Kehribar Özellikleri

20 Mart 2015 0 Yazar: admin

Kehribar Özellikleri

Günümüzde tesbih meraklıları  bi o kadar çokki artık hangi tesbihleri kullanmamızda hep kararsız kaldık. Aslında iyi tesbihlerin sadece tesbih ismini taşıdığı gibi bazı özellikleride olabiliyor. Ateş kehribar,Damla kehribar,Sıkma kehribar gibi 3 ismi taşımaktadır. Kehribar diyip geçmeden Aslında kehribarın insan vücuduna bi o kadar faydası varki insanlar bunu bilmemektedir. İşte Kehribar tesbihlerin insan vücuduna ne kadar yararlı olduğunu birde siz görün.

kehribar tesbihleri

Kehribar Nedir? Soyu tükenmiş bir çam cinsinde bulunan ve Süksinik asit içeren fosil haline gelmiş reçinedir; taşlaşmış organik bir maddedir. Genellikle küpe gibi ufacık parçacıklar halinde bulunur. Milyonlarca yıl önce oluşmuş, tek parça halinde olanlar mücevherât yapımında kullanılmaktadır. Bünyesinde böcekler veya böcek görünümlü ipliksi maddeler ve hava kabarcıkları bulunur. Donuk sarı renkli kehribarlar bedenle temas halinde vücuda sıcaklık yayar.

KEHRİBARIN YARARLARI

Gerdanlık olarak kullanılırsa boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarını yok eder,guatrın oluşmasını önler,oluşmuşsa önce büyümesini durdurur ve sonra küçülterek ortadan kaldırır. »» Kulak ağrılarını iyileştirir. »» Böbrek, mesane ve dalağı temizler, sağlıklı çalışmasını sağlar. »» Astım, bronşit gibi solunum yolları hastalıklarını önler, oluşmuşsa iyileştirir. »» Alerjiyi önler ve iyileştirir. »» Enfeksiyonun yayılmasını durdurur. »» Ağrı(sancı) bulunan beden bölümlerine sürüldüğünde ağrıyı azaltır. Özellikle romatizmal ağrılarda etkilidir. »» Özellikle sol el veya bilekte bulunduğunda vücutta elektrik yığılmasına engel olur, Böylece depresyonu engeller. »» Sindirim sisteminin, özellikle bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. »» Sinir sistemini güçlendirir, kemik iliği eksikliklerine karşı şifadır. »»

ates-kehribar

Ates Kehribarı

İlk bakışı çektiği için, göz değmesine karşı koruyucu etki sağlar. »» Bedeni sağlıklı tutar, kişiye canlılık ve hayattan hoşnutluk hissi verir. Hayatın ağır yükünü hafifletir. Depresyonlu ve intihara eğilimli olanlar için yararlıdır. »» Ruhsal sağlığı korur, melankolik ruh halini önler, ortamdaki olumsuz havayı emerek yok eder,negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir ve rahatlama hissi verir. »» Akıl ve zekâyı uyandırıp harekete geçirir, doğru karar vermekte yardımcı olur.

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji