Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilmeli

11 Haziran 2015 0 Yazar: admin

Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilmeli

Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilmeli
Güneş Gözlü Nasıl Seçilmeli diye düşünen bayanlar bu yazımız siler için hazırlandı. Yazın vaz geçilmezidir güneş gözlükleri bunu hepimiz biliyoruz. Her-şeyimiz tam olsada güneş gözlüklerimiz olmadan dışarı çıkamayız. Çoğu zaman güneş gözlüğü seçmekte biz bayanlar zorlanırız çünkü biliriz ki yazın en önemli aksesuarı güneş gözlüklerim-izdir. Televizyonda gördüğümüz mankenlerin tanıtığı o havalı gözlükleri almaya gittiğimzde nekadar çok hayal kırıklığı yaşadığımız anlar olmuştur. İşte bir gözlüğün aslında bizim yüzüme uyuyormu yoksa uymuyormu veya gözlük seçerken neye dikkat etmeliyiz yahut hangi modeller hangi yüz tipleri için ideadır bunların hepsi birer soru işaretidir. Bu yazımızda siz sevgili bayanlar için bazı ip uçları hazırladık ve gözlük seçiminde nelere dikkat etmelisiniz ve hangi modellere yönelmelisiniz husunda bazı öneriler sizler için.
Güneş gözlüklerinizi seçerken mutlaka bir göz doktoruna gidin, göz korneanız uyan gözlerinizi bozmayacak, kalitede, gözlükler alın. Çok şık görünen güneş gözlüklerinin seçimindeki yanlış tercih, gözlerinizin bozulmasına sebep olur. Korunayım derken, göz sağlığınızdan olmayın.
İşte gözlük alırken dikkat edilmesi gerekenler!
1 YÜZ ŞEKLİNİZİ BELİRLEYİN
Öncelikle iyi bir gözlük modeli almak istiyorsanız yüz şeklinizi iyi belirlemelisiniz ve yüzünüzü tanımalısınız. Ne tarz bir yüzünüz var? Oval mi?, Kemikli mi? yoksa İnce uzun mü? Şunu çok iyi bilmeliyiz ki öncelikle yüzünüzün şeklini iyi tanımlamalısınız. Yüzünüzün şeklinide tanımlaya bilmek için de saçlarınızı geriye iyice alarak yüznüze dikkatlice bakmalısınız ve ne tarz bir yüz yapınız olduğuna karar vermelisiniz. Yüzünün yapısına karar verdikten sonra gözlük seçimi yapmalısınız.
-Kalp şeklinde yüz: Eğerki yüz şekliniz hafif kalbi andırıyorsa size en iyi gidecek gözlük tarzları 60’ların “cat-eye” denilen ve yukarı doğru çekik bakışları keskinleştiren gözlük modelleri uygun bir seçim olabilir.
-Oval Yüz: Eğer yüz şekliniz oval ise sizlere çok şanslısınız demek istiyorum, çünkü oval yüzlü olanların pek çok seçeneği var ve hemen hemen bir çok gözlük modelini zorlanmadan taşıyabilirler. Gözlük seçiminde hiç bir tereddüt etmenize gerek yoktur fakat klasik Aviator tarzı gözlükler yüz hatlarınızı daha belirginleştirerek güzelliğinize güzellik katacaktır
-Yuvarlak yüz: Yüzünüz yuvarlak ise aslında sizlerde çok şanslı sayılırsınız, çünkü hemen hemen her sezon modası hiç geçmeyen dar çerçeveli ve oldukça büyük kare gözlükler sizler için harika bir seçim olacaktır. Her sene mutlaka büyük veya dar çerçeveli gözlük modellerinden biri son modanın içinde yer alıyorlar.
-Kare ve yuvarlak yüz: Karma tarzlı bir yüz hattına sağip olanlar için ise bu sezonun modasında yer alan yuvarlak ve oval gözlükler sizler için vazgeçilmez seçeneklerden biri olacaktır.

güneş gözlüğü markaları
yaz Güneş Gözlükleri
Güneş Gözlüğü modelleri
yeni Güneş Gözlüğü
güneş gözlüğü seçimi
Güneş Gözlü

gunes gozlugü 2015 modelleri
2015 güzlük modası
en yeni erkek güneş gözlükleri
erkek güneş gözlüğü
Şık Güneş Gözlükleri modelleri
Şık Güneş Gözlükleri

güneş gözlük şeçimi
kemik güneş gözlügü
OVAL KESİM güneş gözlüğü
Yeni Erkek Güneş Gözlüğü
2015 bay bayan gözlük modelleri
bay bayan güneş gözlükleri

en şık bay gözlükleri
sık erke güneş gözlüğü
korumalı güneş gözlükleri
Güneş Gözlü Seçimi
yunisexs güneş gözlükleri
Güneş Gözlü bay bayan

kalın çerçeveli güneş gözlüğü
çiçekli gözlük modeli

2 YÜZÜNÜZE OTURUŞUNA DİKKAT EDİN
Yüzünüzü tanıdıktan sora tabiki alacağınız gözlüğün yüzünüze tam anlamıyla oturması gerekmektedir. Eskilerden gelen yanlış bir anlayışı burada düzeltmek istiyorum gözlüğün hiç bir zaman gözlerinizi kapatmasına izin vermeyin. Ağır gözlüklerden kaçını ve gözlük ağırlığının burnunuzda değil kullaklarınızla birlikte eşit bir ağırlık dağılımına sahip olmalı bunlarla birlikle kesinlikle kirikleriniz gözlükl camlarını ittiricek derecede yakınlıkta olmamalıdır.
3 BOL BOL MODEL DENEYİN
Çoğu zaman bir çok gözlük modelini denemeden elimizle ittiriyoruz ve kesinlikle denemem diyerek belkide sizin için en muhteşem olacak gözlük modelini ellimizden kaçıra biliyoruz. Bunun için elinizden geldiği kadar bütün gözlük modellerine şans verin ve denemeye çalışın. Belkide sizin için sıradışı gibi görünen modelleri bile denemelisiniz.
4 UV IŞINLARINDAN KORUYANLARI SEÇİN
Güneş gözlükleri her nekadar az geçilmez aksesuarımız olsada tabiki önce sağlığımızı korumak gerekli. Modaya nekadar uymaya çalış-sakta eğer son moda olan bir gözlük alıp UV koruması yoksa hem göz sağlımıza yardımı yerine zararı olacaktır. Gözlerimizi güneşten korumaya hiç bir yardımı olmayacaktır. Bunun için gözlük seçiminde UV etiketi olup olmadığına çok dikkat etmeliyiz.
5 CAM RENGİNİ SEÇERKEN, BUNLARI UNUTMAYIN
Gözlük seçerken herşeye dikkat ettiğimiz gibi gözlüğün cam rengide çok önemlidir. Öncelikle son moda bir çerçeve seçmişseniz istediğiniz cam rengini seçemeyeceksiniz diye birşey söz konusu değil. Tabiki cam rengini seçerken bazı hususları bilmeniz gerekmektedir. İşte bunlardan birkaç-tanesi şunlardır: Örneğin
Kahverengi camlar güneş ışınlarındaki kontrastı arttırır.
Sarı veya amber rengi camlar ise güneş ışınlarında kontrast konusunda çok daha gelişmişlerdir.
Kırmızı veya oranj camları olan güneş gözlükleri ise beyaz veya aydınlık ortamlardaki ışığı dengeleyerek görüş açısını daha iyi bir konuma getirebilirler.
Gri camlar güneş gözlükleri ise ışık yoğunluğunu azaltır.
Özellikle araba kullanırken bize yardımı dokunan güneş gözlüklerimiz, bize araba kullanırken seçtiğim gözlüklerin camlarına mutlaka dikkat etmeliyiz.

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji