Antalya Sohbet Odaları

13 Mayıs 2018 0 Yazar: admin

Antalya Sohbet Odaları

antalya-sohbet

Antalya hakkında bilgi
Antalya hakkında bilgi edindik siz antalya sohbet edenlerle birlikte sohbet etmek için. Şimdi omegla sohbet hatirlattigimiz gibi antalya sohbet de.
Antalya sahip olduğu arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde “Türk Rivierası” adını almıştır. Deniz, güneş, tarih ve doğanın sihirli bir uyum içinde bütünleştiği Antalya, Akdeniz’in en güzel ve temiz kıyılarına sahiptir. Antalya’nın İsmi Nereden Geliyor ?
Antalya adını kurucusu, Bergama Kralı II. Attalos’dan alır. Attalos’a atfen Attalia adını alan kente Türkler önce Adalya daha sonra da Antalya adını verirler.
Antalya bölgesinde ilk hüküm süren topluluk Bergama Krallığı olarak bilinmektedir. Antalya Kral II. Attolos’un girişimleri ve isteği üzerine oluşturulmuştur. Bergama Krallığı’nın tarih sahnesinden silinmesiyle Antalya Roma İmparatorluğu’na geçti. Romalılardan şehre onlarca tarihi mekan ve eser kalmıştır. Roma İmparatorluğu’nun parçalanmasının ardından Bizans toprağı haline gelen Antalya daha sonra Türkler’in eline geçti.
Antalya’nın konumu yaz turizminin kalbinin burada atmasını sağlamıştır. Her yıl Antalya’ya onbinlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Bu da ülke için müthiş bir kazanımdır. Ayrıca Antalya’nın toprakları tarıma çok elverişlidir. Seracılık da çok yaygın şekilde yapılmaktadır. Hemen hemen bütün meyve ve sebzeler Antalya’da yetişme imkanı bulur. Ancak turunçgiller (mandalina,limon, portakal, greyfurt) en çok üretilen meyvelerdir. Ayrıca elma, şeftali, armut, üzüm gibi meyvelerin yanında biber, fasulye, domates, patlıcan gibi her çeşit sebze yetiştirilmektedir

Antalya hakkında bilgi

Biz cicisohbet.net ailesi olarak omegla sohbet ile Antalya ekonomisini konustuk. Antalya’da koyun, keçi ve sığır yetiştiriciliğinin akabinde balıkçılık da önemli bir ekonomik faaliyettir. Akdeniz’e kıyısı olan şehir, bu denizin zengin balık çeşidinden en iyi şekilde faydalanmaktadır. Ayrıca Antalya limanının hinterlandı da çok geniştir. Bu yönüyle deniz ticaretinin ülkemizdeki kilit limanlarından biridir.

Antalya lezzetleri

Sizler için Antalya hakkında bilgi verdik. Şimdi sıra antalya lezzetleri nde.
Illibada sarması, Bu bitki, bir çok yörede “Labada” olarak tanınır, Antalya bölgesinde ise “İlibada” olarak söylenir. Akdeniz bölgesinde tarlalarda ekinlerin arasında çıkan labadanın ince uzun yaprakları vardır. Özellikle tarımın yapıldığı yerlerde çokça tüketilir. Ispanak gibi kavurup sarımsaklı yoğurtla ya da üzerine yumurta kırarak değerlendirebilirsiniz. Hatta farklı tatlar arıyorsanız böreklerde deneyebilirsiniz. C vitamini yönünden zengin olduğu rivayet edilir.
Antalya lezzetleri n den çok antalya lezzet tarifleri demek lazım sevgili cicisohbet sitesi sohbet edenleri.

Antalya lezzet tarifleri

Balkapakli bukme börek yani melkolicisi,
Malzemeler; 3 adet yufka 1 kilo balkabağı 1 su bardağı ceviz 1 su bardağı toz şeker 1 çay kaşığı tarçın 1 adet yumurta Sıvı yağ Hazırlanışı; Bal kabağı rendelenip tencereye koyulduktan sonra üzerine toz şeker ilave edilip pişirilir. 1 yufka ikiye bölündükten sonra tezgaha serilir, üzerine sıvı yağ dolaştırıldıktan sonra, ceviz ve pişen bal kabakları üzerine serilir. Tarçın da ilave edilerek sarılır. Üzerine yumurta sürülerek yağlanmış tepsiye dizilir. Fırında pişirilir.
Palamut salatası, Şimdi tam mevsimi. Palamutlar tezgahlarda boy göstermeye başladı. Bolca tüketmek lazım. Antalya usulü palamut salatamızı evde kolayca yapabilirsiniz.
Antalya piyazı, Antalya ticaret sanayi odası (ATSO) Başkanı, Antalya’nın geleneksel lezzetlerinden tahinli “Piyaz” için Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alındığını açıkladı. Antalya Usulü Kabak Tatlısı, Antalya Turunç Kabuğu Reçeli, Antalya Bergamot Kabuğu Reçeli ve Antalya Serpme Böreği gibi kentin lezzetleri için coğrafi işaret tescillerinin alınması yönünde de çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Koca tarhana çorbası ve balkan abi çorba tarifi içinde www.cicisohbet.net e antalya sohbet omegla sohbet adresine buyrun. Bizden şimdilik bu kadar birazda siz sohbet ederken öğrenin.
Antalya lezzet tarifleri ve antalya lezzetleri değer öğrenmeye, tadı damağınızda kalmasın.

Etiket
Antalya, Antalya sohbet, antalya hakkında bilgi, antalya lezzetleri, antalya lezzet tarifleri, omegla sohbet, SevdaRuzgari, omegla, Mersin Sohbet, İzmir Sohbet, Malatya Sohbet, Kayseri Sohbet, Bursa Sohbet, Konya Sohbet, omegla, omegle

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji