Çankırı Sohbet

27 Nisan 2018 Yazan  
Kategori Güncel Haberler, Sohbet Hakkında

cankiri-sohbet

Çankırı sohbet
Çankırı sohbet sitesi kaliteli ve kendini bilen insanların ideal ortamda kaliteli sohbet yapabilmeleri için aynı çatı altında toplamak için acilan sohbet sitesine çankırı sohbet sitesi dedik. Kaliteli ve hos chat hizmeti sunmaktayiz siz kaliteli sohbet kullanıcıları için.

Çankırı , Orta Anadolunun kuzeyinde, Kızılırmak ve Batı Karadenizi arasında yer alır. Çankırı’nın doğusunda Çorum, Batısında Bolu, Güneyinde Ankara, Kuzeyinde Karabük ve Kastamonu şehirleri yer alır.
Www.cicisohbet.net de bizler Ankara sohbet, çorum sohbet, karadeniz sohbet, bolu sohbet kısacası sehirler sohbet siz kullanıcıları için ayrı ayrı her şehre göre kurduk…

Bu şehirler sohbet her biri ayrı omegla sohbet farkıyla görüntülü sohbet farkıyla kuruldu. Çankırı sohbet sitesi de çankırı halkının bir araya gelerek sesli görüntülü sohbet edebilmesi için Çankırı omegla sohbet farkını yarattı.

Çankırı sohbet

Aşk’tı, sanalda başladı, rüya gibi yaşandı..
Değerli aşk arıyanlar aşkı gerçek hayatta bulamayıp sanal ortamda arama telaşına giren aşk sohbet sitesi sansını denemek isteyen değerli aşkın değerini bilen güzel ziyaretçilerimiz. Sizlerde aşkı www.cicisohbet.netde bulabilirsiniz…

Çankırı nesi meşhur

Çankırı’da gezilecek yerler nereler?
Beşdut Kaya Mezarlarıİndağı Kaya MezarlarıSakaeli Kaya MezarlarıKarataş HamamıÇarşı HamamıKurşunlu HamamıTuz MağarasıÇivitçioğlu MedresesiKarataş MedresesiKirmanoğlu MedresesiÇankırı KalesiÇankırı Müzesi
Çankırı Termal kaynakları bakımından da zengin bir şehrimizdir. Gidilmesi gereken yerlerdendir.
Çavundur TermaliAcısu TermaliŞıhlar Nezle SuyuBayramören İçmesiHışıldayık İçmesiBozan Hamamı
Çankırı ve Kastamonu arasında yer alan Ilgaz Dağları sayesinde son yıllarda kış ve kayak turizminin popülerleşen merkezlerinden biri haline gelmiştir.

 

çankırı sohbet, Sohbet Cankırı , Cankırı Chat , SevdaRuzgari , Sevda Ruzgari , Malatya Sohbet , İzmir Sohbet , Mersin Sohbet , ChatMersin , Konya Sohbet , Antalya Sohbet , Ankara Sohbet , Adana Sohbet , Ankara Sohbet , İstanbul Sohbet , Bursa Sohbet

Çankırı omegla sohbet

Aşk Yerim Sohbet neresi dediğinizde aklınıza www.cicisohbet.net gelsin hemde çankırı omegla ile birlikte. Emek verdik, sizlere ücretsiz online sohbet için harika bir sohbet sitesi haline getirdik. Şimdi çankırı sohbet de şehirler sohbet, ankara sohbet, karadeniz sohbet, bolu sohbet, çorum sohbet adını saymayı unuttuğumuz her yer ve hepsi şimdi omegla farkıyla www.cicisohbet.net de hadi sende katıl!
Kaliteli sohbet etmek istiyorsanız burası yeni sohbet siteniz olacak. Ücretsiz ve kaliteli sohbet imkanı sunan sohbet sunucumuz, siz değerli sanal sohbet kullanıcılarını bekliyor.
Saygılarımızla cicisohbet.net ekibi

Etiket
çankırı sohbet, Sohbet Cankırı , Cankırı ChatSevdaRuzgari , Sevda Ruzgari , Malatya Sohbet , İzmir Sohbet , Mersin Sohbet , ChatMersin , Konya Sohbet , Antalya Sohbet , Ankara Sohbet , Adana Sohbet , Ankara Sohbet , İstanbul Sohbet , Bursa Sohbet

Samsun Sohbet

20 Nisan 2018 Yazan  
Kategori Genel, Güncel Haberler

Samsun

Samsun sohbet
Samsun sohbet odaları Karadeniz bölgesine özel olan arkadaşlık sitemiz siz değerli kullanıcılar ile buluşmaktan onur ve gurur duyar. Bu eşi benzeri olmayan Samsun sohbet sitemizde sohbet ederken muzik eşliğinde sohbet edebilir ve diğer eğlenceli faaliyetlerden faydalanabilirsiniz
bunları kısaca sayacak olursak #oyun #yarisma #radyo #kelime ve bir çok daha oyun kanallarımızda sohbet edip bu keyfin tadına varabilirsiniz.
Samsunlu hemşerilerimiz için özenle hazırlanmış olan Samsun sohbet, Samsun chat odalarımız içerisinde günün her saatinde yerinizi alabilir anında kendinizi seviyeli bir aile ortamı ile karşı karşıya bulabilirsiniz. Bunun için cicisohbet giriş yapmalısınız.

Samsun sohbet

Türkiyenin dört bir yanından aramıza katılan bay bayan kullanıcılarla buluşabileceğiniz cicisohbet seviyeli sohbet kanalıdır. Dünyanın dört bir yanından aramıza katılan bay, bayan kullanıcılarla sohbet kanallarımıza hiç bir ücret ödemeden üyeliksiz olarak anında bağlabilirsiniz.
Samsun chat kaliteli bir sohbet için herşeyi düşündü. Hem belki samsunlu dostlarla tanışıp gezmek için Samsuna bile giderbilirsiniz. Nerdemi tanıyacaksınız tabiki cicisohbet de.

Samsun nesi meşhur

O güzel samsun chat sitemizden öğrendik Sevgili Atatürk yadigarı Bandırma vapuru müze görevi yapıyormuş. Samsun’un simgesi haline gelen Atatürk Heykeli Belediye Parkı’nda yer alıyormuş. Samsunun fazla gezilecek yeri olmasa da mutfağı çok zengin bir şehir.
Samsun pidesi, tirit, keskek, Mısır çorbası, kıymalı pırasa, canik, turşu kavurması, bakla dolması, haşhaşlı çörek, yazı pancarı, katık böreği, katık sündürmesi, kaz asması, haluçka, baklalı yaprak dolması, fındıklı baklava Samsun mutfağına ait yöresel yemeklerdendir.
Gebi kirazı ise oldukça meşhurdur. Bafra karpuzu ise tüm ülkede ünü yayılmıştır.
Samsun nesi meşhur dedik, sizinle paylaştık. Gezip tadın istedik. Şimdi kısa bir son yazalım samsun sohbet için. Cicisohbet için.

Samsun chat

Sohbet sitemiz siz değerli karadeniz bölgesinin hemen hemen her iline ve ilçesine hizmet vermek için açılmış olan bir yazılı ve mobil sohbet sitesidir.
Samsun chat siteleri, samsun sohbet siteleri, tamda aradığınız sevdiginize söyleyeceğiniz sözleri yazacağınız sohbet sitesi. Hala neresi diye mi soruyorsunuz www.cicisohbet.net Kaliteli sohbet, seviyeli ve elit kişilerle sizlerle.

Samsun sohbet, sohbet, sohbet kanalı, samsun chat, samsun nesi meşhur, Karadeniz, sohbet sitesi, sohbet siteleri

Trabzon Sohbet

20 Nisan 2018 Yazan  
Kategori Genel, Güncel Haberler

Trabzon-Sohbet-Odaları

Trabzon sohbet
Trabzon sohbet de efsane değiI destansı gerçek kişiler var.
FırtınayIa buIduk seni, tarihIerden tanıdık seni o şanIı tarihinIe yaşadıkça yaşarız seni diyen Trabzon halkımızın bir araya gelerek sohbet ettikleri yere Trabzon sohbet sitesi dedik. Ve adımız gibi cicimi cici bir sohbet odası cicisohbet.net odalarında karadeniz sohbet halkını bir bir bulusturuyoruz.
Eğer sevgiliniz, eşiniz ya da her kimse ona gerçekten aşıksanız kendi aşk şiirinizi sizin Karadeniz sohbet de Tahir ile Nefes aşkıyla yazmanizi isteriz. Aşk güzel şey.. vaktinde ve doğru insanla geldiği sürece…
Sizde aşkı Cicisohbet de bulun.

Trabzon sohbet

Biz Trabzon chat odamızda birazda dostluk on plana alıyoruz. Her ne kadar arkadaşlık ve dostluk kavramları aynı olarak görülsede aslında birbirlerinden farklıdır. Dostluk ve arkadaşlık kavramlarını birbirine karıştırmayalım. Yani her dost arkadaştır, ancak her arkadaş dostunuz değildir. Dostluk erişilmez bir hazinedir. Arkadaşlıkla başlar vefayla, sevgiyle, saygıyla yoğrularak dostluğa dönüşür. Trabzon insanı gibi mert ve net bir dost edinmek için hemenCicisohbet de buluşalım.

Trabzon nesi meşhur

Kardeniz yaylaları, vadileri, gölleri, yemyeşil ormanları, güler yüzlü ve misafirperver insanları ile Karadeniz’de mutlaka görülmeye değer yerdir Trabzon Kısa bir Trabzon turu yaptık biz Karadeniz sohbet ailesi olarak.
Trabzonda neresi gezilir…
Trabzon Kalesi şehir merkezinde ve kente hakim bir konumda yer alır. Kale, şehrin simgelerinden biridir.
Uzungöl: Bir doğa harikası olan Uzungöl tabiat parkı ve SİT alanıdır. Bir doğa harikası olan Haldizen Yaylası. Peki ya Trabzonda ne yenir…
Trabzon mutfağının tahtında elbette hamsi oturmaktadır.
Hamsili pilav, bir çeşit köfte olan hamsi kuşu, hamsi pilaki, hamsili pide, hamsi çıtlaması, hamsi kayganası, hamsi tava, ızgara ve buğulama Trabzon mutfağına ait en meşhur balık yemekleridir.
Çökeleğe benzer bir peynir çeşidi olan minzi, ünü ülkemize yayılmış Trabzon yağı, peynirli, kabaklı, yağlı ve yumurtalı pide, mısır ekmeği, turşu kavurması, laz böreği, pazı pilakisi, hoşmeli, borani, sütlü kabak, çimdik makarnası ile mısır unu, su ve peynir ile yapılan kuymak Trabzon mutfağının vazgeçilmez lezzetlerini oluşturur.
Birlikte Trabzon sohbet sitesi ailesi hep birlikte gezdik, gördük, lezzetleri tatmisla birlikte diyoruz. Sizleri de sohbet için paylaşmak için Cicisohbet kaliteli sohbet hizmetine bekliyoruz.
Etiket
Sohbet Trabzon, Karadeniz sohbet, Trabzon sohbet, Trabzon sohbet sitesi, Trabzon, Karadeniz, Trabzon nesi meşhur

Mogolistan` da 2000 Yıllık Mumya Bulundu

30 Mart 2018 Yazan  
Kategori Genel, Güncel Haberler

Moğolistan’da 2 bin yıl öncesine ait olduğu sanılan bir mezarda Çin’e özgü kıyafetler giymiş bir erkeğin mumyası bulundu.

Yonhap ajansının haberine göre, Güney Kore Kültürel Miras Ulusal Araştırma Enstitüsü araştırmacıları, Altay Dağlarındaki Shiveet Khairhan kalıntılarında bir mezarda 165-170 santimetre boylarında bir erkeğin mumyasını bulduklarını açıkladı.

Küçük mezarlardan birinde bulunan mumyanın, Çin tarzı bir elbiseyle gömüldüğü, elbisenin alt kısmının zaman içinde yok olduğu kaydedildi.

Araştırmacılar, kazılar sırasında Moğolistan ve Rusya’dan göçebeler tarafından MÖ 3-5. yüzyılda inşa edildiği sanılan iki taş mezar ve yaklaşık 2 bin yıl öncesine ait daha ufak 3 mezar ortaya çıkardı.

Mumyanın üzerindeki giysinin, “Çin’de “youren” tarzı olarak adlandırılan kruvaze bir elbise olduğu belirlendi.

Mumyanın, İpek Yolu ticaret güzergahında seyahat eden Çinli bir tüccara ait olup olmadığının belirlenmesi için araştırmalar yapılacak. Byn : GizemLy

Bitcoin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Acıklaması

30 Mart 2018 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

218514

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ankara Ticaret Odası tarafından, ATO Congresium’da gerçekleştirilen “3. Marka Festivali”nde sanal para Bitcoin’i değerlendirdi.

BİTCOİN UYARISI

Bitcoin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Acıklaması

Sanal para Bitcoin hakkında vatandaşları uyaran Zeybekci, “Bitcoin bugün çılgınlık haline geldi. Şu anda yok, bir aralar Türkiye’de saadet zincirleri vardı, hatırlar mısınız? Herkes biliyor birbirini dolandırdığını ama en sondakine kadar da devam ediyor çılgınlık. Bu global bir saadet zinciridir, alt zemini yoktur.

Zeybekci, dünyanın bilgi, teknoloji, marka, patent, dağıtım ve tüketim kanallarına hakim olan ve olamayan ülkeler diye keskin şekilde ikiye ayrıldığına işaret ederek, Türkiye’nin çok güçlü ve hızlı biçimde kontrol eden üreten ülkeler grubunda hızlı bir yolculuğu olduğunu anlattı. Türkiye’de 10-12 yılda Ar-Ge’ye ayrılan payın 8 kat arttığına dikkati çeken Zeybekci, bunun yeterli olmadığını vurguladı. İhracata verilen desteklerin üçte birini Turquality yani marka, tasarım ve patente verdiklerini belirten Zeybekci, yurt dışında marka satın alacak şirkete 600 bin dolara kadar danışmanlık hizmetleri çalışmaları için, şirketi satın aldığında da 2 milyon dolara kadar da faiz desteği verdiklerini kaydetti.

Bu, dünyayı sadece bir veya iki her şeyiyle kontrol ettiğiniz, cendere altına aldığınız, gerektiğinde zulmettiğiniz bir para birimine mahkum edemeyeceğinizin çıkışlarıdır bunlar. Onun için bunun çaresi de bulunacak.” ifadelerini kullandı.

Zeybekci, geçen yıl ihracata, tasarıma, teknolojiye, markaya verilen destekleri bu yıl 3 katına çıkardıklarına dikkati çekerek, destekleri 2018 ve 2019’da yine artıracaklarını söylediZeybekci, geçen yıl ihracata, tasarıma, teknolojiye, markaya verilen destekleri bu yıl 3 katına çıkardıklarına dikkati çekerek, destekleri 2018 ve 2019’da yine artıracaklarını söyledi

Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyanın çok önemli olduğunu ve birçok fırsatı içinde bulundurduğuna işaret eden Zeybekci, “Her gün bir kulaç daha ileri gedeceğiz, her gün yeni bir şey keşfedeceğiz, her gün yeni bir marka, tasarım üreteceğiz. Biz de bu yolda hükümet olarak elimizdeki imkanları, destekleri veriyoruz, vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Fransa Sohbet

24 Eylül 2016 Yazan  
Kategori Güncel Haberler, Sohbet Odaları

Fransa Sohbet

Fransa Sohbet Odalarımıza hoş geldiniz . Fransa Sohbet tadında mükemmel radyo yayını nı dinlemek için tam yerindesiniz. Sizde  cicisohbet.net adresinden Fransa Sohbet  Radyo  yayını dinleyebilir, istek şarkı istiyebilir ve web sıtemızden Fransa da yasayan  hemşerilerınızle sohbet edebilirsiniz .

Türkiye’nin en güzel ve en başarılı sohbet platformu olan cicisohbet.net adresinde sizleride bizimle beraber görmekten büyük mutluluk duyariz. Fransa Sohbet ile Aramıza ücretsiz olarak katılarak sizin için hazırladığımız ortamda yenı aşklara yelken açabilirsiniz.

Fransa Sohbet , Fransa Sohbet Odaları , Sohbet Fransa , Fransa ChatFransa chat , Fransa Sohbet , Fransa Sohbet Odaları , Sohbet Fransa , Fransa Chat , Fransa Chat , Fransa Sohbet

Kurtlar Vadisi Darbe Baslıyor

21 Eylül 2016 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

kurtlarvadisi

Kurtlar Vadisi 29 eylül 2016  Tarihinde yeni sezon ilk bölümü baslıyor . Kurtlar vadisi Necati Sasmaz ve tum ekibiyle yeni konularla izleyicilerle bulusuyor . Kurtlar vadisi yeni sezonda turkiye aktor piyasasının en kaliteli oyuncularını ekipe katarak yoluna devam etmektedir . Kurtlar vadisi bu sezon yine cok iddalı sekilde yayına girecek. kurtlar vadisi Kanal D  Televizyon kanalında yayınlanacaktır. Kutlar vadisi ne yeni sezonda Necati Sasmaz ve Ekibine  basarılarımızı dileriz. Cici Sohbet  , Sohbet odaları . omegla , omegla chat .

KURTLAR VADİSİ PUSU OYUNCULARI VE YAPIMCISI 

Oyuncular : Necati Şaşmaz (Polat Alemdar), Cahit Kayaoğlu (Cahit), Erhan Ufak (Güllü),
Defne Samyeli (Zeynep), Ertan Saban (Gölge), Gaye Gürsel (Safiye)
Görkem Sevindik (Pusat), Levent Can (Fehmi), Yılmaz Meydaneri (Hakkı)
İbrahim Gündoğan (Mete), Orhan Edip Ertürk (Tilki Andrei) Selahattin Bel (Raskoln)
Ertuğrul Şakar (Yasin Komutan), Levent Sülün (John Smith), Doğuhan Güney (Yusuf Kuzuzade)
Batuhan Güney (Kenan Kuzuzade), İsmail Aydın (Süha), Vural Yayan (Hoca)
Selahattin Töz (Sadık Britani), Özgür Teke (Ozi), Doğa Sakarya (Elif)
Aziz Kibartaş (Algis), Adnan Erdoğan (Hüsnü Yalınkılıç), Luran Ahmeti (Ariel)

Yapımcı : Pana Film Konsept : Necati Şaşmaz

Yönetmen : Doğan Ümit Karaca İkinci Yönetmen : Selahattin Sancaklı

Senaryo : Murat Koca, Cahit Kayaoğlu, Selma Hacıosmanoğlu, Ayşegül Hacıosmanoğlu

Senaryo Danışmanı: Öktem Başol

 

Yeşil Çamda Bir Yıldız Daha Düştü!!!

18 Eylül 2016 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

3029_akan_tarik

Yeşilçamın usta ismi Tarık Akan  akciğer kanseri nedeniyle  tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Evet arkadaşlar hepimizin severek izlediği filmleri ve o sevecen yakışıklı tavırlarıyla genç kızların kalbini kazanan hatta hababam sınıfının damat Feridi olarak çocukların ayrı bir sevecenliğini kazanmış olan Tarık Akanı son yolculuğuna uğurladık.Bizlerde www.cicisohbet net ailesi olarak kendisine haktan rahmet ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz

Ak Parti MHP koalisyonunda görev pazarlığı

22 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

mhpp

Ak Parti MHP koalisyonunda görev pazarlığı

Ak Parti MHP koalisyonunda görev pazarlığı

7 Haziran milletvekili seçimlerine ilişkin kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından kulislerde ki hareketlilik de hızlandı. MHP’den gelen olumlu sinyaller, AK Parti’yi harekete geçirdi. İki parti arasında yapılan görüşmede bakanlıklar da belirlendiği iddia ediliyor. MHP’ye 8 bakanlık verilecek. İkisi başbakan yardımcılığı olacak. Ekmeleddin İhsanoğlu dışişleri, Murat Başesgioğlu İçişleri, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz ekonomi bakanı olacak.

Uzun istişareler sonucu koalisyon için yol haritasını belirleyen AK Parti’nin amacı bayrama hükümetle girmek.

 

Seçimlerden sonra hükümet kurma çalışmalarının ve formüllerin konuşulduğu Ankara’da bir yandan da partiler arasında gayriresmi görüşmeler hızlandı. Kulislerde ibrenin Ak Parti-MHP koalisyonuna döndüğü konuşulmaya başlandı.

 

İŞTE AK PARTİ MHP KOALİSYONUNDA MHP’NİN ALACAĞI BAKANLIKLAR

 

AK Parti’de uzun istişareler sonucu koalisyon için yol haritası belirlendi. Gayriresmi temaslar neticesinde MHP’den olumlu sinyal alan AK Parti, MHP ile olası koalisyon için çalışmalarına hız verdi. Koalisyon görüşmelerinde olumlu gelişme sağlanması halinde MHP’ye verilecek bakanlıklar da kulislerde konuşulmaya başlandı.

 

AK Parti – MHP anlaşması ile oluşacak tablo şöyle:

 

– Meclis Başkanı MHP’li olacak.
– Çözüm Süreci’ne ‘Demokratikleşme’ denecek. Çatışmasız ortamın devamı için adımlar sürecek. Terör başlarsa kararlılıkla üstüne gidilecek.
– 4 eski bakanın Yüce Divan’a yollanmasına AKP engel olmayacak.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Anayasal Sınırlar’ içine kendi isteğiyle çekilecek. MHP Erdoğan’ın Saray’dan çıkıp Çankaya’ya dönmesi için ısrar etmeyecek.
– MHP’ye 8 bakanlık verilecek. İkisi başbakan yardımcılığı olacak. Ekmeleddin İhsanoğlu dışişleri, Murat Başesgioğlu İçişleri, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz ekonomi bakanı olacak.

 

BAYKAL’IN BAŞKANLIĞINDA

 

TBMM Genel Kurulu 23 Haziran saat 15.00’te çağrısız olarak kendiliğinden toplanacak. En yaşlı üye sıfatıyla CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın başkanlık edeceği oturumda milletvekilleri yemin edecek. Yemin maratonunun ardından Meclis 5 günlük ara verecek. Bu arada ise Meclis Başkanlığı adaylık başvuruları yapılacak. Takip eden beş günde ise Meclis Başkanlığı seçimi gerçekleştirilecek ve Başkanlık Divanı oluşturulacak.

TÜM PARTİLERE GİDİLECEK
TBMM’de sandalye sayısı çoğunluğuna göre sırasıyla Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile ayrı ayrı görüşme yapacak. AK Parti’de yapılan istişare toplantılarında taban uyumu olacağı düşüncesiyle MHP ile koalisyon seçeneği kulislere yansıdı. Yine kulislere yansıyanlara göre CHP ile kurulacak bir koalisyonun, geniş tabanlı ve Anayasa değişikliği için çoğunluğun olmasına dikkat çekildi. AK Parti, öncelikle MHP ve CHP ile koalisyon seçeneklerini değerlendirecek. Bu partilerin birinden olumlu cevap gelmesi halinde, Ramazan Bayramı’na kadar hükümetin kurulması ve Meclis’teki süreçlerin de tamamlanması öngörülüyor.
OLMAZSA TEKRAR SEÇİM MASADA
Görüşmeler neticesinde uzlaşmanın çıkmaması halinde ise süreç uzayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davutoğlu’nun ardından Kılıçdaroğlu’na hükümeti kurma görevi vermesi bekleniyor. MHP’nin, HDP ile herhangi bir hükümet formülünde yer almayacağını bir kaç kez beyan etmesiyle CHP’nin AK Parti’siz hükümet modeli görüşmeler başlamadan bitti gibi gözüküyor. AK Parti’li bir hükümetin kurulamaması ve AK Parti’siz hükümet seçeneğinin devre dışı kalması durumunda tekrar seçim gündeme gelecek.

İşsizlik maaşında büyük artış

22 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

İşsizlik maaşında büyük artış

Temmuz ayı birçok kesimin ücretinin değiştiği bir dönem olacak. Emekliler bu ayda seyyanen zamlarını ve enflasyon farklarını alacaklar.

Memurlar ise toplu sözleşmeden kaynaklanan yüzde 3’lük zamlarını maaşlarında görecek. Ayrıca oluşacak 6 aylık enflasyonun yüzde 3’den fazla olan kısmı, memur emeklilerinin ve memurların maaşlarına eklenecek. Temmuz ayında ücreti artacak bir başka kesim ise işsizler olacak. İşsizlik maaşı asgari ücrete göre belirlendiği için Temmuz’da yılın ikinci döneminde geçerli olan asgari ücret uygulanacak. Şu anda brüt bin 201 lira 50 kuruş olan asgari ücret bin 273 lira 50 kuruşa çıkacak. Bu artış işsizlik maaşlarına da yansıtılacak.

10 AY ALACAK

İşsizlik maaşı çalışanın son 4 ayda aldığı brüt maaşın ortalamasının yüzde 40’ı olarak hesaplanıyor. Buna göre en düşük maaş olan asgari ücreti alan, yani brüt maaşı bin 273 lira 50 kuruş olan bir işçi, Temmuz’dan sonra kıdemine göre 10 ay kadar ayda 509 lira 40 kuruş işsizlik maaşı alabilecek. Şu anda geçerli olan en düşük işsizlik maaşı ise 480 lira 60 kuruş.

EN FAZLA YÜZDE

Yüksek maaşlıların işsizlik maaşı hesabı farklı. Aylık ne kadar yüksek olursa olsun işsizlik maaşı geçerli asgari ücretin yüzde 80’inden fazla olamıyor. Takvim’in haberine göre, asgari ücretten fazla maaş alanlar için işsizlik ödeneği bu formülle hesaplanıyor. Maaşı yüksek olanların işsizlik ödeneği yeni asgari ücretle bin lirayı geçecek. Şu anda 972 lira olan en yüksek işsizlik maaşı Temmuz’dan itibaren bin 18 lira 80 kuruşu bulacak.

120 GÜN ŞARTI

İşsizlik maaşı almak için öncelikle kendi kusuru dışında işten çıkartılmış olmak gerekiyor. Çalışanın ayrılmadan önceki son 120 gün içinde prim ödeyerek sürekli çalışmış olması gerekiyor. Ayrıca son 3 yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olma şartı da bulunuyor. Bu şartları taşıyanlar kıdemlerine göre 10 aya kadar işsizlik maaşı alabiliyor.

16 AYA ÇIKACAK

Seçimlerden önce başlatılan bir çalışmayla işsizlik maaşı almak kolaylaşırken süreler de uzatılacak. Mevcut uygulamada 600 gün işsizlik sigortası ödenmesi koşulu 100’e düşürülecek. Kusurlu olduğu için işten çıkarılan da işsizlik maaşı alabilecek. 10 ay olan yararlanma süresi de 16 aya kadar uzatılacak.

Devlet Bahçeli’den Kemal Kılıçdaroğlu’na sert yanıt

22 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

Devlet Bahçeli’den Kemal Kılıçdaroğlu’na sert yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hürriyet Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek’e yaptığı açıklamada, “Hükümeti birlikte kuralım, Bahçeli Başbakan olsun” çağrısı yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sert yanıt verdi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’na ‘koltuk tedarikçisi’ diyen Bahçeli, şunları yazdı:

“11 ayın sultanı Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın manevi haz ve bereketini doyasıya yaşıyoruz. Allah’tan niyazım dualarınızın kabul olmasıdır. Aziz milletimin ve Türk-İslam âleminin Ramazan’ını kutluyor, bu kutlu ayın yeni bir dirilişe, yeniden toparlanışa vesile olmasını diliyorum. Ayrıca tüm babaların Babalar Günü’nü tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Oruç bir ibadet olduğu kadar manevi bir terbiye, insani ve vicdani bir uyanma halidir. Oruç rahmet ve merhamet kapısının anahtarıdır. Sadece yemeyerek, içmeyerek Oruç tutmuş sayılmayız. Boğazın sabrına, nefsin ıslahına dilin ve kalbin refakatini de sağlamalıyız.
Yusuf Has Hacip demiş ki; “İnsan yiyecek bulamaz, bütün nimetleri olursa tamam; ömür tükenir, oluncaya kadar bütün nimetler tamam.” Oruç kilitlenmiş zihinlerin devası, betonlaşan vicdanların ilacı, kararan akılların panzehri, puslu gönüllerin sıcacık umut ışığıdır.
Bu ayda, darda kalanları hatırlayalım, zorda bulunanlara el uzatalım. Dayanışma ve yardımlaşmanın mükafatıyla kardeşliğimizi güçlendirelim. Bu yılın Ramazan ayı teması; “Vakit iyilik vakti, bu Ramazan ve her zaman…” şeklinde belirlenmesi olumlu ve umut verici bir gelişmedir.

Şüphesiz iyi olmadan iri ve diri olunmaz, iyi olunmadan güzele ve görkeme ulaşılamaz. İyilik olmadan insanlık yaşayamaz, hoşgörü tutunamaz. İyilik hayatın özü, beşeriyetin öznesidir Ne var ki iyilik asil yanını davranışta gösterir asıl yüzünü karşılıklı münasebette ortaya çıkarır

Sınırlı birikimleriyle yıkıcı özlemlere koşanlar iyiliği sürekli ıskalar. Müstear şahsiyetlerin iyi olması da fos ve fuzuli bir beklentidir. Bir davası olan, bir ülküyü rehber edinen, yüksek değerlere, büyük hedeflere varlığını adayanlar için iyilik bir tercih değil, zorunluluktur.

“KOLTUK TEDARİKÇİLİĞİNE HEVESLENENLER…”

Hayatın anlamı esasen onu aramaya bağlıdır. Peyami Safa der ki, hayat duyulara ait plandan zekâya ve idrake ait bir plana yükseliştir. Acaba diyorum, koltuk tedarikçiliğine heveslenenler, mevki düşkünlüğüne kapılanlar hayat ve siyasetin hakkını layıkıyla verebilirler mi? Meçhulün girdabında sürüklendiklerini unutup da malumun kıyılarına çıkmayı isteyenler çözüldükçe düğümlendiklerini ne zaman anlayacaklar? Vehimli ve telaşlı bir ruh haliyle mezun olmadıkları koltuk ikramına meyledenler, sanıyorum hırslarına yenilenler, ilkeleri çoraklaşanlardır.

Koltuk bir amaç değil, vasıtadır. Ülküsüz bir koltuk, ilkesiz ve iradesiz bir duruş akıllıya deli, alime cahil, kahramana korkak demektir. Gün aşırı taktik hamlelerle ön almaya çalışan çürük koltuk imalatçılarına önceliklerimizi tarihe bakarak öğrenmelerini tavsiye ederim. Hiç olmazsa Merhum Ömer Seyfettin’in Nadan isimli hikayesindeki Köse Vezir’i, Pembe İncili Kaftan’daki Muhsin Çelebi’yi okumalarını öneririm.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan, Bahçeli’ye yanıt

22 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan, Bahçeli’ye yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Yüzde 60’lık blok derken, halkın bize verdiği sorumluluğu anlattık. Görünen o ki diğer muhalefet partileri bir sonraki seçimi hesapladıklarından olacak, AKP’siz bir seçeneği hayal dahi edemez durumdalar.’ dedi. MHP lideri Devlet Bahçeli, ‘Hükümeti birlikte kuralım, Bahçeli Başbakan olsun’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘koltuk tedarikçisi’ yanıtını vermişti.

Yazılı açıklamasında Kılıçdaroğlu Biz yüzde 60’lık blok derken, kimsenin kimseyle bir arada olmasını, bir siyasi ortaklığı değil, Türkiye’nin önceliği olan hukuk ve demokrasi üzerindeki tahribatın giderilmesi için halkın bize verdiği sorumluluğu anlatmaya çalıştık.” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NIN ÇIKARI VE İLKELER İÇİN HER KOLTUKTAN FERAGATE HAZIRIZ’

Kılıçdaroğlu, açıklamasında şöyle dedi: “Üç siyasi parti de seçim öncesi ‘AKP otoriterliğinin sonlandırılmasını’, ‘demokratik hukuk devletinin yeniden oluşturulmasını aşta 17  25 Aralık olmak üzere yolsuzlukların üzerine gidilmesini’ öncelik olarak açıkladı. Halk da sandıkta yüzde 60’a, bunun için yetki verdi. ‘Bir sonraki seçimi değil, Türkiye’yi düşünen her siyasetçinin görevi bu sorumluluğu yerine getirmektir’ diye düşündük. ‘Bunun için her koltuktan feragat etmeye hazır olduğumuzu’ söyledik ve gösterdik. ‘Çünkü bizim için önemli olan ilkeler ve Türkiye’nin çıkarıdır’ dedik.

 

Sistem Kodlama Hatası Yazılımları

01 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

Sistem Kodlama Hatası Yazılımları

 

Sistem Kodlama Hatası Yazılımları

Bağzan insanların nasıl olduğunu anlamak zordur sanalda. Bir nik vardı pek severdim, kendi gelmişti tatlialeme, kimse onu getirmemişti, okadar sevimliydi ki, onu anladım sitemde kalması için yanıma aldım ama bu arkadaşın sisteminde bir arıza vardı, sistemi bozulmuştu, sistem arızalı üretim hatası gibi

 

Sistem hataları

birşey ama öğrendiğime göre fabrika çıkışı normaldi, Bir kazaya kurban gitmiş, ogünden sonra sisteminin kodlarında bir bozulma yaşamış, bunu başlarda bilmiyordum, bana dj olacağını söylemişti az zaman demişti, bende peki dedim ama pekde güvenmedim başlarda. Bakın itiraf ediyorum bu sistem kodlamasında hata olan arkadaşa pek güvenmedim. Zaman geçti, birgün kanala bir nik geldi dj olacağını söyledi, bende gerekli işlemleri yatırıp kısa bir uğraştan sonra dj olarak eklendi.

Yayına başladı kısa bir denem yayını alacaktı, yayını aldı, çok güzel bir yayın yapıyordu çalıyor kendisi canlı canlı söylüyordu, çok güzel bir proğram oluyordu. Proğram sırasında, tanıştık tabi, hayretlerimi gizleyemedim, sitem arızalı arkadaştı yayındaki, verdiği sözü tutmuştu, gelmişti. Çok sevindim ama sitemindeki sıkıntıyı düzeltmenin imkanı yoktu.

Deprosyana girmeden halletmek gerek diye düşündüm kodlaması bozuk, sistem hatası olan bu arkadaşa yeni bir kodlama gerek, sanal alemin tüm coder lerine buradan sesleniyorum, yeni bir kodlama yapılacaktır bilgisi yeten bütün coderler, bu yazılımı yapmak üzere tatlialem sohbet sunucumuza gelmeleri beklenmektedir.

Bakın sanalda coderim diyen arkadaşlar bu kodlama hatasını düzeltecek arkadaşımıza, buradan ilanen duyurulur büyük ödül var. vallahi dellendim, topal sektir kapının önünde diyesim var, olmazki bukadar, cinnettt diye bağırasım var.

Evet arkadaşlar sanalda kimin ne olacağı belli değil. Kimse bilemez, ancak zaman içinde, tanıya bilirsiniz, ben nereden bilirdim, sistem hatalı arkadaşın bukadar doğru biri olacağını, dj olacağım dedi oldu, sesim güzel dedi, evet güzel, kendim çalar kendim söylerim sanatçıyım dedi, evet doğru. hadi rastgele.

Siz okurlarımızında sanalda tanıdığı, ilginç arkadaşlıklar varsa buyUrun anlatın sizlerin arkadaşlıklarını buradan yayımlayalım. Sanalın gerçek dostluklarını da ortaya koyalım. Sanalda hep kötüler yok, kendini bilen, gerçekten doğru insanlarında var olduğunu anlatmış oluruz. Teşekkür ederim

 

Berksan Cezayir KabLo ekibi

16 Nisan 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

  • Bulunduğu YerBoufarik / CEZAYİR
  • İşverenSONELGAS
  • Ana YükleniciGama Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş
  • İşin KonusuCENTERLINE WORKS , BOP MECHANICAL ERECTION WORKS , BOP PIPING ERECTION WORKS , BOP ELECTRICAL INSTALLATION WORKS
  • Başlangıç TarihiEylül 2014
  • Bitiş Tarihi

Berksan Cezayir Boufarik Termik Santral Yapımı KabL Ekibi

formen : Turgay

Ekip Başı : Turan

Ekip Başı : Zafer

Pis FenerLi Esat

BüLo büLent

Bozo Murat

Hüseyin Dayı

Yaşar Yaşamaz

Nazım Nur Hoca ( SakaLLıdır ) okursa yanarsınız

 

Berksan | Berksan Mühendislik | Berksan Cezayir | Berksan Cezayir KabLo ekibi

Acun Ilıcalı Görüntüleri

07 Mart 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

acun-dan-skandal-masturbasyon-goruntuleri

Acun’dan Skandal ‘Mastürbasyon Görüntülerine’ Açıklama Geldi

Acun ılıcalı bu görüntüleri yalanladı. Bu görüntüler türkiyeyi adeta şoke etti.

Acun Medya, Ütopya programında ekrana yansıyan mastürbasyon görüntüleri hakkında açıklama yaptı ve “TV8’de öyle bir görüntü ekrana yansımadı” dedi.

TV8’de yayınlanan Ütopya programında, Semih Öztürk’e ait uygunsuz görüntüler internet medyasında yayınlanmış, bu görüntüler büyük tepki çekmişti.

Ancak Acun Medya yaptığı açıklamada TV8 ekranında böyle bir olayın yaşanmadığını belirtti. Firma tarafından, söz konusu haberi yapanlar hakkında hukuki yollara başvurulacağı duyuruldu.
TELEVİZYON EKRANLARINA BÖYLE BİR GÖRÜNTÜ YANSIMADI”

 

Acun Medya tarafından haberle ilgili yapılan açıklama şöyle:

‘Ütopya’ adlı Programda yarışmacı Semih Öztürk’ün uygunsuz hareketlerde bulunduğu ve bu görüntülerinde televizyonda yayınlandığı yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

“ŞİRKETİMİZİN İTİBARI ZEDELENMEKTE”

Herhangi bir inceleme yapılmadan ve gerçek olup olmadığı sorulmadan bu şekilde sansasyon yaratacak haberler yapılması ve yayılması Şirketimizin ticari itibarına saldırı teşkil etmektedir. Hukuka aykırı ve gerçek olmayan bu haberi hazırlayanlar hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.

 

Sonraki yazılar »