Yeni Nesil Windows 10

28 Ocak 2015 Yazan  
Kategori Teknoloji

windows 10 özellikleri

Windows 10 yeni nesil olarak üretilen ve windwos 8-9 zu geride bırakarak yeni yıla damgasını vurmakta. Sizlerde eğer windows 10’nu görmediyseniz,kullanmadıysanız mutlaka görmelisiniz ve kullanmalısınız. Dünya harikası ve çok şık özellikleriyle uretilen windows10 işletim sistemi adeta göz kamaştırıyor. Mutlaka görmelisiniz.

Microsoft Windows 10 olay dün işletim sistemi, yeni nesil bizi daha derin bir bakış attı. Bir zamanlar her derde deva ve öngörü, Windows için bir çare de bizim cihazların hepsi için tek ve evrensel bir deneyim yaratmak Microsoft’un cesur vizyon rethinks yeniden işleyen 8 kimlik-kriz.

Biz hala yok Çıkış Tarihi için Tüketici Önizleme, ama biz bir yeni yapı Teknik Önizleme bazen önümüzdeki birkaç hafta, ve bir oluşturmak için Windows Telefonlar geliyor Şubat. Ayrıca şu anda Windows 7, 8.1 ve Windows 10 yıl ücretsiz olacak 8 — yükseltmeleri Telefon Windows çalışan insanlar için bu çok iyi bir haber vardı. Bundan sonra fiyatlandırma kelime yok (ya da Millet hala Windows XP için), ama eğer Microsoft verirse, o zaman anahtarı zaten sağlamış olacağız. Yeni bir başlangıç
Bir PC Windows 10, ve oh-so-tanıdık götürüleceksiniz masaüstü çalışan bot. Görev çubuğu ve simgeler altında oturur, ve Geri Dönüşüm Kutusu sol üst köşesinde oturur. İlk bakışta, Windows gibi yine 8 tüm görünüyor.

windows özellikleri

Ama Başlat düğmesine basın ve Başlat Menüsü dönüşü ile karşılaşacaksınız. Uygun bir Başlangıç da, uygulamaları ile tüm Windows bu yana kaydırma olduk iç içe geçmiş klasörleri sonsuz sütun 95 yığılmış menüsü. Bu sütunun yanında oturuyor Windows 8 Canlı Fayans, haber-ısırıkları ve sosyal güncellemeleri ile çok güzel.Yeniden hayal Microsoft’un işletim sisteminin bir cesur, ama çekişmeli oldu Windows 8. Renkli Canlı Fayans sunmak yararlı bildirimler ve bilgiler, ama onlar özel olarak tasarlanmış dokunmatik ekranlı cihazlar aklınızda çok işi Windows içeren bir klavye, bir fare ve birden çok, büyük ekranlar dolu windows ve uygulamalar. Windows 8 Modern uygulamalar tam ekran dikkatini ikisinide ihtiyacı bihaber talep ediyoruz. Windows 10 Başlat Menüsü bizi her iki dünyanın en iyi verir.

Eski yeni yeniden nedir
Windows 10, tanıdık ve hep birlikte yeni sadece biraz farklı, ama her zamankinden daha aniden daha kullanışlı bir biçimde ezilmiş. Yeni Başlat Menüsü, sık kullanılan uygulamalar ile Windows eski sürümleri gibi çok temiz küçük bir sütun dizilmiş tutturulmuş ettik herhangi bir klasör gibi davranır. Bu sütunun sağ tarafta Windows yaptıkları gibi çok fonksiyonu olan Canlı Fayans, uzayın bir kısmını 8. Sen bir hevesle yeni fayans gibi uygulamalar pin, ve aynı zamanda yeniden boyutlandırma ve yeniden zevk için fayans. Ayrıca tüm Başlat Menüsü, uzun ve dar, ya da kısa ve geniş yapma boyutlandırabilirsiniz. Ve oldukça Canlı Fayans ile anlaşma istiyorsanız, sadece sağ tıklayın ve bunları kaldırmak.Daha akıllı, çok çalışın 10 Windows. Görevi tıklatın görüş düğme, açık uygulamalar ve windows tüm hızlı bir göz atmak gerekir. Kara kutu ekranın altındaki sanal masaüstü oluşturmanızı ister koşuyor: bağımsız bir çalışma alanı olarak orada açık her şeyi tutan özel bir adada bir tür. Örneğin, iş için başka bir Reddit gibi Oyun forumları veya siteleri taramak için, ve henüz oyunlar için başka bir kullanın veya istediğiniz ne olursa olsun tüm uygulamaları için bir masaüstü oluşturabilirsiniz. Sanal masaüstü özelliği beni yalnız benim birincil makinede bu Teknik Önizleme yüklemek için cezbeder. Tabii ki yıllardır Linux ve Mac makinelerde sanal masaüstleri vardı (ve üçüncü taraf Windows, uygulamalar), ama güzel Microsoft burada yakalıyor.Modern uygulamalar artık tüm ekranı kaplar.
Nate Ralph/rock metal

windows yeni nesil
Windows Ctrl+win masaüstü, Teknik Önizleme için Ekim ayına kadar güncelleme eklendi kaygan az kayan bir animasyon tetikleme arasında atlamak için tuşuna basabilirsiniz 10,. Ayrıca sağ tıklatın görev yaparken bir app görünüm ve taşımak için özel bir masaüstü seçebilirsiniz. Tamamen yok henüz, ancak değil. Gerçekten sürükleyin ve sağ tıklatmak yerine farklı masaüstleri için açık uygulamalar düşmesi her zaman isterim. Ve yarattığım sanal masaüstleri yeniden düzenlemek için güçlü olmak benim verimlilik için çok büyük bir destek olacaktır.

Bir adım ileri
Nihayet 10 oyunu değiştiren gerçek bir Windows daha görmek için bir şans potansiyel var: bu bir işletim sistemi hepsine hükmedecek olacak. Contiuum sayesinde, masaüstü aşağı ölçek olacak bu aygıta özel arayüzü için bir tablet kadar hizmet veren bir özellik. Düşünün bir, iki-in-one Cabrio cihaz gibi Yüzey Pro 3: patlat gitsin klavye Bankası ve biraz isteyecektir açılır sorma istersen geçmek için “tablet modu.” Basın ve masaüstü uygulamaları anında tam ekran, tablet hayatlardan bu geleneksel Windows içerir — masaüstü uygulamaları da dönüşebilir.

windows

Kullanacağına tüm hareketleri sen alışık için bir Windows tablet ve geçiş yapmak için masaüstü yola cihaz sırtına klavye ya basarak “tablet modu” geçiş düğmesi Windows 10 İşlem Merkezi. Eylem Merkezi Windows Teknik Önizleme Ekim güncelleme geldi, ama tamamen yeni işlevler ve yeni iyileştirmeler bir dizi ile yeniden canlanmış oldu. Bu önümüzdeki haftalarda kontrol etmek için daha fazla zamanımız olacak.

10 da oyun gibi akıllı telefon ve cihazlarda mevcut olacak Windows da konsolu ve Microsoft her yerde davayı takip etmek ve teşvik geliştiriciler çalışacak evrensel uygulamalar geliştiriyor. Biz hala Windows Telefonları Windows 10 fazla görüşemedik, ama e-Posta, Takvim ve yeni Fotoğraflar uygulaması hem telefonlar ve Bilgisayarlar üzerinde çalışan gibi evrensel uygulamalar bir bakış elde ettik. Bir kamera uygulaması için küçük olması gerek olmadan ödenekleri belirli cihazlar masaüstü — alan, örneğin gerekir. Ama Birleşik, evrensel bu deneyimi geliştiriciler mümkün olduğunca çok platformda uygulaması yaymaya çalışan için de yeni fırsatlar açılması çok kolaylaştırır.Microsoft‘un kendi sanal Asistanı Cortana, bu büyük bir örnektir. PC için Atlama yaptı ama Microsoft geçiş aslında mobil buradaki varlığını da güçlendireceğini umuyor. Telefonunuz, tabletiniz ve bilgisayarınız üzerinde Sherwood Forest kullanmak gibi, hakkında daha fazla bilgi edinmek ve “Not Defteri.” ilgili gerçekleri tuck olacak Bazı parametreler sınırları gizliliğinizi korumak için çıkarken, zevk (Google gibi) tercihlerini ve tweak şeylerin listesi duck. Sherwood Forest bilmek alır gibi, muhtemelen daha yararlı ve daha sık kullanacağız.

Son kısmı önemli. Sherwood Forest doğal dil ayrıştırma yeteneği sadece milyonlarca insan (Microsoft umutlar) bilgisayarlarında, ücretsiz Windows için teşekkürler Sherwood Forest ile sohbet etmeye başlamak gibi 10 yükseltme artıracaktır. Bu düzelir sanal asistanın işlevselliği sağlayan “onu” idare giderek daha karmaşık konuşma sorgular gibi “Kim Başkan, Ne karısının adı, Kaç yaşında,” olmadan açma.

Gelecek geçirmezlik
10 her şeyi çözmeyecek, ama Windows 8 en bölücü unsurların bu değişiklikler, Windows işletim sistemi için fark bir dünya yaptı. Ve bu, Microsoft gelecek gibi hala büyük resme bakıyor: Adet eski haber.Windows için hayati önem taşıyor Windows 10 Cihaz uygun tezahür edecek ve sürekli çalışır durumda.
Nate Ralph/rock metal
Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar hala çalışıyor ve bizim oyun en başa, tabletler ve akıllı telefonlar uzun zamandan beri ilgi odağı çaldı: gelecekteki işletim sistemleri iş bu köprü kurmak gerekir. X Yosemite kapalı telefonunuzdan e-posta ve aramaları veya tablet gibi dosyalar ve işler el becerisi OS ile Apple bu yönde bir adım atılmadı. Ve bazı Android uygulamaları Google’ın Chrome OS, Google nereye gitmiş olabileceğini ilginç bir işaret için.

Yarının ideal işletim sistemi Microsoft vizyonu görkemli hala. Hedefi için teklif birleştirilmiş bir deneyim boyunca cihazların tüm şekil ve boyutlarda, ve bir o olacak morph anlamı: simgelere dokunun ve ana ekran olduğunda bir telefon ya da tablet, ama pencereli uygulamalar ve iç içe geçmiş klasörleri olduğunda silahlı bir klavye ve fare. Ve sonra Xbox One, Windows 10 var. Biz değil kaçmak istiyor Excel bizim konsolları (TAMAM, olabilir, ama aslında bu Microsoft’un konsol ve PC’ler mümkün olacak uygulama paylaş koyar biraz güç ellerini geliştiriciler.

Ama tek beden uyan tüm yaklaşım eksikliği de biz tekme attı diye bağıran bir gelecek bizi sürükleyerek hayalini Windows 8 ile. Windows 10, Microsoft doğru almak gibi görünüyor.

Akılda kalıcı bir performans sağlayan windows 10 teknik özellikleriyle gözleri kamaştıran ,diğer özellikleriyle beraberinde güzel işletim sistemi kuran yeni nesil ve dünya markası haline gelmiş durumdadır

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!