Ankara Sohbet Odaları

13 Mayıs 2018 Yazan  
Kategori Genel, Yemek Tarifleri

Ankara Sohbet Odaları

maras-sohbet

Ankara hakkında
Ankara hakkında biraz bilgi vermek amaçlı www.cicisohbet.net ailesi olarak sohbet ederken düşündük. Güzel başkenti misin nesi var?
İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır Ankara. Başkent olmasına önderlik eden kişi Mustafa Kemal Atatürkdür. İstanbuldan sonra gelen en büyük ikinci şehirdir.Gezilecek yerleri, tarıhı turistik yerleri, doğal güzellikleri oldukça fazladır. Örnek vercek olursak Anıtkabir, etnografya müzesi, TBMM binası, ankara kalesi, gençlik parkları, milli tıyatroları olsun herşeyıyle büyüleyici bir şehirdir.Ankar ticaret ve endüstri yapan bir şehirdir.Ulaşım bakımından oldukça gelişmiştir.
Deniz yoktur içinde . Çok güzel bir şehirdir. Ekonomi, sanayi, Coğrafi konum, üretim, gelişim bakımından en iyi şehirdir. Zaten geçmişte de en iyi şehir olduğu için başkent seçilmişti. En önemli şehirlerimizden biridir . Türkiye nin tam merkezin de yer alır . Alan kodu 312 dir . Plakası ise 06 dır . Ankaranın büyük bir bölümü İç anadoldu da yer alır .

Ankara hakkında

Yaşasanız seversiniz. Çünkü Ankara başlı başına bir karakterdir. Sokaklarında insanın aklında iniş çıkışlara neden “bug”lar vardır, neredeyse her bir ilçesinin adı kendine hastır, en sevilen diziler ya da filmlerde illa bir Ankara bulunur.
Tunalı ve Yedinci Cadde’siyle gecelere keyif katar, Kurtuluş Parkı’yla nefes aldırır, Kuğulu Park’ıyla Bağdat’ı buldurur. Ama bir Ankaralı’ya Ankara’nın en sevdiği şeyini sorarsanız şunu söyler: dostluğu, arkadaşlığı. Böylece Ankara ondan kaçmak isteyeceğiniz bir yer değil ona kaçmak isteyeceğiniz bir yer haline gelir bir süre sonra. Hele bir de anneden babadan Ankaralıysanız, Ankara’nın damak çatlatan lezzetleriyle de tanışmışsınızdır. Kusura bakmayın yalnızca Tunalı’da gezince Ankaralı oldum zanneden kardeşlerimiz, biz “gerçek Ankaralı”dan bahsediyoruz. Tek bakışta buradaki yemeklerin hepsini tanıyabilecek, eksikleri yorum kutusuna “Bunu nasıl unutursunuz!” diye yazabilecek Ankaralıları arıyoruz. Hadi başlayalım. Şimdi Ankara sohbet www.cicisohbet.net de.

Ankara lezzetleri

Siz cicisohbet.net sohbet edenleri için araştırdık, Dedik ki Ankara lezzetleri neler?
Ankara tava, Ankara yemekleri denildiğinde ilk akla gelen yemektir. Ankaralılar bile nasıl yapıldığı konusunda ikiye bölünmüş durumdadır. Bazı bölgelerde pilavı pirinçten bazı bölgelerde arpa şehriyeden yapılır. Bir diğer husus ise etin kemikli kaburga eti ya da kuşbaşı et olup olmadığı konusundadır.
Öllüğün körü, Aslında kendisi sipariş verirken utanç yaratan yiyecekler listemize girse yeridir. Erişte üzerine kavrulmuş kıyma konarak hazırlanır. Yanına bir de yoğurt açtınız mı değmeyin keyfinize.
Beypazarı güveci, 500 yıllık tarihiyle dönemin padişahları için özel olarak hazırlanan Beypazarı güveci, odun ateşinde taş fırında 5 saate yakın pişirilir. Güveçte kullanılan et yemlenen değil doğada kendi besinini bulan hayvanlardan alınır. Kuzu etiyle yapılanı ağızda dağılır.
Ankara simidi, çubuk turşusu, Bildiğiniz kornişon turşu değil. Hayır. Buradaki salatalıklar daha farklıdır. Tombul sosis gibi duran kornişon turşulara nazaran çubuk turşusu sondan başa incelen bir yapıya sahip farklı cinste salatalıkla hazırlanır. Neredeyse her yemeğin yanında yenebilir.

Ankara lezzetleri

Beypazarı kurusu, Altın günü menülerine girmesi gerektiğine inandığımız bir lezzettir. Oldukça sert hale gelene kadar pişirilen hamurun içinde bol tereyağ ve biraz da tarçın vardır. Çaya kahveye batırılır, üzerine ev yapımı Nutella sürülüp yenilir, yanına peynir koyulsa gider, tazeyken kıtır kıtır her daim tercih sebebidir.
İnceğiz çorbası, Haşlanmış nohut, buğday ve kuzu etinin hüküm sürdüğü, bir içtiğinizde bir daha içmek isteyeceğiniz bir çorba: inceğiz çorbası. Üzerine yağ kızdırmanız şiddetle tavsiye edilir. Ekmeği kırıp banarak yiyiniz ya da kaşık kaşık bir kase bitirip yenisini isteyiniz.
Kuru köfte, Anne köftesinin en güzel halidir. Yanında patates olursa tadından yenmeyendir. Ekmek arası yapılıp yanınıza alabilir, dostu düşmanı acıktırabilirsiniz. Öyle güzeldir.
Entekke böreği, Ankara nin kıymalı böreğidiye biliriz kendisine.
Yemlik cacigi, tatmak tiridi, sibit tatlısı, efeler sarması, başlama kebabı bu güzel ankara lezzetleri ardından sohbet etmek için nereye geleceksiniz. Www.cicisohbet.net e. Ankara, ankara sohbet, Ankara Chat, Sohbet Ankara, ankara hakkında, ankara lezzetleri, omegla sohbet, SevdaRuzgari, omegla, Mersin Sohbet, İzmir Sohbet, Malatya Sohbet, Kayseri Sohbet, Bursa Sohbet, Konya Sohbet, omegla, omegle

Etiket
Ankara, ankara sohbet, Ankara Chat, Sohbet Ankara, ankara hakkında, ankara lezzetleriomegla sohbet, SevdaRuzgari, omegla, Mersin Sohbet, İzmir Sohbet, Malatya Sohbet, Kayseri Sohbet, Bursa Sohbet, Konya Sohbet, omegla, omegle

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!