz, insanlara güveniyorsunuz, yazılarından insan sanıyorsunuz. Güzel arkadaşlıklar kura bilirsiniz ama sevgili veya evlenme, konu olunca, tam tanımadan gerçek hayatta neler yaptığını bilmeden sakın sakın inanmayın. sanaldaki sahtekarlar Gerçek Sanalın Hikayeler Kendi yaşadığım bir olayı şimdi sizlerle paylaşacağım: Bir arkadaşım bana geldi dedi: yaa birisi var çok efendi seni soruyor sürekli ben güveniyorum ona, dedi iyi birisi. Dedim tanıyayım neyse, başladım bununla sohbet etmeye, ama işini biliyor demek-ki bu işin ustası olmuş sözde delikanlım 🙂 Sonra neyse biz muhabbet ediyoruz, öyle bir anlatıyor-ki kendini, sanırsınız kanatsız melek 🙂 o kadar ak pak. Sonra bu bana çıkma teklif etti, bende tanımıyorum seni zaman lazım bunun için dedim. Zaman bıraktım bir ay geçti iki ay geçti ben hala izliyorum. Ama ben o arada araştırma yapıyorum kimmiş nasıl biriymiş diyede. Tabi yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış, atalarımız helal olsun doğru gözlemlemişler. Neyse bu baktı ben ona hitap etmiyorum, o arada birini düşürmüş tuzağına, kız anlattı ama nasıl birşeyse kız suçlu, o suçsuz çünkü alışmış bu yöntemlere artık biliyor işini delikanlım 🙂 sözde delikanlı. Yalan dolan tavan yapıyor ama nasıl birşeyse aniden kalbi tutuyor, acile gidiyor arkadaşı götürüyor ama sürekli nette on dakikada eve geliyor merak etmedim değil hani hastanenin yan tarafında kalsa bile on dakika pek gerçekçi gelmiyordu bana. zaman geçiyor tabi bu arada neyse bu çok hasta hastaneye yattı ama sürekli sanalda tabikide teknoloji iyi birşeymiş öğrendim bu arada çünkü facesinde sürekli bilgi veriyor sadece wc yi yazmıyordu paylaşımlarında 🙂 tabi yersen bu kadar yalanı. sonra bi öğrendim bu sözde delikanlı evli eşi birde çocuğu var hatta çocuğu hasta ayrı kendine ev tutmuş sanırım eşi annesine babasına hizmet ediyor artı o hasta bebeğine bakıyor bu erkek müsveddesi sanalda karı kız peşinde koşuyor. tabi ben yüzüne vurdum bunları ama o kadar yüzsüz birisiki sadece güldü 🙂 Rabbim bunun gibilerden uzak etsin bizleri. İnsanın arsızı ile yüzsüzleşeni kadar kötü başka birşey olmaz. Cirkin Sanalda yaşadığım gerçek bir olay. Sanırım insanlar, sanal dendiğinde, aklına gelen ilk şey karşısındakini kandırmak, geliyor. bu açıdan kadın, erkek farketmez. Herkes kendine dikkat etmeli. Unutmayalımki gerçek hayatta bile çok tanıyorum dediğiniz şahsiyetler arasından, bu tür insanlar çıka bilir.

Oguzhan

12 Mayıs 2015 Yazan  
Kategori Biyografiler

oguz oguz1 oguz3 oguz4