WordPress Kurulumu

11 Haziran 2015 0 Yazar: admin

WordPress Kurulumu

WordPress Kurulumu
Merhaba arkadaşlar, bu gün wordpress kurulumunda dikkat edeceğiniz noktalara değineceğim.
WordPress’in en son sürümü olan 4.2.1 sürümünü bilgisayarımıza indiriyoruz, ardından sıkıştırılmış klasörden çıkarmamız gerekiyor. Klasörden çıkarma işlemi yaptıktan sonra uzaktan bağlantı programıyla wordpress kurulumu yapacağımız sitenin ftp bilgileriyle giriş yapıyoruz.
Sitenizin hosting paneli cPanel ise, ftp giriş işlemimizi gerçekleştirdikten sonra public_html dosyasına wordpress4.2.1 klasöründeki bütün dosyaları bu dizine atıyoruz ve işlemlerimizin tamamlanmasını bekliyoruz.
wordpress
WordPress Kurulumu
Karşıya yükleme işlemimiz bittikten sonra, cPanel kontrol panelinden MySQL Database oluşturuyoruz. Daha sonra en alt kısımda kullanıcı adı ve şifre girişleri ile ayrı bir bölüm daha oluşturduktan sonra, ilk başta oluşturduğumuz veritabanı ve en son adımda oluşturduğumuz kullanıcı adı-şifre oluşumlarını birleştirip cpanelden çıkıyoruz. Bu veritabanı ismi ve kullanıcı adı-şifre kısımlarını kesinlikle unutmamamız gerekiyor, yoksa kurulumu tamamlayamayız.
www. siteismi. com olarak sitenize giriş yaptığınız zaman, sizden ilk istenecek bilgiler database ve kullanıcı adı-şifre bilgileridir. Bunların girişini gerçekleştirdikten sonra en alt kısımda yer alan localhost yazısını değiştirmeden diğer sayfaya geçeceğiz.
Önümüze gelecek diğer sayfada, Site başlığı ve sloganı bilgileri ister. Bu bilgileri giriş yaptıktan sonra, wordpress admin paneline giriş yapabilmemiz için bizden mail ve şifre istenecek. Gerekli kısımlara mail ve kullanıcı-adı şifre kısımlarını yazdıktan sonra ileri dediğinizde kurulumu tamamlamış oluyorsunuz.
Mail adresinizi rastgele girmeyin, ileriki zamanlarda olaki şifrenizi unutursanız mail adresiniz sayesinde şifrenize 5-10 saniye gibi kısa bir sürede tekrar ulaşabilirsiniz.

Telif Hakkı & Copy 2012 Tüm Hakları Saklıdır CiciSohbet.NET Web Tasarım: Seokoloji