Benlerim Tehlikeli Mi Değil Mi

05 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Bilmediklerimiz

Benlerim Tehlikeli Mi Değil Mi

 

Benlerim Tehlikeli Mi Değil Mi

Benli olan kişilerin cok sıklıkta sorduğu benlerim tehlikeli mi yoksa değil mi? sorusuna bu makaleyi okuduktan sonra gayet rahat cevap verebileceksiniz.

Güneş Dünya’nın isi kaynağı olduğu gibi, gönderdiği ışınlar sayesinde hem önümüzü görebilioyuruz, hem gerekli vitaminleri (A ve D vitaminleri) elde ediyoruz, hemde kemik gelişimimiz icin kısmen yararlanıyoruz. Bu Gunes ışınları sadece yukarda da bahsettiğimiz faydaların dışında bazı hastalıklar içinde bi nevi ilaç gibi gelir. Mesela sedef hastalığı, sivilce tedavisi ve egzema hastalıkları için güneş ışınları hem doğal hemde hızlı çözümler sunabiliyor. Lakin son zamanlarda bilim adamları gunes ışınlarının zararlarının yararlarından daha cok olabileceğine işaret ediyorlar.

Gunes ışınlarının en fazla zarar verdiği görülen balıkçı ve çiftçiler ile anılan bazo cellular veya spino cellular adı verilen iki çeşit cilt kanseri tipidir. Bu kanser türü güneşte fazla durmaktan doğuyor. Bu cilt kanseri tiplerinin belirtilerinden biri iyileşmeyen yaralar olarak tanımlanıyor. Her kanserde oldugu gibi erken teshis her zaman hastanın şansını arttırır.

Bugün dünyadaki en çabuk yayılan kanser tipinin adı malign melanom dur. Bu kanser tipi genel olarak benlerin üzerinde gelişir. Malign kelime olarak “kötu” yada bizim dilimizde “kötu huylu” manasına gelir. Bu kanser çeşidini genellikle cerrahi tedavi ve kemoterapi yöntemleri ile vücuttan def etmeye çalışan doktorlar bazı husulara uyarılarda bulunu ve sizler için sorduk.

Yaz aylarında benlerin tehlikesi artar mı?

Tabi gunes ışınlarının ulaşamadığı yerlerdeki benlerinde darbe yeme ihtimali yuksektir. Bu gunes isinlarinin ulaşamadığı benleri cok fazla zedelemen ameliyat veya ufak bir operasyon ile aldırmak en mantıklısıdır.

Travma geçirmiş her ben kanser olacağı anlamına gelmez, lakin bir ben’in kanser olabilmesi icin bir şekilde travma gecirmesi gerekir. Bu bahsettiğimiz travma yani dilimizdeki “darbe” günei ışınları tarafından yapılır. Yani kısacası ne kadar çok güneş’e maruz kalırsak kanser olma riskimiz artmış oluyor. Yanıcak kadar guneşte kalma ve ani, fazla miktarda güneş altında durmak soyulma ihtimalini yükseltir. Soyulma eylemi ise biraz önce bahsettiğimiz “darbe” işleminin önde gelen örneğidir. Yanıp soyulduğunuzda, ölmuş olan hücreler darbe yedikten sonra kanserli yani kotu huylu değişime uğramış hücrelerimizin yayılmasına yol açar. Kısacası kanser hücrelerini vücudumuz kopyalar ve çoğaltır.

Güneş ışınlarının “ultro viyola A” olan ısınları daha tehlikelidir. Buna rağmen, çoğu güneş koruyucuları sadece “ultro viyola B” tipi ışınlardan korurlar. Eğer güneş koruyucusu alıcaksaniz üzerini dikkatli okuyarak “ultro viyola A ve B” den koruması gerektiğinin  ve 100 faktörlü olan ürünleri tercşh etmenizin sizler için daha yararlı olabilecegi husunun altını cizerek belirmek istiyoruz.

Cilt Kanserinden Korunmak İçin  Hangi Önlemler Alınmalı?

Evvela, güneşin en yakıcı olduğu vakitler yani sabah 11 ile akşam 4’e kadar dışarı çıkmamak yapabileceğimiz en mantıklı önlem olacaktır. Buna üstelik, Güneşe cıktığımız vakitlerde ise yukarda önerdiğimiz ultro viyola A ve B ışınlarından koruyacak Güneş koruyucularini surunmek lazımdır. Diğer kanser türlerinde gördüğümüz gibi eğer ailenizde bu hastalığa tutulmuş olan varsa sizin riskini otomatik olarak artiyor. Irsi olarak kanser’e yakalanabilme imkani olan kiğiler sık sık kontrole gitmeleri önerilerimiz arasında bulunuyor. Baska bir öneri ise, vücudunuzda zedelenicek yerlerde bulunan benleri doktora gösterip gerekirse cerrahi yoldan kurtulmak en mantıklısı olacaktır.

 

Tehlike hangi tarz ciltler için daha vahim?

  1. Akrabaları arasinda cilt kanseri olanlar
  2. Aşırı derecede açık tenliler
  3. Güneşten dolayı feci sekilde yanıkları olanlar
  4. Koyu renkte beni olanlar
  5. Yoğun şekilde Güneşe maruz kalanlar

 

Doktora ne zaman gidilmeli?

  1. Ben renginiz açık renkten koyu renge dönüşürse
  2. Beninizin yapısı bozuldu ise
  3. Beniniz aniden büyüdüyse yada söküldüyse
  4. Yanma, kaşıntı, ağrı gibi belirtileriniz var ise

 

Yukardaki makalemizde siz okurlarımıza  benlerim tehlikelimi değilmi  sorusana guzel bir sekilde cevapladık ve size yardımcı olduğumuzu düşünüyorsanız lütfen asağıdaki yorum butonuna basıp bizlere yorumunuzu bırakınız

 

irc hosting

05 Nisan 2015 Yazan  
Kategori Bilmediklerimiz

lider-logo

Selam Arkadaşlar Sizinde bildiğiniz Gibi Piyasada sekershell de dahil olmak üzere irc kurulumları  baya bir düzensiz ve dandik yapılmakta. Benim gibi düşünen arkadaşlara bir diyeceğim var.Oda şudur ki piyasada en iyi ve güler yüzlü hizmeti sunan ayyildiz shell intenet hizmetlerini denemenizi ve memnun kalacagınızın garantisini veriyorum. Gerek irc hosting, Gerek web hosting konusunda sunucuları gayet başarılı ve güvenlikli olmakla birlikte güleryüzlü hizmeti her zaman göstermiş bir hosting firmasıdır. Ayrıca seo konusundada gayet başarılı ve ilk sıralamalara çok çabuk gelmek istiyen arkadaşlara önerimdir. teşekkürler 🙂

Mutfak İçin Pratik Bilgiler

24 Ocak 2015 Yazan  
Kategori Bilmediklerimiz

Bazen hayatımızda her bazen değişiklik yapmak isteriz. Bunlardan birincisi mutfağa girmek, mutfağa girerken yemek yapmak isteris,peki hangi yemekleri yapmak isteris işte buna bazen karar veremiyoruz. Aklımıza gelen ilk yemek ve kolay tarifi olan çabuk pişen ve mideye iyi gelen çorba 🙂 çorba yapmayı herkesin bildiğini sanıyoruz. Ama öyle olması gerekiyor. Ama bazende herkesin bilmediğini biliyoruz,çorba pişirmekte bir beceridir

1. Yeşil bir muzu sarıya veya çok sert bir şeftaliyi biraz daha yumuşak hale getirmek için tek ihtiyacınız kağıt bir torbaymış. Meyveler kağıt torba içerisinde saklandığında daha hızlı olgunlaşırmış.

2.Muzun daha uzun süre dayanması için koparıldığı yere plastik sarmamız yeterliymiş.

3.Patatesleri doğradıktan sonra soğuk suda bekletmek kahverengileşmesini önlüyormuş.

4.Yumurtanın taze olup olmadığını da bir kase suya koyarak anlayabiliyormuşuz. Dibe batıyorsa taze demekmiş, ne kadar yüzeydeyse o kadar eski demekmiş.

5.Patatesleri önce kaynar suya sonra da buza koyarsak kolayca soyulurmuş.

6.Açılmayan kavanozu sıcak suyun altında bekleterek daha kolay açabilirmişiz.

7.Yarı yumuşak peynirleri dağılmadan rendelemek için 10-15 dk öncesinde buzlukta bekletmek gerekiyormuş.

8.Fazla yumuşamış tereyağı buza batırıldığında kolayca donuyormuş.

9.Şekerlenmiş bal kavanozu 5-10 dk kaynar suya batırırsak bal eski haline dönermiş.

10.Tencerenin başında beklemek istemediğimizde taşmasını önlemek için tahta bir kaşığı yatay bir şekilde tencerenin üstüne koymak yeterliymiş.

 

pratikbilgiler

Yılan Deri’sinden Neler Yapılır

05 Aralık 2014 Yazan  
Kategori Bilmediklerimiz, Güncel Haberler

Yılan Deri’sinden Neler Yapılır

Türk insanlarının Çok merak ettiği şey, yılan derisinden neler yapılır yılan derisinden neler çıkartılır. İşte Sizlere çok güzel bi paylaşım. Türkiyede hiç rastlamadığımız bi konuya değinelim. Türk insanları genellikle Yılanlardan çok korkarlar. oysa uzak doğu ülkelerde tam tersine olarak Yılanlardan hiç korkmazlar. Ve yılanların derisinden faydalanarak geçimini yılan derisinden sağlamaktadırlar. Geçim kaynağı zor olan ülkeler arasında genellikle Piton yılanları kara yılan ve kobra yılanları yakalayarak o yakaladıkları yılan derisini yüzerek dikim atölyesinde inanılmaz şaheserler tasarımını yapmaktadırlar. yılan derisinden özellikle en çok piyasada tutulan ayakkabı ve Bayan Çantaları yapmaktadırlar. uzak ülkelerde iş olanağı olmayan ve geçim kaynağı zor olan ülkeler canını tehlikeye atarak yılan avına çıkmaktadırlar. Yakaladıkları yılanların derisini yüzerler. Evet belki bi çoğumuz yılan nasıl yüzülür derisi nasıl alınır diye merak içerisinde olup hep hayran kaldığımız bi bölgedir. oysa uzak doğu ülkelerde yılan avına çıkan insanlar canını tehlikeye koyarak zehirli yılanlar ve dev piton yılanları avlayarak yüzlerce yılanların derisini  yüzerek geçim kaynağını yılan derisinden sağlamaktadırlar. işte sizlere yılan derisinden neler yapılır ve yılan derisinden muhteşem tasarım uygulayan insanlar.

İşte gördüğünüz gibi yılan derisinden yaptıkları bayan kol çantası gerçekten mukkemmel bi tasarım

yılan derisinden çantalar

 

İşte yılan derisinden yaptıkları erkek ayakkabı gerçekten çok güzel bi emek harcamışlar

 

 

 

 

yılan derisinden yaptıkları ayakkabı

 

işte Gördüğünüz gibi yılan derisinden yaptıkları el çantası

 

 

 

indir (4)

 

indir (6)

indir (7)

 

indir (8)

indir (9)

indir (10)

 

indir (11)

indir (12)

indir (13)

indir (14)

indir (15)

indir

 

En Güzel Örgü Modelleri

29 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Bilmediklerimiz

images (11)

birbirinden güzel örgü modelleri Devamını oku