Nefes Alsam Kilo Alıyorum

27 Şubat 2015 0 Yazar: admin

Yeni yapılan bir araştırma sonucu keşfedilen 93 gen bölgesi ezber bozacak.

Obezite için 300 bin den fazla kişinin DNA’larını inceleyerek şimdiye kadar yapılmış olan en ayrıntılı genetik harita çıkarıldı.

Bulunan 33 gen bölgesi, vücuttaki yağ dağılımını belirleyen en önemli faktör olduğunu keşfettiler. Bundan dolayı bazı kişilerin neden sadece tek bir bölgeden kilo aldığı da açıklığa kavuştu.

Geri kalan 60 gen bölgesi ise vücudun kitle endeksini etkilediğini ve sinir sistemiyle doğrudan bağlantılı olduğunu buldu

Araştırmanın başında bulunan Profesör Doktor Elizabeth Speliotes, Kilo problemi olan bir kişi doğal olarak nöroloğa gitmeyi düşünmez. Kilo aldığı için Obez oluğunu düşünür sinir sistemi kimsenin aklına gelmez. Ancak durum tamamen farklı yeni bulunan gen bölgelerinden bazıları iştahımızı kontrol ederken bazıları da yediğimiz yiyecekleri hafızalarına kaydetmektedirler.

Araştırma Neticesinde Elde Edilen Sonuç İse

Bulunan Gen bölgeleri Obezite’nin tek bir gene bağlı olmadığını göstermiş durumda. Obezite ile mücadele ederken herkes için tek bir çözüm yolu olmadığı, yaş ve cinsiyetlerde farklılık gösterdiği çözümüne ulaşılmış kesin ve net bilgiyi ise yapmış oldukları genetik bilgi sunacak.

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji