Türk, Kürt Benim Din Kardeşim

1 Haziran 2015 0 Yazar: admin

Türk, Kürt Benim Din Kardeşim

Türk, Kürt Benim Din Kardeşim

Sayın okurlarım, Dünyada tüm var olan insanların bir Yaradanı var ama tüm insanlarında ayrı ayrı bir kavimi meydana gelmiştir. Sonradan bunlar kavimlere ayrıldığından dolayıda ister istemez sizden, bizden ayrımları hasıl olmuştur. Fakat bu sizden bu bizden olmaması gerekir sonuç itibarıyla Yaradanımız aynı, tabiki bu dünyada var olduğumuz sürece bazı yasakları ve haramları yapacağız ama

 

Hepimiz Kardeşiz

bilinçli ama bilinçsiz tabiki bu yanlışlığı ne kadar az yaparsak okadar iyi olur. Bu dünyada bulunan bütün canlılar ölümü tadacaktır. Ölen insan için Allah rahmet eylesin deriz fakat asıl olan bu dünyanın bir imtihan dünyası olduğunu unutmamak lazım aslına bakarsak musalla taşına hepimiz yatacağız o musalla taşında yatarken aslında insanlar nereye gidiyor biliyor-muyuz, hayır bu dünyadaki olmuş olduğu sınavın sonucunu öğrenmeye gidiyor öbür dünyaya ölmeden önce hiç bir canlı varlık sınav sonucunu öğrenemez ve surat köprüsünü geçip geçmediğini anlayamaz bu dünyada var olduğumuz sürece aşağıdaki fıkrada da anlatıldığı gibi hepimiz bir çatı altında olduğumuzu anlatmış fakat biz insanların fıtratında vardır sizden bizden olmak, aslında Kürt, Türk vb. olarak vatanımızda yaşayan tüm insanları farklıymış gibi kılarak ayrımcılığa sürüklenmektedir. bununda yanlış olduğu aslında hepimiz biliriz. Herşeyi geçelim haclı ordusu toplandı tarihte, dikkat edersek haçlı seferi, biz haclı ordusunda değiliz Müslümanız, bu konuda çok güzel bir fıkra var sizlerle paylaşmadan edemedim.

Fıkra:

Şimdi bir Türk bir Kürt bir de kırma gayrimüslim varmış,  Bunlar bir türkün bahçesine girmişler fındık çalmaya.

Türk bunları yakalamış  ve direk gayrimüslime yönelmiş : hadi bu Türk, Kürt benim din kardeşim sen neden girdin bahçeme yaka paça bunu atmış, bahçeden tabi bu Türk ile Kürdün işine gelmiş karışmamışlar sonra Kürde gelmiş demiş ki ne işin var burada bu Türk benim ırkımdan onu da yaka paça atmış bu Türkün işine gelmiş karışmamış sonra sıra bizim Türk’e gelmiş

demiş ki bu ikisiyle nasıl bir olursun onu da bir güzel benzetmiş atmış bahçeden yaw bu üç kafadar yan yana gelmiş demiş bu tek başına nasıl bizi bu hale getirdi? Türk demiş ki bizim gayrimüslime karışmasına izin vermeyecektik.

Bizi biz yapan birlikte olmamız biz Türk,  Kürt kırma gayrimüslim hepimiz birlikte varız

Aşure Kazanı

Evet bizi biz yapan değerler,
bizi bir arada tutan bağlar,
bir aşure tenceresi,
olmaz eksik olursa malzemesi,
biraz nohut, biraz dövme, birazda fasulye.
tadını getiren kuru üzüm,
şer koymalı doğan çocuklar için
haram olmasın diye bir fiske tuz.
Müslümanız, nede olsa hepimiz.
ceviz fındık ezmeli
gayrimüslim için süslemeli.
Birliğimiz bütünlüğümüz sonsuza dek sürmeli.

Bizleri ayırmaya kalkan dış mihrakların oyununa gelmeyelim fıkrada da dediği  gibi”bizim gayrimüslime karışmasına izin vermeyecektik”. demeye geç kalmayalım.

Sayın okurlarımız, sizlerinde düşünceleriniz varsa bizlere yazabilirsiniz isminizle yayımlaya biliriz. Teşekkür ederiz.

 

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji