DİYARBAKIR SOKAKLARI Emre Aydın

11 Haziran 2015 0 Yazar: admin

DİYARBAKIR SOKAKLARI Emre Aydın

DİYARBAKIR SOKAKLARI Emre Aydın
Diyarbakır’da patlama sonrası, sokakların nabzını Emre Aydın tuttu; ”bu saldırılar nedir ki kimyasal atsalar birlik beraberliğimizi kimse bozamayacak”
DİYARBAKIR, son saldırılar
DİYARBAKIR SOKAKLARI
DİYARBAKIR SOKAKLARI
Evet son zamanlarda sürekli eylemlerle, ölümlerle, provokasyonlarla ülkenin huzurunu kaçırmak için seçilen ülkemizin güzel memleketlerinden biri olan tarihsel kentimiz Diyarbakır’da sokaklar ne halde öğrenmek için biraz araştırma yaptım.Öncelikle bombalı saldırıdan sonra gezdiğim gözlemlediğim halkın söylemlerinden söz etmek istiyorum.
Kaleme aldığım bu halk sürekli karanlık güçler tarafından terör olayları bakımından hedef seçilmiş bir halk. Bu şehirde her beş şahıstan birinin yakını (amcası babası abisi vs)birinci dereceden akrabası terör eylemleri yüzünden hayatını kaybetmiş,öyle bir halk ki ezelden beri memleketlerinin bu tür olaylar yüzünden tarihi değeri ve coğrafi konumu bakımından yeryüzünde bulunan güzel şehirlerden biri olmasına rağmen bir türlü gelişmemiş ve halkın çoğunluğunun fakirleştirildiğini gözlemlemek çok kolay.
Neden mi diyeceksiniz fakir olan geçim sıkıntısı yaşayan ne yapar anlatmaya gerek yok aklınıza gelen herşeyi yapar ve burada provokasyon yapmak daha kolay, buraları karıştırmak daha kolay zihniyeti var bu tür eylemleri yapan kan emiciler tarafından ve de şimdiye dek başarılı olunmuştur ama son olaylarda halk öyle bir direniyor ki öyle savaşıyor ki orada olup görmek muazzam bir şey insanın gözleri yaşarıyor düşünebiliyormusunuz bombalı saldırıdan hemen sonra iki bacağı kopma tehlikesi olan vatandaşın ağzından çıkan cümle ”bu saldırılar nedir ki kimyasal atsalar birlik beraberliğimizi kimse bozamayacak” bu ne güzel bir söylemdir ya bu nasıl bir bilinç nasıl bir sağduyudur oradaki halk öyle bir kenetlenmiş ki, kendini öyle bir inandırmış ki ülkenin güzel olacağına kentlerinin bu kirli oyundan alnı ak çıkacağına kelimeler yetmez bunu anlatmaya.Oturdum bir çay ocağında muhabbetlerine baktım inanırmısınız birinin ağzından saldırıyla ilgili bir cümle çıkmadı günlük yaşantılarına güler yüzleriyle devam ediyorlar kin nefret gibi duygular yok hiçbirinin yüzünde ben bile korktum saldırıyla ilgili bir soru sormak ne zaman oldu bu olay demelerinden korktum unutmuşlar bile nedenini onlar kafalarında çözümlemişler bitirmişler bile akıllarında sadece inandıkları görmek istedikleri güzel günler var.
ALLAH onların o güzel yüreklerinde bulunan tüm umutları hayallerindeki yaşamak istedikleri bütün güzel günleri yaşatır İNŞALLAH.Bize düşen ne biliyormusunuz bize de o halka destek çıkmamız lazım bizlerden çok şey istemiyorlar onlarda düşüncelerini anlamamızı onlar gibi birlik beraberliği hak hukuk çerçevesinde güzel günler yaşamamızı bunu düşünmemizi buna inanmamızı istiyorlar. ALLAH yar ve yardımcıları olsun tez zamanda bu kirli oyunlardan o güzel ülkemizin şirin sıcak yüzlü insanların yaşadığı şehri uzaklaştırsın.
Sizin Sesiniz
Emre AYDIN
Köşe yazarımız sıcak bölge Diyarbakır’dan gözlemlerini paylaştı. Dış güçlerin anlamadıkları tek olay, Türkiye topraklarında yaşayan herkes birinci sınıf vatandaştır. Kız alıp kız vermişlerdir, çocukları torunları olmuştur böyle bir birliktelik bozulamaz, böyle güzel bir ortam kolay kolay yıkılamaz. Irak, Suriye gibi ülkelerde kaynaşma evlilikler çok az o devletlerde herkes kendi bölgesinde yaşar, oysaki Türkiyede herkes istediği yerde istediği gibi yaşar, kısıtlama olmamış ne dün , ne bugün nede yarın böyle bir ayrım yapılmayacaktır. Bizim kardeşliğimizi kimse bozmayacaktır. Bundan eminiz. Teşekkür ederiz
İşte David Rockefeller’in İtirafları:

ABD’li Yahudi bankacı aynı zmanda büyük işadamı David Rockefeller, son yüzyılın en büyük itiraflarını yaptı. aslında hepimizin bildiği tarihi gerçekler BUNLAR..
‘Osmanlı’yı yıkmak zor olmadı… Kürt Devleti Projesi’ni hayata geçirmek için önce örgüt yarattık

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji