Kurtlar Vadisi Darbe Baslıyor

21 Eylül 2016 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

kurtlarvadisi

Kurtlar Vadisi 29 eylül 2016  Tarihinde yeni sezon ilk bölümü baslıyor . Kurtlar vadisi Necati Sasmaz ve tum ekibiyle yeni konularla izleyicilerle bulusuyor . Kurtlar vadisi yeni sezonda turkiye aktor piyasasının en kaliteli oyuncularını ekipe katarak yoluna devam etmektedir . Kurtlar vadisi bu sezon yine cok iddalı sekilde yayına girecek. kurtlar vadisi Kanal D  Televizyon kanalında yayınlanacaktır. Kutlar vadisi ne yeni sezonda Necati Sasmaz ve Ekibine  basarılarımızı dileriz. Cici Sohbet  , Sohbet odaları . omegla , omegla chat .

KURTLAR VADİSİ PUSU OYUNCULARI VE YAPIMCISI 

Oyuncular : Necati Şaşmaz (Polat Alemdar), Cahit Kayaoğlu (Cahit), Erhan Ufak (Güllü),
Defne Samyeli (Zeynep), Ertan Saban (Gölge), Gaye Gürsel (Safiye)
Görkem Sevindik (Pusat), Levent Can (Fehmi), Yılmaz Meydaneri (Hakkı)
İbrahim Gündoğan (Mete), Orhan Edip Ertürk (Tilki Andrei) Selahattin Bel (Raskoln)
Ertuğrul Şakar (Yasin Komutan), Levent Sülün (John Smith), Doğuhan Güney (Yusuf Kuzuzade)
Batuhan Güney (Kenan Kuzuzade), İsmail Aydın (Süha), Vural Yayan (Hoca)
Selahattin Töz (Sadık Britani), Özgür Teke (Ozi), Doğa Sakarya (Elif)
Aziz Kibartaş (Algis), Adnan Erdoğan (Hüsnü Yalınkılıç), Luran Ahmeti (Ariel)

Yapımcı : Pana Film Konsept : Necati Şaşmaz

Yönetmen : Doğan Ümit Karaca İkinci Yönetmen : Selahattin Sancaklı

Senaryo : Murat Koca, Cahit Kayaoğlu, Selma Hacıosmanoğlu, Ayşegül Hacıosmanoğlu

Senaryo Danışmanı: Öktem Başol

 

Yeşil Çamda Bir Yıldız Daha Düştü!!!

18 Eylül 2016 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

3029_akan_tarik

Yeşilçamın usta ismi Tarık Akan  akciğer kanseri nedeniyle  tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Evet arkadaşlar hepimizin severek izlediği filmleri ve o sevecen yakışıklı tavırlarıyla genç kızların kalbini kazanan hatta hababam sınıfının damat Feridi olarak çocukların ayrı bir sevecenliğini kazanmış olan Tarık Akanı son yolculuğuna uğurladık.Bizlerde www.cicisohbet net ailesi olarak kendisine haktan rahmet ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz

Ak Parti MHP koalisyonunda görev pazarlığı

22 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

mhpp

Ak Parti MHP koalisyonunda görev pazarlığı

Ak Parti MHP koalisyonunda görev pazarlığı

7 Haziran milletvekili seçimlerine ilişkin kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından kulislerde ki hareketlilik de hızlandı. MHP’den gelen olumlu sinyaller, AK Parti’yi harekete geçirdi. İki parti arasında yapılan görüşmede bakanlıklar da belirlendiği iddia ediliyor. MHP’ye 8 bakanlık verilecek. İkisi başbakan yardımcılığı olacak. Ekmeleddin İhsanoğlu dışişleri, Murat Başesgioğlu İçişleri, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz ekonomi bakanı olacak.

Uzun istişareler sonucu koalisyon için yol haritasını belirleyen AK Parti’nin amacı bayrama hükümetle girmek.

 

Seçimlerden sonra hükümet kurma çalışmalarının ve formüllerin konuşulduğu Ankara’da bir yandan da partiler arasında gayriresmi görüşmeler hızlandı. Kulislerde ibrenin Ak Parti-MHP koalisyonuna döndüğü konuşulmaya başlandı.

 

İŞTE AK PARTİ MHP KOALİSYONUNDA MHP’NİN ALACAĞI BAKANLIKLAR

 

AK Parti’de uzun istişareler sonucu koalisyon için yol haritası belirlendi. Gayriresmi temaslar neticesinde MHP’den olumlu sinyal alan AK Parti, MHP ile olası koalisyon için çalışmalarına hız verdi. Koalisyon görüşmelerinde olumlu gelişme sağlanması halinde MHP’ye verilecek bakanlıklar da kulislerde konuşulmaya başlandı.

 

AK Parti – MHP anlaşması ile oluşacak tablo şöyle:

 

– Meclis Başkanı MHP’li olacak.
– Çözüm Süreci’ne ‘Demokratikleşme’ denecek. Çatışmasız ortamın devamı için adımlar sürecek. Terör başlarsa kararlılıkla üstüne gidilecek.
– 4 eski bakanın Yüce Divan’a yollanmasına AKP engel olmayacak.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Anayasal Sınırlar’ içine kendi isteğiyle çekilecek. MHP Erdoğan’ın Saray’dan çıkıp Çankaya’ya dönmesi için ısrar etmeyecek.
– MHP’ye 8 bakanlık verilecek. İkisi başbakan yardımcılığı olacak. Ekmeleddin İhsanoğlu dışişleri, Murat Başesgioğlu İçişleri, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz ekonomi bakanı olacak.

 

BAYKAL’IN BAŞKANLIĞINDA

 

TBMM Genel Kurulu 23 Haziran saat 15.00’te çağrısız olarak kendiliğinden toplanacak. En yaşlı üye sıfatıyla CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın başkanlık edeceği oturumda milletvekilleri yemin edecek. Yemin maratonunun ardından Meclis 5 günlük ara verecek. Bu arada ise Meclis Başkanlığı adaylık başvuruları yapılacak. Takip eden beş günde ise Meclis Başkanlığı seçimi gerçekleştirilecek ve Başkanlık Divanı oluşturulacak.

TÜM PARTİLERE GİDİLECEK
TBMM’de sandalye sayısı çoğunluğuna göre sırasıyla Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile ayrı ayrı görüşme yapacak. AK Parti’de yapılan istişare toplantılarında taban uyumu olacağı düşüncesiyle MHP ile koalisyon seçeneği kulislere yansıdı. Yine kulislere yansıyanlara göre CHP ile kurulacak bir koalisyonun, geniş tabanlı ve Anayasa değişikliği için çoğunluğun olmasına dikkat çekildi. AK Parti, öncelikle MHP ve CHP ile koalisyon seçeneklerini değerlendirecek. Bu partilerin birinden olumlu cevap gelmesi halinde, Ramazan Bayramı’na kadar hükümetin kurulması ve Meclis’teki süreçlerin de tamamlanması öngörülüyor.
OLMAZSA TEKRAR SEÇİM MASADA
Görüşmeler neticesinde uzlaşmanın çıkmaması halinde ise süreç uzayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davutoğlu’nun ardından Kılıçdaroğlu’na hükümeti kurma görevi vermesi bekleniyor. MHP’nin, HDP ile herhangi bir hükümet formülünde yer almayacağını bir kaç kez beyan etmesiyle CHP’nin AK Parti’siz hükümet modeli görüşmeler başlamadan bitti gibi gözüküyor. AK Parti’li bir hükümetin kurulamaması ve AK Parti’siz hükümet seçeneğinin devre dışı kalması durumunda tekrar seçim gündeme gelecek.

İşsizlik maaşında büyük artış

22 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

İşsizlik maaşında büyük artış

Temmuz ayı birçok kesimin ücretinin değiştiği bir dönem olacak. Emekliler bu ayda seyyanen zamlarını ve enflasyon farklarını alacaklar.

Memurlar ise toplu sözleşmeden kaynaklanan yüzde 3’lük zamlarını maaşlarında görecek. Ayrıca oluşacak 6 aylık enflasyonun yüzde 3’den fazla olan kısmı, memur emeklilerinin ve memurların maaşlarına eklenecek. Temmuz ayında ücreti artacak bir başka kesim ise işsizler olacak. İşsizlik maaşı asgari ücrete göre belirlendiği için Temmuz’da yılın ikinci döneminde geçerli olan asgari ücret uygulanacak. Şu anda brüt bin 201 lira 50 kuruş olan asgari ücret bin 273 lira 50 kuruşa çıkacak. Bu artış işsizlik maaşlarına da yansıtılacak.

10 AY ALACAK

İşsizlik maaşı çalışanın son 4 ayda aldığı brüt maaşın ortalamasının yüzde 40’ı olarak hesaplanıyor. Buna göre en düşük maaş olan asgari ücreti alan, yani brüt maaşı bin 273 lira 50 kuruş olan bir işçi, Temmuz’dan sonra kıdemine göre 10 ay kadar ayda 509 lira 40 kuruş işsizlik maaşı alabilecek. Şu anda geçerli olan en düşük işsizlik maaşı ise 480 lira 60 kuruş.

EN FAZLA YÜZDE

Yüksek maaşlıların işsizlik maaşı hesabı farklı. Aylık ne kadar yüksek olursa olsun işsizlik maaşı geçerli asgari ücretin yüzde 80’inden fazla olamıyor. Takvim’in haberine göre, asgari ücretten fazla maaş alanlar için işsizlik ödeneği bu formülle hesaplanıyor. Maaşı yüksek olanların işsizlik ödeneği yeni asgari ücretle bin lirayı geçecek. Şu anda 972 lira olan en yüksek işsizlik maaşı Temmuz’dan itibaren bin 18 lira 80 kuruşu bulacak.

120 GÜN ŞARTI

İşsizlik maaşı almak için öncelikle kendi kusuru dışında işten çıkartılmış olmak gerekiyor. Çalışanın ayrılmadan önceki son 120 gün içinde prim ödeyerek sürekli çalışmış olması gerekiyor. Ayrıca son 3 yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olma şartı da bulunuyor. Bu şartları taşıyanlar kıdemlerine göre 10 aya kadar işsizlik maaşı alabiliyor.

16 AYA ÇIKACAK

Seçimlerden önce başlatılan bir çalışmayla işsizlik maaşı almak kolaylaşırken süreler de uzatılacak. Mevcut uygulamada 600 gün işsizlik sigortası ödenmesi koşulu 100’e düşürülecek. Kusurlu olduğu için işten çıkarılan da işsizlik maaşı alabilecek. 10 ay olan yararlanma süresi de 16 aya kadar uzatılacak.

Devlet Bahçeli’den Kemal Kılıçdaroğlu’na sert yanıt

22 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

Devlet Bahçeli’den Kemal Kılıçdaroğlu’na sert yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hürriyet Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek’e yaptığı açıklamada, “Hükümeti birlikte kuralım, Bahçeli Başbakan olsun” çağrısı yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sert yanıt verdi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’na ‘koltuk tedarikçisi’ diyen Bahçeli, şunları yazdı:

“11 ayın sultanı Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın manevi haz ve bereketini doyasıya yaşıyoruz. Allah’tan niyazım dualarınızın kabul olmasıdır. Aziz milletimin ve Türk-İslam âleminin Ramazan’ını kutluyor, bu kutlu ayın yeni bir dirilişe, yeniden toparlanışa vesile olmasını diliyorum. Ayrıca tüm babaların Babalar Günü’nü tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Oruç bir ibadet olduğu kadar manevi bir terbiye, insani ve vicdani bir uyanma halidir. Oruç rahmet ve merhamet kapısının anahtarıdır. Sadece yemeyerek, içmeyerek Oruç tutmuş sayılmayız. Boğazın sabrına, nefsin ıslahına dilin ve kalbin refakatini de sağlamalıyız.
Yusuf Has Hacip demiş ki; “İnsan yiyecek bulamaz, bütün nimetleri olursa tamam; ömür tükenir, oluncaya kadar bütün nimetler tamam.” Oruç kilitlenmiş zihinlerin devası, betonlaşan vicdanların ilacı, kararan akılların panzehri, puslu gönüllerin sıcacık umut ışığıdır.
Bu ayda, darda kalanları hatırlayalım, zorda bulunanlara el uzatalım. Dayanışma ve yardımlaşmanın mükafatıyla kardeşliğimizi güçlendirelim. Bu yılın Ramazan ayı teması; “Vakit iyilik vakti, bu Ramazan ve her zaman…” şeklinde belirlenmesi olumlu ve umut verici bir gelişmedir.

Şüphesiz iyi olmadan iri ve diri olunmaz, iyi olunmadan güzele ve görkeme ulaşılamaz. İyilik olmadan insanlık yaşayamaz, hoşgörü tutunamaz. İyilik hayatın özü, beşeriyetin öznesidir Ne var ki iyilik asil yanını davranışta gösterir asıl yüzünü karşılıklı münasebette ortaya çıkarır

Sınırlı birikimleriyle yıkıcı özlemlere koşanlar iyiliği sürekli ıskalar. Müstear şahsiyetlerin iyi olması da fos ve fuzuli bir beklentidir. Bir davası olan, bir ülküyü rehber edinen, yüksek değerlere, büyük hedeflere varlığını adayanlar için iyilik bir tercih değil, zorunluluktur.

“KOLTUK TEDARİKÇİLİĞİNE HEVESLENENLER…”

Hayatın anlamı esasen onu aramaya bağlıdır. Peyami Safa der ki, hayat duyulara ait plandan zekâya ve idrake ait bir plana yükseliştir. Acaba diyorum, koltuk tedarikçiliğine heveslenenler, mevki düşkünlüğüne kapılanlar hayat ve siyasetin hakkını layıkıyla verebilirler mi? Meçhulün girdabında sürüklendiklerini unutup da malumun kıyılarına çıkmayı isteyenler çözüldükçe düğümlendiklerini ne zaman anlayacaklar? Vehimli ve telaşlı bir ruh haliyle mezun olmadıkları koltuk ikramına meyledenler, sanıyorum hırslarına yenilenler, ilkeleri çoraklaşanlardır.

Koltuk bir amaç değil, vasıtadır. Ülküsüz bir koltuk, ilkesiz ve iradesiz bir duruş akıllıya deli, alime cahil, kahramana korkak demektir. Gün aşırı taktik hamlelerle ön almaya çalışan çürük koltuk imalatçılarına önceliklerimizi tarihe bakarak öğrenmelerini tavsiye ederim. Hiç olmazsa Merhum Ömer Seyfettin’in Nadan isimli hikayesindeki Köse Vezir’i, Pembe İncili Kaftan’daki Muhsin Çelebi’yi okumalarını öneririm.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan, Bahçeli’ye yanıt

22 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan, Bahçeli’ye yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Yüzde 60’lık blok derken, halkın bize verdiği sorumluluğu anlattık. Görünen o ki diğer muhalefet partileri bir sonraki seçimi hesapladıklarından olacak, AKP’siz bir seçeneği hayal dahi edemez durumdalar.’ dedi. MHP lideri Devlet Bahçeli, ‘Hükümeti birlikte kuralım, Bahçeli Başbakan olsun’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘koltuk tedarikçisi’ yanıtını vermişti.

Yazılı açıklamasında Kılıçdaroğlu Biz yüzde 60’lık blok derken, kimsenin kimseyle bir arada olmasını, bir siyasi ortaklığı değil, Türkiye’nin önceliği olan hukuk ve demokrasi üzerindeki tahribatın giderilmesi için halkın bize verdiği sorumluluğu anlatmaya çalıştık.” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NIN ÇIKARI VE İLKELER İÇİN HER KOLTUKTAN FERAGATE HAZIRIZ’

Kılıçdaroğlu, açıklamasında şöyle dedi: “Üç siyasi parti de seçim öncesi ‘AKP otoriterliğinin sonlandırılmasını’, ‘demokratik hukuk devletinin yeniden oluşturulmasını aşta 17  25 Aralık olmak üzere yolsuzlukların üzerine gidilmesini’ öncelik olarak açıkladı. Halk da sandıkta yüzde 60’a, bunun için yetki verdi. ‘Bir sonraki seçimi değil, Türkiye’yi düşünen her siyasetçinin görevi bu sorumluluğu yerine getirmektir’ diye düşündük. ‘Bunun için her koltuktan feragat etmeye hazır olduğumuzu’ söyledik ve gösterdik. ‘Çünkü bizim için önemli olan ilkeler ve Türkiye’nin çıkarıdır’ dedik.

 

Sistem Kodlama Hatası Yazılımları

01 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

Sistem Kodlama Hatası Yazılımları

 

Sistem Kodlama Hatası Yazılımları

Bağzan insanların nasıl olduğunu anlamak zordur sanalda. Bir nik vardı pek severdim, kendi gelmişti tatlialeme, kimse onu getirmemişti, okadar sevimliydi ki, onu anladım sitemde kalması için yanıma aldım ama bu arkadaşın sisteminde bir arıza vardı, sistemi bozulmuştu, sistem arızalı üretim hatası gibi

 

Sistem hataları

birşey ama öğrendiğime göre fabrika çıkışı normaldi, Bir kazaya kurban gitmiş, ogünden sonra sisteminin kodlarında bir bozulma yaşamış, bunu başlarda bilmiyordum, bana dj olacağını söylemişti az zaman demişti, bende peki dedim ama pekde güvenmedim başlarda. Bakın itiraf ediyorum bu sistem kodlamasında hata olan arkadaşa pek güvenmedim. Zaman geçti, birgün kanala bir nik geldi dj olacağını söyledi, bende gerekli işlemleri yatırıp kısa bir uğraştan sonra dj olarak eklendi.

Yayına başladı kısa bir denem yayını alacaktı, yayını aldı, çok güzel bir yayın yapıyordu çalıyor kendisi canlı canlı söylüyordu, çok güzel bir proğram oluyordu. Proğram sırasında, tanıştık tabi, hayretlerimi gizleyemedim, sitem arızalı arkadaştı yayındaki, verdiği sözü tutmuştu, gelmişti. Çok sevindim ama sitemindeki sıkıntıyı düzeltmenin imkanı yoktu.

Deprosyana girmeden halletmek gerek diye düşündüm kodlaması bozuk, sistem hatası olan bu arkadaşa yeni bir kodlama gerek, sanal alemin tüm coder lerine buradan sesleniyorum, yeni bir kodlama yapılacaktır bilgisi yeten bütün coderler, bu yazılımı yapmak üzere tatlialem sohbet sunucumuza gelmeleri beklenmektedir.

Bakın sanalda coderim diyen arkadaşlar bu kodlama hatasını düzeltecek arkadaşımıza, buradan ilanen duyurulur büyük ödül var. vallahi dellendim, topal sektir kapının önünde diyesim var, olmazki bukadar, cinnettt diye bağırasım var.

Evet arkadaşlar sanalda kimin ne olacağı belli değil. Kimse bilemez, ancak zaman içinde, tanıya bilirsiniz, ben nereden bilirdim, sistem hatalı arkadaşın bukadar doğru biri olacağını, dj olacağım dedi oldu, sesim güzel dedi, evet güzel, kendim çalar kendim söylerim sanatçıyım dedi, evet doğru. hadi rastgele.

Siz okurlarımızında sanalda tanıdığı, ilginç arkadaşlıklar varsa buyUrun anlatın sizlerin arkadaşlıklarını buradan yayımlayalım. Sanalın gerçek dostluklarını da ortaya koyalım. Sanalda hep kötüler yok, kendini bilen, gerçekten doğru insanlarında var olduğunu anlatmış oluruz. Teşekkür ederim

 

Berksan Cezayir KabLo ekibi

16 Nisan 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

  • Bulunduğu YerBoufarik / CEZAYİR
  • İşverenSONELGAS
  • Ana YükleniciGama Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş
  • İşin KonusuCENTERLINE WORKS , BOP MECHANICAL ERECTION WORKS , BOP PIPING ERECTION WORKS , BOP ELECTRICAL INSTALLATION WORKS
  • Başlangıç TarihiEylül 2014
  • Bitiş Tarihi

Berksan Cezayir Boufarik Termik Santral Yapımı KabL Ekibi

formen : Turgay

Ekip Başı : Turan

Ekip Başı : Zafer

Pis FenerLi Esat

BüLo büLent

Bozo Murat

Hüseyin Dayı

Yaşar Yaşamaz

Nazım Nur Hoca ( SakaLLıdır ) okursa yanarsınız

 

Berksan | Berksan Mühendislik | Berksan Cezayir | Berksan Cezayir KabLo ekibi

Acun Ilıcalı Görüntüleri

07 Mart 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

acun-dan-skandal-masturbasyon-goruntuleri

Acun’dan Skandal ‘Mastürbasyon Görüntülerine’ Açıklama Geldi

Acun ılıcalı bu görüntüleri yalanladı. Bu görüntüler türkiyeyi adeta şoke etti.

Acun Medya, Ütopya programında ekrana yansıyan mastürbasyon görüntüleri hakkında açıklama yaptı ve “TV8’de öyle bir görüntü ekrana yansımadı” dedi.

TV8’de yayınlanan Ütopya programında, Semih Öztürk’e ait uygunsuz görüntüler internet medyasında yayınlanmış, bu görüntüler büyük tepki çekmişti.

Ancak Acun Medya yaptığı açıklamada TV8 ekranında böyle bir olayın yaşanmadığını belirtti. Firma tarafından, söz konusu haberi yapanlar hakkında hukuki yollara başvurulacağı duyuruldu.
TELEVİZYON EKRANLARINA BÖYLE BİR GÖRÜNTÜ YANSIMADI”

 

Acun Medya tarafından haberle ilgili yapılan açıklama şöyle:

‘Ütopya’ adlı Programda yarışmacı Semih Öztürk’ün uygunsuz hareketlerde bulunduğu ve bu görüntülerinde televizyonda yayınlandığı yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

“ŞİRKETİMİZİN İTİBARI ZEDELENMEKTE”

Herhangi bir inceleme yapılmadan ve gerçek olup olmadığı sorulmadan bu şekilde sansasyon yaratacak haberler yapılması ve yayılması Şirketimizin ticari itibarına saldırı teşkil etmektedir. Hukuka aykırı ve gerçek olmayan bu haberi hazırlayanlar hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.

 

Google Kablosuz Wifi Ağı’nı Kuruyor

03 Mart 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

Google wifi ağı

Google, kendi kablosuz Ağı’nı başlatacak, ama sınırlı bir proje olabilir.

Googel’de kendi açısından edinildiği bilgilere göre Google kablosuz wifi ağını çıkarmaya başlayacakmış
Sundar Pichai, Google ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı, dünyanın en büyük arama şirketi kablosuz taşıyıcılar ile görüşme halinde olduğunu ve bir cevap geleceğini önerilen doğruladı “önümüzdeki aylarda.” Taşıyıcı ile Google ortak olacağını spekülasyon ve Wi-Fi hücresel ağlar güven duyması melez bir hizmet sunmak için konuåÿtu.

Bir sözcüsü bir duyuru önümüzdeki birkaç ay içinde gelecek, bir hizmet başlatıyor olacak geç açıkladı.

Pichai herhangi bir hizmet Nexus programı yaklaşıyor aynı şekilde yaklaşım olacağını not gecikmedi. Satıcı iş ortakları … … rakip olarak Nexus görmüyor, Google sınırlı bir rulo aracılığıyla donanım ve yazılım arasında yenilik çıkarmak için bir yol değil. Kablosuz hizmet aynı şekilde görüyor.

“Ölçekte bir ağ operatörü olmaya niyetimiz yok,” Pichai Mobil Dünya Kongresi fuarında açılış bir adres söyledi. “Taşıyıcı ortakları ile çalışıyoruz. Önümüzdeki aylarda cevabımızı göreceksiniz. Amacımız insanların ne yaptığımızı görecek, ama daha küçük bir ölçekte, Nexus cihazlar gibi, gelmesi gerektiğini düşünüyoruz yenilikleri bir dizi çekmek için.”

Nexus line mobil cihazlar oldu Google’ın girişimi için teşvik bir “saf” Android deneyimi için belirli bir aygıt bir donanım üreticisi olarak HTC veya Motorola yasak haline düzenlemeler için kullanıcı arayüzü üzerinde Android işletim sistemi, gelen değiştirme temel yazılım veya ayarlar özel uygulamalar. Nexus deneyiminin dışında Android cihazlar toplumun bütünlüğü Apple’ın iOS tarafından sunulan aksine tutarlılık eksikliği, için ünlü oldu.

Herhangi bir Google kablosuz hizmet, ancak, BİZE kablosuz Sanayi sallamak olabilir. Pazarlarda müşteriler için süper hızlı İnternet hizmeti sağlayan şirketin Google Fiber projesi, zaten geleneksel Telekom ve kablo şirketleri hızlarını artırmak ve maliyetlerini düşürmek için zorladı. Hizmeti Google daha fazla insanları birbirine bağlayan daha geniş bir görev ya da ad iş için yeni gözlere sahip adımda düşüyor.

“Umuyordum Google deneyler ile ek hizmet modellerin yanı sıra varsayılan taşıyıcı planları nereye kullanıcı – ya da ön ödemeli veya faturalı – satın almak için bir dizi hizmet servis birimi her ay,” Gartner analisti Bill Menezes.

Google, Sprint ve T-Mobile ile de Wi-Fi ağları yerel tarafından kapsama artırmak için destekli olan hücresel bir hizmet oluşturmak için çalışma söyleniyor. Cumhuriyet Kablosuz gibi diğer kablosuz satıcılar zaten akıllı seçim ve sınırlı sayıda sunmasına karşın cep aynı tür kullanır.

T-Mobile ve Sprint sözcüsü hemen yorum için mevcut değildi.

Gökyüzüne alarak

Geleneksel kablosuz hizmet ABD’de çalışmak olsa da, Google, mevcut altyapı yok dünyanın bölgelerde bağlantı için bir omurga oluşturmaya çalışıyor. Google zaten havada hücresel radyolar uzak ve kırsal alanlarda yerde kapsama alanı artırmak için asansör balonları çalıştığı Proje Loon, vardır.

İki yıl sonra, balonlar havada bir hücresel radyolar sürece 200 gün daha devam edebilir, Pichai dedi.

Ama Pichai daha da kapsama alanı artırmak için hafif insansız uçak hücresel radyo ile donatılmış alacağını sonraki aşama, Project Titan, büyüdüm. Uçağı hızlı bir şekilde afet bölgesi gibi ekstra kapasiteye ihtiyacı olan bir bölgeye dağıtılan olabileceğini söyledi. Şirket bu uçakları kullanabilmek için ilk adımlarını attığı.

Şirketin diğer bir seçenek olan bölgelere İnternet getirmek için mesh network birlikte uçaklar ve balonlar ile dikişli öngörülüyor.

Bağlantı ek olarak, Google ortaklarının fiyatları’ Android One programı aracılığıyla ürünler. aşağı sürüş agresif oldu Bugün, çoğu insan mutlu kullansın akıllı telefonlar 100 $için satın alınabilir. Ama, Pichai dedi ki, “bundan 50 dolar, iki yılda bir yapılabilir,” 1.7 milyar kişilik bir pazara akıllı telefonlar getirecek bir şey.

“Bu on yılın sonunda bir platform için yola çıktık 5 milyar insan,” dedi. 4 dokunmayacak “Ellerinde çok güçlü bir bilgisayar olacak.”

Yaşlılar Neden Huysuz Ve Aksidir

26 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

yaşlılar huysuz

Yaşlılar Çok Huysuz Diyorlar

Yaşımızın ilerlemesiyle birlikte uyku düzenimizin bozulduğu ve kısa süren uykular yüzünden huysuz olduğumuz açıklandı.
Yaşlı kişilerin, yaş ilerledikçe yakalandıkları hastalıklar ve kullandıkları ilaçlar metabolizmayı bozduğu için fizyolojik olarak uykuyu bozmaktadır.
Yaşlıların uykusu erişkin insanlara göre daha kırılgan bir hal alır. Gece döneminde yaşlıların 5,5 – 6 saat uyuyabildiklerini ve gün içinde içtikleri ilaçların uyku getirmesiyle birlikte gece uykularının da kaçtığını hesaba katarsak emeklilik, yemek ve yatma zamanlarında değişme ve ya yalnızlık gibi durumlar ister istemez vücut ritmini bozmaktadır. Gözlerde ve Kulaklarda oluşacak görme ve duyma kayıpları da huzursuzluk için yeterli olmaktadır.

Düzensiz Uyku Huzurlarını Kaçırıyor

Uykusuzluk her yaşta insanı etkiler. Ancak bu durum yaşlılarda daha çok ortaya çıkar. Erkeklerde orta yaşın sonlarında, kadınlarda ise menopoz döneminin sonrasında uykusuzluk görülmekte. Gün boyunca kendisini gösteren kalitesiz uyku halleri, gün içinde uyuyan yaşlıların durumunu açıklamaktadır. Tabiri caizse şekerleme de denebilir. Bazı hastalarda bağırma, yumruk atma, eşyaları fırlatma ve ya yataktan atlamaya kadar görülen rahatsızlık tipleri vardır. Bu belirtiler genelde 60 yaş üzerinde ki erkek hastalarda ortaya çıkmıştır.
Uyku bozukluğu çeken yaşlılarımızın aile sağlığı açısından tedavi görmeleri şarttır. İlla doktora gitmelerine gerek yoktur. Bu durumu düzeltmek ellerindedir.
Uykuları gelmeden yatağa yatmamaları, yatağı sadece uyumak için kullanmalı, yatağa uzanıp kitap okumak ve televizyon izlemek gibi aktiviteler yapmamalıdır. Yatağa girdi fakat aradan geçen 25 dakika içinde uykuya dalamadıysa yataktan kalkmalıdır. Gece ne kadar az uyursa uyusun sabahları hep aynı saatte kalkmaları gerekir. Gün içerisinde egzersiz ve yürüyüş yapmalıdırlar.

Üniversiteli Özge Yakılarak Öldürüldü

15 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

Üniversiteli özge

Üniversiteli bir genç kız bindiği minibüste tecavüz girişimiyle hunharca katledildi. Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan’ın ölümü sosyal medyada ilk gündem maddesi olurken tepkiler çığ gibi büyüdü.

Mersin’den vahşet haberi… 2 gündür aranan üniversiteli Özgecan’ın cesedi bir dere yatağında yanmış olarak bulundu. Genç kızı bindiği yolcu minibüsünde bıçaklayarak öldürdükten sonra yaktıkları öne sürülen 3 şüpheliden önce 2’si gözaltına alındı.

DNA ÖRNEĞİ KALMASIN DİYE ELLERİNİ KESMİŞ

Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı’nda sorgusu devam eden cinayet şüphelisi Suphi A.’NIN bıçaklayarak öldürdüğü üniversiteli Özge Aslan’ın boğuşma sırasında yüzünü tırmalaması nedeniyle, tırnaklarının arasında DNA örneğinin kalmaması için her iki elini de bileklerinden kesip kollarından ayırdıktan sonra yaktığı ortaya çıktı.

Olay yerinde yapılan incelemede Özgecan’ın cesedinin yanında bulunan iki elinin de büyük oranda yandığı belirlendi. Sorgu sırasında, ‘Özgecan’ın ellerini neden kestin?’ sorusuna soğukkanlı yanıt veren Suphi A. “Boğuşma sırasında yüzüme tırnaklarını geçirdi. Ben de tırnaklarının arasında DNA örneğim kalmasın diye kestim” yanıtını verdi.

YOLU DEĞİŞTİRMİŞ

Bu arada cinayetin D-400 karayolu ile Tarsus Mersin otoyolu arasındaki bağlantı yolunda işlendiği anlaşıldı. Cinayet şüphelisi Suphi A.’nın, D- 400 karayolundan Mersin’e gitmesi gerekirken güzergah değiştirerek Tarsus- Mersin otoyoluna doğru saptığını, 3 kilometrelik bağlantı yolunun ortalarındaki sakin bir bölgede minibüsü durdurduğunu ve olayın orada gerçekleştirdiğini, cinayetin ardından minibüsteki cesetle tekrar Tarsus’a döndüğünü

SERBEST BIRAKILMIŞ

Mersin Tarsus’ta yaşayan Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Özgecan Aslan’a (20) ulaşamayan ailesi, çarşamba gecesi polise başvurdu. Özgecan aranırken, önceki akşam Tarsus- Mersin- Adana arasında yolcu taşıyan minibüsün sürücüsü Suphi A. (26) jandarma noktasında durarak otoyola nasıl çıkacağını sordu. Jandarmalar, tarif ettikleri yol yerine ormana giden minibüsü durdurdu. Suphi A., babası Necmettin A. (50) ve Fatih G.’nin (20) bulunduğu minibüste kan izine rastlandı. Suphi A., 2 yolcunun kavga ettiğini, o yüzden lekelerin olduğunu öne sürünce 3 şüpheli, serbest bırakıldı.

ÖNCE ŞAPKASI BULUNDU

Jandarma, Özgecan Aslan’ın kayıp bilgisi üzerine minibüsü tekrar aramaya başladı. Tarsus’ta yapılan yol kontrolünde minibüs, içinde Necmettin A. ve Fatih G. ile birlikte ele geçirildi. Aramada bulunan bir şapka, Özgecan’ın babası Mehmet Aslan’a gösterildi. Baba Aslan, şapkanın kızına ait olduğunu söyleyince sorgulanan Necmettin A. ve Fatih G., genç kızı bıçaklayarak öldürdüklerini, cesedini benzin döküp yaktıklarını, sonra da Çamalan köyü Alman Mezarlığı yakınındaki Cin Deresi yatağına attıklarını itiraf etti.

ARKADAŞI TEŞHİS EDEMEDİ

Dün sabah yapılan aramada, şüphelilerin gösterdiği yerde, yanmış kadın cesedi bulundu. Hastaneye getirilen ceset, Özgecan’ın Tarsus’ta en son birlikte görüldüğü kız arkadaşına gösterildi. Cesedi teşhis edemeyen genç kız, kıyafetlerin arkadaşına ait olduğunu söyleyip fenalık geçirdi.

‘ALIŞVERİŞTEN DÖNÜYORDUK’

Güçlükle sakinleştirilen genç kız, şunları anlattı: “Çarşamba günü saat 13.30’da okuldan birlikte çıktık. Alışveriş merkezinde yemek yedik, akşam minibüse bindik. Ben yolda indim, o da evine gitmek üzere devam etti.” Aslan ailesi de cesedin kızları Özgecan’a ait olduğunu, minibüste bulunan kıyafetlerinden teşhis etti.

ÖZGECAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Hunharca öldürülen Özgecan’ın cenaze namazı kılındı. Namazdan önce cemaati davet eden hoca, “Kadınlar lütfen geriye doğru çekilsinler” ricasında bulundu.

Ancak camiye akın eden yüzlerce kadın, hocayı dinlemedi, namaz kılınırken ön saflarda durdu. Hatta Özgecan’ın tabutunu da kimseye bırakmayarak omuzlarında kendileri taşıdı. Mersin Büyükşehir Belediyesi de Sevgililer Günü dolayısıyla şehirde yapılacak tüm programları iptal etti.

ÇOĞUNLUĞU KADIN 5 BİN KİŞİ

Bindiği minibüste bıçaklanarak öldürüldükten sonra cesedi ormanlık alanda yakılan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan‘ın cenazesi, büyük çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 5 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. İnfiale neden vahşete kurban giden Özgecan’ın olayı öğrenince fenalaşan babası Mehmet Aslan geceyi hastanede geçirirken, cenaze töreninde annesi Songül ve ablası Beste Aslan, katillerin en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.

üniversiteli özge mersin yakılarak öldürüldü

ACILI ANNE İSYAN ETTİ: İDAM EDİLSİN

Özgecan Aslan’ın annesi Songül Aslan, “Bir dolmuşa binip de evine gelirken bu katliamın olmasına benim aklım ermiyor, akıl sır erdiremiyorum. Kızımın tek hatası dolmuşa binip evine gelmek mi” dedi.

Aslan, kızı için Mersin Şehir Mezarlığı’nda düzenlenecek cenaze töreni öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının katil zanlılarının en büyük cezayı almasını istediğini söyledi.

“Masum bir kızın ölmesine neden olanların benim kızımdan beter olmasını istiyorum” diyen anne Aslan, şöyle devam etti:
“Bu hakkın yerde kalmamasını istiyorum. İdam edilsin, işkence edilsin. Özgecan melek gibi kalbi temiz, yüreği temiz, her konuda herkese iyilik yapan bir insandı. Okuyup adam olma hedefleri vardı. Psikolojiyi bitirip kendine iş yeri açmak hedefiydi. Hep çalışıyordu ve çok başarılıydı ama yapamadı maalesef. Bir dolmuşa binip de evine gelirken bu katliamın olmasına benim aklım ermiyor, akıl sır erdiremiyorum. Kızımın tek hatası dolmuşa binip evine gelmek mi?”

Kızını en son okula yolcu ettiği sabah gördüğünü anlatan Aslan, “Sabah sütünü verdim, harçlığını verdim gitti. Üç gün önce telefonu bozuktu. Arkadaşının telefonundan ablasına ‘Annem merak etmesin 20.00’de Mersin’de olacağım’ diye mesaj atıyor. Bekliyorum, bekliyorum gelmiyor. Saatler geçti gelmeyince gece karakola ‘kızım kayıp, kaçırdılar mı’ diye başvuruda bulundum. Kimliğini verdim, araştırıyoruz dediler” diye konuştu.

Özgecan‘ın ablası Beste de kardeşinin en son kendisine mesaj attığını kaydetti.

MİNÜBÜSTE TECAVÜZE KALKIŞTI

Türkiye’yi ayağa kaldıran vahşetin kurbanı Özgecan Aslan toprağa verilirken, olaydaki sır perdesi de aydınlanmaya başladı.

Şüphelilerin ilk ifadeleri ve elde edilen delillere göre olay şöyle gelişti:

Çağ Üniversitesi öğrencisi Özgecan Aslan, Mersin’deki evine gitmek için bir arkadaşıyla halen Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı’nda sorgulanan cinayet şüphelisi şoför Suphi A.’nın minibüsüne bindi. Tarsus’ta oturan arkadaşı inince Özgecan minibüste tek yolcu kaldı.

Şoför Suphi A. Mersin’e D-400 karayolundan gitmesi gerekirken güzergah değiştirerek Tarsus- Mersin Otoyolu doğru saptı. Sürücünün güzergahını değiştirmesinden ‘kaçırılıp başına kötü bir şey geleceğini’ anlayınca tepki gösteren Özgecan, onunla tartıştı. Yola devam edip minibüsü tenha bir yerde durduran Suphi A.’nın tecavüze kalkıştığı Özgecan, yanında taşıdığı biber gazını sıkarak karşı koydu. Boğuşma sırasında Özgecan, Suphi A.’nın yüzüne tırnaklarını geçirip direndi. Şoför Suphi A., bıçağını çıkarıp Özgecan’a defalarca sapladı ardından araçta bulunan demir çubukla vurarak öldürdü.

Suphi A., Özgecan’ı öldürdükten sonra cesediyle birlikte Tarsus’a dönüp babası Necmettin A. ve arkadaşı Fatih G.’den yardım istedi. Onlar da gelince birlikte Özgecan’ın cesedi ortadan kaldırmak için benzin alıp ormanlık bölgeye götürüp, Cinderesi’nde yaktı.

Tarsuslu varlıklı bir aileden olan Necmettin A.’nın kuyumcu olduğu, işleri bozulup iflas edince şoförlük yaptığı, kaçakçılık suçundan sabıkalı olduğu ve bir süre önce trafik kazasına karıştığı belirtildi.

Üniversiteli özge cinayeti

TÜM TÜRKİYE SOKAĞA ÇIKTI

Özgecan’ın vahşice öldürülmesinin ardından Mersin başta olmak üzere çok sayıda şehirde halk sokağa çıktı ve olayı protesto ederek tepkilerini dile getirdiler.

BAKAN AVCI’DAN ÖZGECAN AÇIKLAMASI

Bakan Avcı, Mersin Tarsus’ta öldürülen Özgecan Aslan’ın ile ilgili de değerlendirme yaparak şunları söyledi: “Her ölüm acıdır, genç ölümler daha acıdır. Kadınlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza yönelik şiddetin kaynağında eğitimsizliğinde yattığı söylenebilir, doğrudur. Ama pek çok başka nedenlerde var. Biz zaten eğitim müfredatında yaptığımız düzenlemelerle özellikle şiddet konusunda, cinsiyet eşitsizliği konusunda, demokratik eğitim konusunda, farklı görüşlere, tutumlara hoş görüyle yaklaşma konusunda gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Daha da yapmamız gereken şeyler var. Ama ne kadar tedbir alırsanız alın zaman zaman bu tür müessif olaylarla da karşılaşılabiliyor”

BAKANLIK DAVAYA MÜDAHİL OLACAK
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili adli süreç başladığında davaya müdahil olacağını belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Mersin’de iki gün önce kaybolan, daha sonra hunharca öldürüldüğü tespit edilen Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili olarak; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu korkunç olayın takipçisi olacak ve adli süreç başladığında davaya müdahil olacaktır. Hayatının baharında cinayete kurban giden Özgecan Aslan’a Allah’tan rahmet, acılı aileye ve tüm Türkiye’ye başsağlığı dileriz” denildi.

MERSİN’DE TÜM PROGRAMLAR İPTAL EDİLDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Özgecan Aslan’ın hunharca öldürülmesi nedeniyle Sevgililer Günü dolayısıyla düzenleyeceği toplu nikah töreni kapsamında gerçekleştireceği tüm programları iptal etti. Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, ailesinin kayıp ilanı vermesinden iki gün sonra dün cesedi Tarsus ilçesi Çamalan mevkiinde yakılmış halde bulunan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlenen toplu nikah töreni bünyesinde gerçekleşecek olan bütün etkinliklerin iptal edilerek, ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi. Açıklamada, “Önceki gün hunharca bir cinayet sonucu öldürülen Özgecan Aslan’ın üzüntüsünü milletçe yaşarken, daha önce duyurusunu yaptığımız etkinliklerin yapılması düşünülemezdi. Yaşadığımız acıdan ve üzüntüden dolayı, toplu nikah töreni bünyesinde gerçekleşecek olan bütün etkinlikler iptal edildi ve ileri bir tarihe ertelendi. Bu bağlamda genç kızımız Özgecan Aslan’a Yüce Allah’tan rahmet dilerken, kederli ailesine, sevdiklerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz” denildi.

BU ELİM OLAYI ŞİDDETLE, LANETLE VE NEFRETLE KINIYORUZ

Öte yandan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da Özgecan Aslan için bir taziye mesajı yayınladı. Başkan Kocamaz yayınladığı mesajda şunları keydetti: “Geçtiğimiz gün kentimizde meydana gelen hunharca ve haince saldırı sonucu hayatını kaybeden kızımız Özgecan Aslan’ın katledilmesi bütün milletimizi olduğu gibi bizi de derin üzüntüye boğmuştur. Beklentimiz bu cani ya da canilerin bir an evvel yakalanıp hak ettikleri cezaya çarptırılmasıdır. Bu elim ve hunharca olayı şiddetle, lanetle ve nefretle kınıyoruz. Kesinlikle bu tür canilerin insanlıkla bir alakası olduğunu da düşünmüyoruz. Kızımız Özgecan’a Yüce Allah’tan rahmet dilerken, başta ailesi olmak üzere, Mersinimize ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz.”

 

Esenler Karabayır Uyuşturucu Operasyonu

15 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

esenler karabayır operasyonu

Esenler karabayırda Şok Operasyon

İstanbu esenler e bağlı karabayır mahallesinde gece geç saatlerde 600 polisin katıldığı operasyonda çoğu erkek ve kadınlarında aralarında bulunduğu adı şafak operasyonu ile nitelendirildiği operasyonda çoğu zehirli maddeler bonzai,esrar,hap ele geçirildi, Operasyonun adı hızrsızlara yönelik yapılan aramalarda ve sabıkası bulunan aranması olan şahıslar üzerinde yapılan oparasyonda bi çok aranması olan ve sabıkası bulunan şahıslar evlerinde uykuda iken yakalandılar. Bu operasyonda istanbul emniyet müdürlüğüne bağlı gayrettepe şube müdürlüğü ve bi çok müdürlükten polislerin katıldığı operasyonda polislerin bile birbirlerini tanımadığı ancak bu ilişki esnasında polis yeleği giyerek birbirleriyle haberleştiler

esenler karabayır şafak operasyonu

Oprasyon ne zaman oldu

bu operasyon şafak operasyonu olarak nitelendirildiği gece baskını saat 03 sularında meydana geldi. 2013 tarihli operasyon mayıs aylarında şok operasyon olarak ve koku duyarlı özel eğitim köpeklerle oparasyona katıldılar. bir çok bonzai silah ve uyuşturucu ele geçirildi. Yakalanan şahıslar emniyet müdürlüğüne götürülerek ifadesi alındıktan sonra mahkemeye sevk edildiler.

 

Bonzai İnsanları Ölüme Götürüyor

15 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

Bonzai Öldürüyor

İnsanlar Bilinç Kaybı Yaşayarak Ölüme Gidiyor

Türkiye’ye giriş tarihi 2010 olarak bilinen Bonzai isimli sentetik uyuşturucunun ilk ölümcül vakasına geçtiğimiz yılın haziran ayında rastlamıştık.
Sadece kar amacı gütmek adına içinde ne olduğu bilinmeyen, piyasada ki müşterilerini kaybetmemek adına cahilce ve bilinçsizce üretilen Bonzai işin içine karışan baronlar yüzünden bu hale geldi. Ellerinde ne varsa fare zehrinden tutunda bir takım böcek ilaçlarına kadar. Sürümden kazanç elde ediyorlar insan hayatları ise paradan daha önemli bir hal almış durumda.

Bir Nefesi Bile Etkili Olabiliyor

Uyuşturucunun iyisi ve ya kötüsü yoktur. Bonzai içen birinin yanında geçip onun havasını solumak bile öldürmek için yeterli olabiliyor. Doktorlar ‘’ öyle hastalar geliyor ki genç yaşlarda, yaşlı hastalarda bile bu tarz kas yıkım enzimleri görülmemektedir’’ dedi. Gençlerin içlerinde olduğu bu sıkıntıyı atlatmanın yolu yalnızca uyuşturucu kullanmakta değil. Hekimlerin yardımı ile bu sorunları kökten çözüm bulmaları mümkündür.

Bonzai zararları

Kendinden Geçiyorlar

Bende bir şey yapmıyor, benim bünyem oldukça sağlam ve ya macera olsun diye arkadaşlarının hatırına içiyorlar sonrası mı ertesi gün bağımlısı olup çıkıveriyor. Bonzai öldürmezse zaman içerisinde kullanan kişilerde Şizofren, Psikoz ve Psikiyatrik problemleri gün yüzüne çıkıyor. Kalbe ve Beyne verdiği zararın yanı sıra ruhsal anlamda da bir yıkım söz konusu olmaktadır.
Yapılan bir operasyon sırasında baskın verilen bir evde yakalanan Bonzai üretim aşamasında bulunmuş ve içerisine katılan maddeleri görünce baskını yapan polisler şok olmuşlardır. Böcek ve karınca zehrinin üretim aşamasında içerisine katıldığı saptanmıştır. Tabi bu polislerin gördüğü laboratuar ortamında yapılan inceleme esnasında ortaya ne tür zehirler çıkar şüphe konusu.

9 Aracı Kundakladı !

05 Şubat 2015 Yazan  
Kategori Güncel Haberler

Üsküdar’da bir sitenin bahçesinde park edilmiş halde duran 9 araç, şizofren hastası olduğu iddia edilen kişi tarafından kundaklanmış.

Olay saat 04.30 sıralarında Üsküdar Cumhuriyet mahallesinde gerçekleşmiş.

İddiaya göre aynı sitede oturan şizofren hastası olan şahıs park halindeki 9 araca benzin dökmüş ve ardından ateşe vermiş.

Araçların ateşe verilmesiyle 9 araç birden yanmaya başlamış. Yanma sırasında çıkan patlama seslerine uyanan site sakinleri hemen itfaiyeye haber vermiş. ihbar üzerine itfaiye ekipleri olay yerine gelmiş fakat yangını söndürmek için çok uğraşmışlar.

 

uskudar-da-sizofren-hastasi-sahis-9-araci-6935964_5131_m

Sonraki yazılar »