Selülit Sağlık Sorunu Olabilirmi

26 Şubat 2015 0 Yazar: admin

Selülit neden kaynaklanır

Yapılan bir araştırma sonucunda ortaya çıkan durum şaşırttı. Selülitin sağlık problemi olabileceği doğrulandı.
Kötü beslenme ve hazır olarak tükettiğimiz gıdalar selülit sorununu da beraberinde getirdi. Her 10 kadın’dan 9’unda görülen bu hastalık sadece bacaklarda olmaz. Karın bölgesi, kalça, göğüs gibi bölgelerde de görülmesi normaldir. Bilinmesi gereken bir diğer husus ise bu estetik problemi değil tamamen sağlık problemi olmasıdır.
Selülit tedavisinde en etkili yöntem düşük yoğunluklu lazer tedavisidir. Genişlemiş olan yağ hücreleri, vücutta fazla su tutmaya başladığında dolaşım zayıfladığı için dokulara daha az oksijen gitmesine neden olur ve dokular elastik yapısını kaybeder bundan dolayı derinin üst kısmında pütür pütür yerler meydana gelir.

Selülit Zararlımıdır

Lazer terapi sayesinde cilt altında ki dokulara ulaşarak doğal iyileşme sürecini uyandıran özel bir ışındır. Selülit tedavisinde akla gelen ilk tedavi şekli lazer tedavisidir. Yalnız dikkat etmeniz gereken husus burada bahsedilen tedavi türünde ‘’düşük yoğunluklu lazer’’ tedavisi olmasıdır.
Lazer ışığı cilt ve cilt altına bulunan dokuya girdiğinde, kan hücreleri sayesinde emilip, enerjiye dönüşmektedir. Bunun sayesinde hücre geçirgenliği değişim göstererek hücre ve membranlar arasında ki micro sirkülasyonunu artırarak lenf dolaşımının hızlanmasında büyük rol oynar ve selülitin kalıcı olarak yok olmasını sağlamaktadır.

Selülit

Yüzümüzde bacaklarımızda bütün vücudumuzda ki selüliti uyararak düzleşmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Işını emen kan hücreleri kan dolaşımı artırarak cildin berraklaşmasına ve düzleşmesine yardımcı olur.

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji