Gül Suyunun Faydaları

22 Ocak 2015 Yazan  
Kategori Kadınca

Gül Suyunun Faydaları

Bakalım gül suyunun ne gibi faydaları varmış.

Eskiden mevlitlerde görürdük hep gül suyunu. Kolonya yerine gül suyu dağıtılırdı. Daha sonra cilde iyi geldiğini öğrendim ve doğal tonik olarak kullanmaya başladım. Makyajımı silip yüzümü yıkadıktan sonra mutlaka gül suyuyla silerim. Ben faydalarını bu kadar zannederken daha birçok faydası olduğunu öğrendim. Şimdi onları paylaşacağım sizinle:

İltihap giderici özelliği varmış,ciltteki gözenekleri temizliyormuş,saçın uzamasına yardımcı olurmuş,mat ciltlere parlaklık kazandırıyormuş,sivilcelerin kurutulmasında faydalıymış,göz altı morluk ve şişliklerini azaltıyormuş,selülite karşı bile faydası varmış,güneş yanıkları için faydası varmış,ağız kokusunu engellemek ve dişleri güçlendirmek için de kullanılıyormuş.

Birçok faydası olduğunu gördük hep beraber. Tabi önemli bir nokta var atlamamamız gereken. Bütün bu etkileri görmek için saf gül suyu kullanmamız gerekiyor.

 

ozyesil_gulsuyu

Patates Diyetiyle 3 Günde 5 Kilo

21 Ocak 2015 Yazan  
Kategori Kadınca

İnstagramda okuduğum ve denemeye karar verdiğim patates diyetini paylaşacağım sizinle.Etkisi patatesin tek başına ödem attırıcı ve bağırsak temizleyici olmasıymış.

1.Gün

Kahvaltı: 1 haşlama patates, 1 bardak yoğurt

Öğle: 2 haşlama patates 1 bardak yoğurt

Akşam: 2 bardak yoğurt

 

2.Gün

Kahvaltı:  1 bardak yoğurt

Öğle: 2 haşlanmış patates 1 bardak yoğurt

Akşam: 1 haşlama patates 1 bardak yoğurt

3.Gün

Kahvaltı: 1 haşlama patates

Öğle: 1 haşlama patates 1 bardak yoğurt

Akşam: 1 bardak yoğurt

Patatesleri tuzsuz yememiz tavsiye ediliyor ve sürekli yapılmaması gereken bir diyetmiş. Yanında en az 2-3 litre su içmek gerekiyormuş

 

indir