Namaz’ın Faydaları

29 Kasım 2014 Yazan  
Kategori Dini Bilgiler

Namazın Faydaları

Namaz Kılmanın Bir insana ne kadar faydalı olduğunu biliyormuydunuz? Öncelikle şunu Söylerimki Bir insan’ın Ayakları Yoksa Yürüyemez Ve Ancak Protes Takarda Yürür Dimi ? Namaz’ında insana öyle faydası var.. Eğer namaz Kılarsanız yürüyebilirsiniz.. Eğer Kılmasanız Yürümeyessiniz.. İşte Geniş Özeti.. Namaz insanın Temel direğidir.. Bir inşaat yapılırken  eğer temeli yoksa o bina çöker.. eğer binanın direkleri yoksa o bina dikilemez yıkılır.. işte namazda insana O şekilde Faydası var.. eğer namaz Kılarsanız temeliniz güçlenir ve yıkılma gibi bi lüxü olmaz. Ve Maddi manevi olarak namaz insana bi çok faydası vardır.. Namazın Bir İnsana Nasıl faydası olur diyen insanlar var. işte size öncelikle manevi olarak namazın insnlara nasıl faydası olduğunu anlatayım.. insanlar hayatı boyunca günah işler haram yer zina yapar kul hakkı yer hayatı boyunca bunları yapmakla geçmiş bir insan, geçmişte yaşadıklarının bi hata olduğunu cahillik dönemi olduğunu anlar ve kendi kendine söyler ben nasıl bu kadar gunahkar oldum acabaAllah (Cc) beni Affedermi tövbe etsem tövbe kapısını bana açarmı diye düşünür.. Allah’ın kitapta Anlattığı gibi nerde olursan ol yaşın kaç olursa olsun yeterki ölümün Son dakikası olmasın. Tövbe kapım tüm kullarıma açıktır yeterki tövbe etsin diye buyurur.. ve o insan tövbe eder. ve geçmişte yaşadıklarından pişmanlık duyup geri kalan tüm ömrünü ibadet etmekle geçirir..

NAMAZIN İNSAN VUCUDUNA FAYDALARI

Namaz kılan bi insan her gün spor yapmış gibi olur.. sporuda bırakalım abdest alırken her gün yıkanmış gibi olur.. temiz ve hijyen bi insan haline gelir. bir insan spor yapmakta güçlük çekerken namaz kılmakta güçlük çekmiyor. halbuki kıldığı namaz yapacağı spordan daha iyidir.. 5 vakit namaz kılan bi insan 5 defa abdest almış olur. namaz insana ferahlık getirir. namaz insana güç kuvvet verir. namaz insana salık huzur verir.

NAMAZ’IN İNSANA MADDİ FAYDASI

mümin olan bi insan ne kadar borcu olursa olsun hiç bir zaman borçlarından korkmaz aklına koymaz kendine dert etmez.. Çünkü o adam kimsenin hakkını yemez. rıskı veren Allah’tır der ve normal hayatına devam eder. peki namaz kılmayan bi insanın borcu olduğunda ? nasıl bi düşünce içinde yaşar. ya ben burcumu nasıl ödicem nerden getircem. ya Allah sana o bedeni vermiş o kuvveti vermiş sabretmeyi vermiş. peki neden dert ediyosun. Aklına binbir fessatlık gelir acaba kimin hakkını yesem ne çalsamda yerini kapatsam faiz mi yiyim faizle paramı çekim gibi kötü şeytani düşünceler içinde yaşar. peki bunlar doğrumu kessinlikle yanlış düşüncelere kendini kaptırmış şeytani ruhların içerisindedir ama farkında değildir.. herşeyden önce ibadet gelir. eğer ibadet ediyosan Allah her konuda o kuluna yardımcı olur kimseyi derde koymaz. Kimseye taşıyamayacağı yükü vermez.

NAMAZ’IN KUDRETİ

Bir insan canı gönülden namaz kılıyosa ibadetini yapıyosa o insan gözünün gördüğü hiçbir şeyden korkmaz. isterse 1000 kişinin içine koyun ve kanının son damlasına kadar yine savaşır haksızlığa karşı dinine karşı zalimlere karşı. işte ibadet eden bi insan ölümden korkmaz. muhakkakki ölümü hepimiz tadacağız. ölüm Allah’ın emridir. peki namaz kılmayan ibadet etmeyen bi insana nasıl bi dünya içerisinde yaşıyodur. eğer gunahları varsa ölümden korkar. ölümden uzak durmaya çalışır. şimdi herkesin ölümü bellidir. kaderi yazılmıştır. Kimse kaderinden kaçamaz.