Diyarbakır’da PROVOKASYON Emre AYDIN

11 Haziran 2015 0 Yazar: admin

Diyarbakır’da PROVOKASYON Emre AYDIN
Diyarbakır’da PROVOKASYON Emre AYDIN
Emre AYDIN Diyarbakır olaylarını değerlendirmesi hakkındaki görüşlerinizi yorum bölümünden bekliyoruz. Bizimle aynı fikirde olan kaç kardeşimiz var.
Kardeşliğe sıkılan bir kurşundaha
Diyarbakır’da PROVOKASYON
YİNE PROVOKASYON…
Evet yine provokasyon ülkemizin hızla birlik beraberliğe koştuğu bu günlerde yine bir dizi provokaze eylemlerle karşı karşıya kalıyoruz.Dün Diyarbakır’DA öldürülen ihya-der başkanına ve 3 genç kardeşimize ALLAH rahmet eylesin.
Yeni İhya Der Başkanı Aytaç Baran, dün 14.20 sıralarında Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesinde evinden çıktığı sırada kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Vücuduna dört kurşun isabet eden Baran,
kaldırıldığı Devlet Hastanesinde yaşamını yitirdi. Baran’ın öldürülmesinin ardından gerginlik tırmanırken derneğin yakınında bulunan Şehitlik Semtindeki Eşit Özgür Yurttaş Derneği ile Licelilerin oturduğu ve daha çok HDP’lilerin
bulunduğu “Sisi” adlı kahvehaneye Hüda-Par taraftarı oldukları ileri sürülen bir grup silahlı saldırıda bulunuldu. İlk belirlemelere göre kahvede oturan dört kişi yaralandı.
Ardından devam eden olaylarda birçok kişi yaralandı ve sonuç itibariyle 4 yurttaşımızı kaybettik.Neden aslında nedeni ortada ülkemizin birlik beraberliği bu ülkeyi bölmeye çalışan kanla beslenen kesimlerce muhteşem bir rahatsızlık oluşturdu.
Ülkeyi bölme planları bir anda bilinçlenen bu toplum için yok olma tehlikesiyle karşı karşıya ve haince planlarına devam ediyorlar.onun için provokasyonlara gelmeyelim tüm yurttaşlarımı sağduyuya çağırıyorum bu oyunlara gelmeyin diyorum ve nede güzel demiş Atatürk onun gençlere bıraktığı güzel mirasla yazımı sonlandırmak istiyorum.
Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!
Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.
Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Emre AYDIN’IN Diyarbakır’da PROVOKASYON Emre AYDIN başlıklı makalesi ile yine bizlerle oldu yazılan bu makaleye katılacak başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Diyarbakır’ yaşanan olaylara yaklaşımı gerçek ten kelimenin tam anlamıyla mükemmel. Türkiye’de yaşayan halklar akılların herzaman aklını çelip nemalanacak zihniyetle tarihte oldu, bugünde olacak, gelecekte de olmaya devam edecek. Sükunet içinde bu dış mihraklara pirim vermemeliyiz. Bizleri yönetenler, seçtiğimiz vekillerin” şahsî menfaat” içine düşmeden, bu provokasyonları görüp Türkiye’nin huzurunu barışını bir adım ileri götürmek için çalışmalarını, hızlandırmalılar. Bu devlet bizim atalarımız kurdu koruyacak ve ileri götürecek bizleriz.

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji