Omega-3’ü Doğru Miktarda Alın

26 Şubat 2015 0 Yazar: admin

omega 3

Omega-3 Nerden Sağlanır

Omega-3’ü fazla miktarda alırsanız beyin kanaması ve felç gibi ihtimallerin yükselmesine neden olabilir.
Omega-3 ve Omega-6 insanların dışarıdan aldıkları doymamış ve uzun zincirli yağ asitleridir.
Bu tür yağ asitleri insanların vücudunda depolama ve enerji verme gibi fonksiyonu dışında temel olarak biyoaktif özelliği vardır.
Omega-6 çeşitli bitkisel yağlardan gerekli miktarın fazlası ile alınması Omega-3 te ise bu miktarı dengeleyecek kadar alınmaması ispat edilmiştir.
Omega-3 Nerden Sağlanır
Omega-3 hayvan etinden ve özellikle soğuk sularda plankton yiyerek beslenen balık ve bitkisel gıdalar yardımıyla alınır. Omega-3’ün tabletini almak daha sağlıklı olacaktır. Hayvan etinden almak isterseniz de doğal yeşillikle beslenen hayvanlardan almaya özen gösterin. Hormonların ortaya çıkması ile hayvanlarında beslenmeleri değişmiştir. Hazır yemler ve ya mısır küspesiyle beslenen hayvanlarda yeteri kadar Omega yoktur. Dışarıdan elde ettiğimiz Omega-3 insan sağlığını oldukça olumlu yönden etkiler. Bu yağ özellikle beyin ve sinir hücrelerimizde önem taşıyan yağlardır.
Damar sertliğinin önlenmesinde, kan akışkanlığını sağlamakta. Omega-3 satışı yapan yerde sertifikasını isteyip Eikosapentaenoik Asit (EPA) miktar 0,5 gram ve Dokosaheksaenoik Asit (DHA) miktar 1,8 gram bunların miktarlarının doğru olduğundan emin olmamız gerek.
Doktor Tavsiyesi Dinlenmeli
Omega-3, hasta eğer kan sulandırıcı ilaç alıyorsa ve beyin kanaması geçirdiyse yararlı olan Omega-3 insanları felç edebilir. Aspirin ve kan sulandırıcı ilaç alan kişilerin Omega-3 kullanımlarını bilinçsiz bir şekilde yapmaları hayat şartlarını olumsuz yönde etkiler.
Omega-3 tablet olarak kullanıldığında ve yeterli dozda alınırsa kilo artışına neden olmaz.

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji