Omegle Kullanımı

12 Ocak 2015 Yazan  
Kategori Sohbet Odaları

Omegle kullanımı

 

Türkiyede yaşayan sanal internet kullanıcıları bir çoğu omegle nin ne olduğunu ve nasıl bir site olduğunu bilmemektedirler. Omegle nasıl kullanılır diye merak edipte internette öğrenmek için araştırma yapan insanlar için kullanımı kolay bir şekilde sizlere kullanımını Burdan bakıpta öğrenebilirsiniz. Omegle bildiğimiz belkide çoğumuzun bilmediği bir canlı görüşme chat platformudur. Bu karşılıklı kamera görüşmesi sadece 2 kişilik olup tek oda üzerinde işlem yapılmaktadır

Eğer web Omegle duymuş? Bir genç bir onu söz kadar yoktu. Ben de bir inceleme için soran ilgili ebeveynler birkaç istekleri yaşadım. Omegle rastgele bir yabancı ile sohbet sağlayan bir web sitesidir. Yani hemen biz muhtemelen bu yazının başlığında soruyu yanıtladım! Omegle çocuklar için iyi değil – Eğer çocuklar tam yabancılarla sohbet ile Tamam sürece. Ben sen değilsin ki tahmin ediyorum.

Katılımcılar sadece “Sen” ve “Stranger” olarak tanımlanır sohbet – görüntülü sohbet Eğer hizmet aracılığıyla kendinizi tanımlamak yok Omegle kullandığınızda 2009 yılında eklenmiş Omegle, 2008 yılından bu yana civarında olmuştur. Ancak Oradan, her şey gider – kesinlikle bir sohbet katılımcısı kendi adını, konumunu, yaş ve diğer kişisel bilgileri vermeye karar verebilir.

Ben bir yabancıyla sohbet başlatmak için bağlantıya tıklayarak bunu bir kaç kez denedim. Benim yaş, cinsiyet ve konumu ne anlamı – Ben istendi ilk şey “asl” oldu. O sohbet hemen kesildi! İkinci testte, ben genç bir adam, Hindistan bir yazılım geliştirici ile kısa bir sohbet sona erdi. Peki, bu ne dedi ama o şey – gerçekten biliyor?

Başka Be Web Akıllı okuyucu bir test yaptım ve benimle konuşma paylaştı:

 

Omegle ile gençler mısınız?

Hızlı bir Google arama Bu soruyu cevaplamak için bana yardımcı oldu. Birkaç tıklama ve ben Omegle karşılaştığında kendi hikayelerini paylaşan gençler YouTube metin alıntılar ve videolar bulundu. Bir Video ona anne ‘bilgisi olmadan kişi bir Omegle sohbet arkadaşı ile bir araya geldi nasıl bir genç kızın hikayesi oldu. Başka özellikle sapık bir video yüzünü Batman filmindeki Joker (RIP Heath Ledger) benzer yapılmış olan birisi bir Omegle görüntülü sohbet gençler korkuttu nasıl gösterdi.

Beş nedenleri Omegle kullanmak için değil

Eğer çok okumak ve hala Omegle burada gizlilik ve nasıl Omegle hizmet işleri ile ilgili bir kaç gerçekler, kötü bir fikir olduğunu oldukça ikna etmediğiniz:

1. Omegle anasayfa açıkça servis 13 altında olanlar için değil belirtiyor: “. Eğer 18 yaşın altında iseniz 13 altında iseniz, Omegle kullanmak sadece bir ebeveyn / velinin izniyle kullanmayın” Ben tahmin ediyorum 16 değil çok yaşındakiler tamam için anne ya da baba soruyor.

2. benzer ilgi alanlarına sahip sohbet ortakları bulmak için Facebook hesabınızda Omegle bağlayabilirsiniz. Bu özelliği seçerken, bir Omegle Facebook uygulaması Facebook “seviyor” almak ve benzeri gibilerle bir yabancı ile eşleştirmeye çalışır. Bu eylem Omegle Facebook kullanmak bağlar ve Facebook arkadaş potansiyel profilinizde Omegle aktivitesini görebiliyordu.(Eğer bu ayarı değiştirebilirsiniz rağmen – Aşağıda vurgulanan – “Ben sadece” sizin Omegle etkinlik paylaşılmaz böylece).

 

“Sohbet başladı zaman, IP adresi, bilgisayarınıza atanan rastgele oluşturulan kimlik etiketi, sohbet ortağınızın IP adresi ve: 3. Omegle gizlilik politikası açıkça aşağıdaki bilgiler 120 gün kendi sunucularında kayıtlı olduğunu bildiren Sohbet eşinizin rastgele oluşturulan kimlik etiketi. “Bu veri kolluk için kullanılır ve Omegle kullanırken isteyerek bu bilgiler sağlanmaktadır unutmayın, izlemek ve spam önlemek için denemek için olsa.

4. iki video sohbet modları, izlenen ve izlenmeyen vardır. Video sohbet kullanarak bilgisayarınızın IP adresi yabancının bilgisayarına hazır olmasını gerektirir: “Omegle görüntülü sohbet bilgisayar ve diğer kullanıcının bilgisayarına arasında yapılacak doğrudan bir bağlantı gerektirir …”

Bu izlenmeyen görüntülü sohbet başlatırken alınan uyarı:

 

Bir Omegle sohbet sonunda 5., kullanıcıların bağlantısını Chat Günlüğü kaydetmek ve paylaşmak için seçeneğiniz vardır. Bu nedenle konuşma gerçekten özel değil, ve paylaşmak olabilecek kişisel bilgiler dahil sohbet içerikleri sizin bilginiz olmadan kimseye gönderilebilir.

 

Benim Çocuk Omegle kullanıyorsa Bunu nasıl anlarım?

Sen kendi web tarayıcısında tarihine bir göz atabilirsiniz. Kısayol Ctrl-H Firefox, Google Chrome, Internet Explorer ve Safari tarayıcı geçmişini açılacaktır. Sonra ziyaret edilmiştir hangi siteleri görebilirsiniz. Anlayışlı çocuklar kendi tarama geçmişini silmek için nasıl biliyor olabilir unutmayın.

Ayrıca onlara sorabilirsiniz.

Omegle ve benzeri web sitelerini Nasıl Engeller

Ben bizim aile dizüstü kullanmak ebeveyn kontrol yazılımı kızım Omegle sitesini ziyaret etmek için izin olsaydı ben merak oldu. Biz Microsoft Live Aile Koruması ve onun hesabı sadece “Genel Internet” web siteleri ve sosyal medya izin süzülür kullanın. Onu hesaba (Ben tabii, şifrenizi var) için giriş ve Omegle web sitesine almak mümkün OLDU. Iyi değil! Ancak, Live Aile Koruması bana bir blok listesine herhangi bir web sitesi eklemek için yeteneği verir. Ben yönetici hesabınıza giriş yapın ve izin verilmemelidir herhangi bir web sitesi belirtebilirsiniz. Ben kızım için kullanılabilir olmaktan Omegle önlemek için hemen bu yaptım.

 

 

 

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!