Grip Ağrılarından Nasıl Kurtuluruz

12 Şubat 2015 0 Yazar: admin

grip ağrıları

Grip ve Kas Ağrıları
Gribin bilindiği gibi en kötü yan etkisi şüphesiz kas ağrısıdır. Biz ağrıların derdine düşerken vücudumuz da virüs’lere karşı savaş açmıştır. Kaslarımız ağrıdığı için hareket etmekte güçlük çekeriz. Ağrının dozu ise yaş faktörüne ve gribin şiddetine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bir çoğumuzun kasları ağrırken bir çoğumuzun da kas ağrılarının yanında ishal, kusma ve bitkinlik gibi belirtileri vardır.
Gribi kolay kolay atlatamayız 6 – 10 gün sürer. Bu zaman aralığında şiddeti orta veya ciddi aralığında değişen kas ağrıları mevcuttur. Bu kas ağrılarının temelinde ise vücudumuzun virüslere karşı savaşıyor olmasından kaynaklanıyor.
Yaşlı insanlarda bu süreç daha zordur onların kasları gelişme sürecini tamamlamış ve artık eskisi gibi çalışmamaktadır. Vücut ona karşı saldırı yapan virüslere hemen teslim olmamak için mutlaka savaşacaktır bu da yaşlıların daha fazla yorgunluk hissetmelerine ve de ağrılarının daha çok olmasına neden olur.

grip
Kas Ağrılarının Azaltmanın Yolları
Grip vücutta ciddi şekilde sıvı kaybına yol açacağı için grip süresince bolca sıvı tüketmemiz de ve düzenli beslenmemizde fayda vardır. Karşıladığımız sıvı miktarı kasların rahatlamasına daha önemlisi kramp girmesine engel olacaktır. Beslenme konusunda ise Protein miktarı zengin olan besinler tercih edilmeli protein kasların gevşemesi ve ağrının azalmasına yarar sağlar. Grip olduğumuzda canımız hiçbir şey istemez ancak bu durumda yememizde fayda var vücut direncimizi kazanmalıyız ki daha rahat savaşalım.
Hafifçe yapılan masajlar kas ağrılarına çok iyi gelir. Ancak unutmamız gereken husus bol sıvı ve protein yönünden zengin beslenmeliyiz. Aynı şekilde yapacağımız banyo da bizi rahatlatacaktır. Banyo yaptığımızda vücut sıcaklığımız düşecektir.

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji